Sari la conținut

Traseu Buc-Campina-Secaria-Sinaia-Targoviste-Buc


mariusEL
 Share

Postări Recomandate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

campina - tesila se peticeste in fiecare sfarsit de vara inainte de festivalul cascavelei si se reasfalteaza pe portiuni o data la 4 ani in campanie electorala

primavara asta e acceptabil, usurel cu pietrisul si noroiul scos la drum de exploatarile forestiere din zona, te trezesti in mijlocul curbei ca nu mai vezi asfaltul deloc

 

tesila - secaria e asfaltat doar de vreo 3 ani dar nu foarte bine, mai vine noroiul primavara peste el, merge

 

secaria comarnic a fost mereu prost, are parca si o portiune scurta cu piatra cubica

 

asta ar fi portiunea cea mai proasta din drumul tau, dar pentru un dominator oricum e drum bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt mine stiu ca nu.i problema.. dar in gasca mai sunt un cbr f4 si un vulcan 750. N.as vrea sa ma injure, ca îmi sunt prieteni dragi. Mulțumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pt mine stiu ca nu.i problema.. dar in gasca mai sunt un cbr f4 si un vulcan 750. N.as vrea sa ma injure, ca îmi sunt prieteni dragi. Mulumesc

Mergi linistit. E asfalt bun. Atentie la nisip sau pamant adus de ploi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie intre Campina si Valea Doftanei, sunt destul de multe portiuni cu cratere sau pe unde au trecut viiturile. Cel mai rau, cu viitura, e langa Sotrile, la Cheile Doftanei, iar ca si zona de bombardament imediat dupa zona de camping, de pe malul lacului Paltinu. In rest drumul e denivelat, cu cate un crater pe ici pe colo, pentru gust. Recomandat e sa il faci la viteza mica, de plimbareala.

 

Intre Valea Doftanei si Secaria e ok, e o portiune de drum surpata (nu mai stiu daca nu a avansat dupa ploilea astea), cum urci din Valea spre Secaria. Iar din Secaria in Comarnic iarasi e destul de ok, doar cu o portiune de vreo 40m, unde s-au oprit cu asfaltul si pur si simplu au turnat beton, care s-a crapat si macinat. Pana la intrarea in Comarnic e chiar ok. La intrarea in Comarnic se strica tot, sapa astia cu drag si spor de vreo 2 ani de zile pentru gaze, si e un ditamai santul partial acoperit cu pamant pe mijlocul strazii. Chiar de la intrare si pana la coborarea in DN.

 

Eu am fost ultima data acum vreo 2 saptamani. Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Targoviste -Sinaia este bun dar atentie la caderile de nivel de dupa Pietrosita spre Fieni. Nu erau foarte mari in aprilie dar dupa ploile astea poate s-au reactivat si atentie la Moroieni la etnie ca am avut surpriza-mi sara un copil in fata. Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit cu bratele deschise toate informatiile voastre si va multumesc.

Schimbam planul. Plecam duminica pentru ca sambata se anunta ceva ploi in zona aia. Vom fi 5. Cine vrea sa ne insoteasca e binevenit.

Sambata ne vedem la parada. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Targoviste -Sinaia este bun dar atentie la caderile de nivel de dupa Pietrosita spre Fieni. Nu erau foarte mari in aprilie dar dupa ploile astea poate s-au reactivat si atentie la Moroieni la etnie ca am avut surpriza-mi sara un copil in fata. Asfalt uscat.

????? Ori avem alte criterii ori nu ai fost de mult pe acolo. Am trecut pe acolo acum 2-3 săptămâni si aproape ca mi-am stricat de tot o tura perfecta (București - Târgoviște - Câmpulung - culoarul Rucăr Bran - Râșnov - Sinaia cah - Târgoviște - București) . 2 x VFR 750 - eu cu pasager - ritm sport-touring. Bucata aia de drum e valurita,sparta si plina de nisip..... Eu recomand oricui nepregătit de enduro turing sa o ocolească.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic asa , nu va speriati ca se poate merge pe acolo, acum ce vreti in Romania ,asfalt fara gropi si sa fie ca un covor, sa fim seriosi, hai adunarea si sa ne vedem la adunarea de Sambata, acum mai ramane cum reusim sa ne si intalnim la adunarea din 24. las pe cel ce a deschis topicul sa ne spuna cum ne vom vedea. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e cel mai bine asa. Stabilim sambata ce si cum. Poate mai primim informatii si sfaturi si de la alti colegi.

Am mai gasit un traseu... http://www.mopedmap.net/en/route/1452739-valea-doftanei/#/z10/44.95799,26.04995/terrain

 

 

De gasit ne gasim usor ca nu-i parcul mare. Noi vom fi gramada un Dominator albastru MKE, Cbr negru KOV, DR650 alb-albastru, Vulcan negru cu nr de VS si inca o mobra. Doritorii faceti lista aici si ne lasam numerele de tel in privat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu nu prea am avut timp sa caut Dominato-rul deoarece am ajuns cam tarziu pe picior de plecare, si am vazut cateva albastre , nu am vrut sa ai iau pe tot la rand intrebandui daca este cel ce a postat pe forum moto, pana la urma se mai merge si pe care varianta. ora de de intalnire, unde si la cat..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De plecat se pleaca. Cel mai probabil intai urcam spre cheia si ne intoarcem pe la barajul paltinu...campina. ne gasim la 11 la petromul de pe dreapta de dupa piata presei. Borisache s.a abonat. In total suntem 6 momentan.

 

Tot albastru e si magarul meu. Dupa showul de stunt noi am plecat pana la ruse scurt asa. Nu am ramas la romexpo pana la final.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A iesit cum nu se putea mai bine. Am avut de toate. Soare, ploaie, grindina, on road, off road, serpentrine, privelisti faine, gropi, asfalt curat, mancare buna, femei frumoase... Si cel mai important...gasca de treaba si cumpatata cu gazul.

 

Sa ne gasim pe un dropbox sau pe feisbuci sa completam colectia de poze. Bag si eu 2 sa nu zica lumea ca sunt zgarcit.

 

 

post-68425-0-27011100-1401044777_thumb.jpg

post-68425-0-05167700-1401044806_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, la Secaria nu uitati sa ilustrati curbele dementiale in ac de par

cu diferente surprinzatoare de nivel care dau sarea si piperul drumului. ;)

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, la Secaria nu uitati sa ilustrati curbele dementiale in ac de par

cu diferente surprinzatoare de nivel care dau sarea si piperul drumului. ;)

 

:ok:

 

 

Pentru curbele alea a meritat sa ne ploua pe la baraj.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...