Sari la conținut

Weekend pe circuitul de la Tg. Secuiesc 7 - 9 Iunie


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

Plecarea Vineri dupa amiaza - Simbata, Duminica circuit.

 

Indiferent de tipul de motor sau experienta, toata lumea este bine venita.

 

Vom socializa, ne vom distra ia in pauza vom face multe ture pe circuit :)

 

 

 

Citeva informatii pentru cei care n-au mai fost:

 

Cazare se gaseste la pensiuni cu pretul intre 50 si 200 ron camera cu doua paturi.

 

Costul pentru circuit cu intrari la liber: 150 ron Simbata toata ziua si undeva pe la 50 de ron sesiunea de Duminica.

 

Circuitul este foarte ok, are zone largi de degajare, este foarte aderent, lat si prietenos.

 

 

 

Ca o nota: Pe linga distractie, voi dedica aceasta iesire si unei teme ... Frinarea.

Celor interesati le voi expune si le voi explica teoria din spatele acestor tehnici ( strada - circuit ) si citeva execitii practice pentru folosirea cit mai eficienta a frinei fata, ambelor frine, controlul derapajului rotii spate, evitarea obstacolelor pe frinare, trail braking-ul.

 

Vom avea printre noi un fotograf profesionist cu multa expertiza in zona moto.

 

 

p.s. ziua de 9 fiind libera, in functie de dorinta si disponibilitate, exista pobilitatea de prelungire a acestei mini vacante

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 340
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poate iti iese, chiar merita iesirea asta.

 

Pina acum sunt anuntate peste 15 motorete :)

 

 

 

Pentru mai multe informatii va stau la dispozitie pe PM si/sau rasfoiti putin topicurile trecute cu iesirile la Tg. Secuiesc

 

 

/index.php?/topic/696197-iesire-pe-circuitul-de-karting-de-la-tg-secuiesc/

 

/index.php?/topic/702082-ture-pe-skatkart/

 

/index.php?/topic/701578-weekend-pe-circuitul-de-la-tg-secuiesc-13-15-septembrie/

 

/index.php?/topic/699522-targu-secuiesc-20-21-iulie/

 

/index.php?/topic/696746-weekend-pe-circuitul-de-la-tg-secuiesc-14-16-iunie/

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce distractie vedeti voi sa mergi intr-a-ntaia si maxim a 2-a,nu pricep.e pierdere de timp total.

a, poate pentru alte motoare decat cele de 1000, poate are cat de cat sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce distractie vedeti voi sa mergi intr-a-ntaia si maxim a 2-a,nu pricep.e pierdere de timp total.

a, poate pentru alte motoare decat cele de 1000, poate are cat de cat sens.

 

Salut otto.tun

 

`De ce` Tg. Secuiesc? ... fara a face apologia mersului pe circuit, am sa incerc sa raspund pe scurt si cit mai concis:

 

- pentru ca la acest moment nu exista o alternativa ( distanta, pret, calitate ) viabila pentru majoritatea dintre noi

 

- pentru timpul de calitate petrecut in compania amicilor, cunoscutilor, prietenilor

 

- pentru ca acel mediu controlat ofera posibilitatea de a cunoaste si a ne imprietenii mai bine ( indiferent de tip/model sau centimetrii cubi ) cu propiile motociclete

 

- pentru ca circuitul reprezinta mediul ideal unde ne putem descoperii limitele si ( in speranta unui progres individual care sa ne faca mai rapizi pe circuit si mai siguri la mersul pe strada ) imbunatati tehnica pilotajului.

 

Cu respect.

 

 

 

 

On Topic.

 

Am vorbit la circuit, este liber inclusiv pentru data de 9 Iunie si suntem asteptati cu bratele deschise.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun bun bun!



ce distractie vedeti voi sa mergi intr-a-ntaia si maxim a 2-a,nu pricep.e pierdere de timp total.

a, poate pentru alte motoare decat cele de 1000, poate are cat de cat sens.

referitor la ce zici tu,eu am intrat anul trecut prima data si nu ma mai satur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si eu initiativa lui Denis, .... cu siguranta as fi venit si eu , dar sunt plecat in perioada respectiva.

Dar data viitoare sigur voi veni........luati tot ce stie omul...ca aveti de castigat

Distractie maxima tuturor.....si cat mai multe ture.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce distractie vedeti voi sa mergi intr-a-ntaia si maxim a 2-a,nu pricep.e pierdere de timp total.

a, poate pentru alte motoare decat cele de 1000, poate are cat de cat sens.

Cum ar fi sa vina si "baietii de la Mures" la iesirea asta? :) De voi e mult mai aproape, apoi puteti sa demonstrati ca cei mai buni motociclisti stradali sunt buni si la circuit, chiar daca din asta mic! (Asta e un pic provocare, dar e doar prieteneasca, mie mi-ati demonstrat deja cum stiti sa mergeti)

 

Te salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo!super initiativa si de apreciat ca va fi si "lectie" de franare aferenta!nu e prea buna sincronizarea pt mine in acea perioada(inca nu mi-a sosit noul motor) dar sper sa mai fie asemenea "cursuri":)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la Cupidon, patronul zice ca daca venim multi e foarte bine la Catrusa, ca are si restaurant and stuff, ne face pret special de la 150 la 100Ron dubla. Probabil se poate negocia si pentru triple.

 

P.S. Eu mi-am rezervat una la Cupidon in oras, asa ca sa fiu safe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la Cupidon, patronul zice ca daca venim multi e foarte bine la Catrusa, ca are si restaurant and stuff, ne face pret special de la 150 la 100Ron dubla. Probabil se poate negocia si pentru triple.

 

Buna treaba, berea e din partea noastra :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun bun bun!

 

referitor la ce zici tu,eu am intrat anul trecut prima data si nu ma mai satur!

mai ma bucur distractia conteaza !

 

Cum ar fi sa vina si "baietii de la Mures" la iesirea asta? :) De voi e mult mai aproape, apoi puteti sa demonstrati ca cei mai buni motociclisti stradali sunt buni si la circuit, chiar daca din asta mic! (Asta e un pic provocare, dar e doar prieteneasca, mie mi-ati demonstrat deja cum stiti sa mergeti)

 

Te salut!

eu propun altceva-poate vin in zona dar sa mergem pe strada unde avem traseu comun (sau ne facem).pe ulita aia eu nu merg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la Cupidon, patronul zice ca daca venim multi e foarte bine la Catrusa, ca are si restaurant and stuff, ne face pret special de la 150 la 100Ron dubla. Probabil se poate negocia si pentru triple.

 

P.S. Eu mi-am rezervat una la Cupidon in oras, asa ca sa fiu safe :)

 

 

Buna treaba, berea e din partea noastra :cheers:

 

In concluzie, isi face fiecare rezervare separat sau vorbim cu totii in acelasi loc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pensiunea aia nu pare sa aiba mare cautare fiind in afara orasului, patronul a zis sa-l sunam cand se apropie data, deci eu propun ca la inceputul saptamanii viitoare cand stim mai concret cine merge sa ffacem o lista si sa ne hotaram daca mergem toti la Cupidon-Catrusa sau isi ia fiecare unde vrea.

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie, isi face fiecare rezervare separat sau vorbim cu totii in acelasi loc?

 

Cred ca cel mai bine ar fi ca fiecare sa-si faca rezervare. La citi vom fi, oricum nu exista pensiune sa ne primeasca pe toti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu daca ma primiti. Voi veni pe motocicleta, nu e nevoie de loc in duba.

 

Intrebare: inteleg ca e mai bine sa facem fiecare rezervare, asadar e cineva dispus sa ne combinam la cazare intr-o camera cu mai multe locuri sa mai scutim niste bani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu.

 

P.S. Pentru cine nu a gasit inca partener; sunt disponibil sa completez o "dubla". (PM)

 

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Denis,dupa cum se vede treaba, daca prognoza si oamenii care au zis ca intentioneaza chiar vin incolo, o sa trebuiasca un pic de organizare.

 

Ma gandesc gen RoSbk macar, intrari de 20 de minute pentru doua clase, A si B, unde A sa zicem cei care se dau intre 1,0-1,15 si apoi B restul care se dau peste 1,15 si cei care vin prima data.

 

In functie de pondere (avansati vs incepatori) se poate justa timpul ala, poate sunt 20 de insi in intervalul 1.0-1.10 si doar 5 peste 1.15 si atunci mai schimbam.

 

Zic si eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...