Jump to content
Sign in to follow this  
KIDROCK

ce scoala moto recomandati?

Recommended Posts

Stiu ca a mai fost pe undeva un topic asemanator dar nu il gasesc,asadar,caut si eu o scoala moto pentru un prieten,unde sa inveti si sa te pregatesti cat de cat pentru trafic si viata reala.Va multumesc

Ahh,si trebuie sa fie in Bucuresti

ti-l recomand pe dl. Cristian Bratovici, il gasesti in Ilioara sau pe google, scoala Follow Me.

Dankeeee

Marius si Cristi MotoLouis

MOTO ADI LOUIS- PROST SI SCUMP TZEAPA. BRATOVICI BUN DAR F SCUMP MOTO ADI CHIAR ISI IUBESTE MESERIA STIE CE FACE IL RECOMAND

Si eu +1 MotoAdi... -1 la Louis... si 0 la oricine altcineva...

Daca vrei sa inveti, mai bine cauti un instructor capabil de asa ceva, pentru ca nu scoala sta cu tine in poligon

Daca vrei moca,atunci cauta o scoala ieftina dar sa nu te astepti sa inveti ceva si este posibil dupa ce aduni toate taxele de fisa medicala psihologic etc sa iasa mai scumpa ca o scoala unde inveti. Ideal este sa faci scoala care are inclus si curs de pilotaj, pentru ca celelalte au cursuri de baza care inseamna ca esti autodidact si inveti numai comenzile motocicletei si schema poligonului.

Succes si nu ignora, ca ignoranta ucide :)

Apelez la cei care au facut deja scoala. Caut un instructor calm, cu rabdare, pasionat de bucuria de a invata elevul (si sa si stie) arta de a pilota motocicleta Multumesc

Stiu ca a mai fost pe undeva un topic asemanator dar nu il gasesc,asadar,caut si eu o scoala moto pentru un prieten,unde sa inveti si sa te pregatesti cat de cat pentru trafic si viata reala.Va multumesc

Ahh,si trebuie sa fie in Bucuresti

Apelez la cei care au facut deja scoala. Caut un instructor calm, cu rabdare, pasionat de bucuria de a invata elevul (si sa si stie) arta de a pilota motocicleta Multumesc

Cautati in alta tara. In Romania scoala moto te ajuta doar sa-ti iei permisul,atat. Mai departe totul depinde de voi, de indemanarea si priceperea voastra, de cat de mult va doriti sa invatati, de exercitiu si nu in ultimul rand, de noroc.

Edited by teiu29

Despre ElitMoto ce parere aveti ? elitmoto punct ro

MOTO LOUIS sunt cei mai tari, EVER!!!!

Ei...nu-i ridica in slavi ca nu sunt Dumnezeu pe pamant :) Am postat si eu ceva referitor la ei, am fost modest si elegant :)

Ei...nu-i ridica in slavi ca nu sunt Dumnezeu pe pamant :) Am postat si eu ceva referitor la ei, am fost modest si elegant :)

Este parerea mea!!

Salutare!

Eu am terminat la Adi moto ...sunt profi si au preturi foarte ok, plus eu am optat sa fac si cursuri de perfectionare si am avut un instructor care a stat pe capul meu de nota 10 :).

Salutare!

Eu am terminat la Adi moto ...sunt profi si au preturi foarte ok, plus eu am optat sa fac si cursuri de perfectionare si am avut un instructor care a stat pe capul meu de nota 10 :).

++++

Si eu am facut la ADIMOTO. Jos palaria, avand in vedere ca mi-a tunat prin cap sa fac si eu A-ul, m-am dus acolo (sa traiasca si Goagal), desi nu ma urcasem vreodata pe motor, nici macar ca pasager.

Prima conditie pe care mi-a spus-o dupa ce a auzit "experienta" mea la calaria fiarelor, sa stiu sa merg bine pe bicicleta. Nu s-a pus aceasta problema, asa ca am trecut la treaba, luat din prima, fara emotii.

Se intampla in noiembrie 2012, cred ca am fost ultima serie care am dat examenul pe format vechi (fara traseu), desi nu acesta a fost motivul pentru care am dat atunci. Pur si simplu, asa mi s-a pus pata.

Despre ElitMoto ce parere aveti ? elitmoto punct ro

Recomand elitmoto.

Am optat pana la urma pentru ElitMoto si nu regret! Pana cum la poligon cu Liviu a fost super-ok, de maine incep traseul cu Dragos..daca se va comporta la fel de ok o sa dau nota 10 celor 2 instructori.

ADI MOTO :ok:

Si eu +1 MotoAdi... -1 la Louis... si 0 la oricine altcineva...

De curiozitate... de ce -1 pt Louis? Detaliaza. Asa, putem toti sa dam bile negre in stanga si in dreapta...

De curiozitate... de ce -1 pt Louis? Detaliaza. Asa, putem toti sa dam bile negre in stanga si in dreapta...

Pai a fost simplu... era pe vremea cand facea scoala in Ilioara... deci demult.. ~5-6 ani sunt de atunci... A costat mult (~600 lei), Mi s-a pus motocicleta in brate si fa ture... Nu a stat nimeni sa ma urmareasca cum fac poligonul si sa ma corecteze; eu eram happy ca ma dau cu mobra si nu puneam prea multe intrebari... si nici nu mi-am dat seama cand s-au terminat orele. Din motive de sanatate, nu am mai ajuns sa dau examen, dupa aia in 2012 intamplarea a facut sa ma intalnesc cu Adi care m-a convins sa fac scoala. (Louis se mutase din Ilioara) A costat mult mai putin desi era ani mai tarziu. Adi a stat de capul meu sa ma invete. A urmarit ce faceam la poligon si ma corecta de fiecare data. Am luat examenul din prima, am facut traseul fara greseli. A fost ultima sesiune de examen pe 2012. Singura chestie de care ma plang acuma e ca nu m-a invatat sa merg cu pasager :( (atunci nu era nevoie, acum am impresia ca e obligatoriu). Ti-am satisfacut curiozitatea Geo_ZGA? Notele pe care le-am dat erau doar o parere personala. Imi pare rau daca au deranjat pe cineva :(

De atunci s-au mai schimbat lucrurile la louis... cel mai probabil nici nu mai e acelasi instructor. Anul trecut era invers,,,

AdiMoto! Recomand cu caldura. Eu am facut scoala la ei si sunt super din toate punctele de vedere

AdiMoto!