Jump to content

Trackday la Targu Secuiesc

Recommended Posts

Salutari,

Ar fii doritori pentru o "excursie" la circuitul de la Tg Secuiesc?

Perioada ar fii 13-14 Iunie sau 14 - 15 Iunie.

Pretul: 150 RON / zii sau 30 RON / ora in incintea circuitului.

https://www.facebook.com/#!/circuitskatkart

post-6144-0-60767600-1401434906_thumb.jpg

/index.php?/topic/702082-ture-pe-skatkart/ aici puteti gasii tot fel de detalii despre pista / poze... colegii din Bucuresti se dau acolo destul de des

Edited by pepsi

nu-i idee rea colegu....

in weekendul urmator 06-08iunie, merge o trupa destul de mare acolo.....

dar poate e mai bine cand circuitul e mai liber

si sa nu fie organizat ceva competitie in ziua respectiva...

nu stiu, oare au ceva site unde se poate verifica cand au zile libere?

De acea am ales we-ul 14, 15... e prima data pt mine pe circuit si nu as dorii sa ii incurc pe cei cu mai multa experienta si nici sa ma streseze ei :P

Am vb cu proprietarul circuitului, pana in 18.07 nu este nici o competitie oficiala, deci se poate intra.

Nu am gasit site, doar pagina de FB.

eu am fost de cateva ori pe Euroring, si nu a fost stres deloc....

fiecare isi tine trasa, cel ce vine mai tare din spate isi planifica depasirile, fara se te deranjeze. cel putin acolo era asa....

dpmdv era fff OK

nu cred ca ar fi altfel la TgSecuiesc

dar bineinteles cel mai fain ar fi in timpul saptamanii!

Salutare , buna initiativa...eu am fost o data anul trecut , dar am fost lunea, si a fost super lejer , adica doar 5-6 motoare ,Pentru incepatori ca mine, a fost ideala ziua ( adica doar 2-3 ore adunat), trebuie tinut cont de vreme, daca nu e frumos ,degeaba mergi.

Deci , tinem legatura, pt week-end-ul respectiv sau pt alta zi , cum am zis , mie imi convine mai tare in cursul saptamanii .

sau excursia se refera doar la o anumita parte a tarii??

Edited by catalin10

Salutare , buna initiativa...eu am fost o data anul trecut , dar am fost lunea, si a fost super lejer , adica doar 5-6 motoare ,Pentru incepatori ca mine, a fost ideala ziua ( adica doar 2-3 ore adunat), trebuie tinut cont de vreme, daca nu e frumos ,degeaba mergi.

Deci , tinem legatura, pt week-end-ul respectiv sau pt alta zi , cum am zis , mie imi convine mai tare in cursul saptamanii .

scuze de off, dar am auzit ca si la Prejmer (care ar fi destul de aproape de tine, nu?) ar fi un circuit....

ai fost acolo, cum e acolo, ce conditii sunt?

Edited by apriliacluj

Nu, am postat pe Cluj, ca de aici ar fii mai usor sa ne combinam la vreo duba sau trailer.

se poate merge si pe roti, sunt aprox 280km din cate stiu

de pe la Praid incep serpentinele, drumul e foarte bun, numai bine pt incalzire!

E de preferat sa te duci cind sint acolo si avansati. Avansati, nu inseamna cistigatori de ROSBK, Alpe Adria, etc. Mai furi una , alta.

Pepsi , tu vrei sa mergi inainte sa fie moto complet gata? :D Faina ideea oricum ...dar as cauta pe cineva experimentat intr-ale circuitului sa faca putina teorie macar cu mine in ce priveste pozitii etc. si cel mai bine ar fi sa fie in grup cineva bun ...sa te corecteze la pauza . Vreme buna!