Sari la conținut

Accident mortal,Poiana Stampei (Suceava)


old_scorpion
 Share

Postări Recomandate

@adrian_mirea

 

Eu nu cred ca un pilot de aviatie, de raliuri auto, moto, etc. ar avea o moarte mai onorabila decat daca ea ii surprinde facand ceea ce ii place, pasiunea lui. "Mosul" si-a trait viata pe 2 roti si a murit pe 2 roti. Era firesc sa-si doreasca asta! Evident ca nu si-a programat el momentul, imprejurarea, "publicul". Daca ar fi sa aleg sa mor intr-o operatie la spital/ calcat de o masina/ inecat cu paine... garantat n-as fi "mandru" de ultimele clipe din viata. As prefera sa mor facand ceea ce-mi place, fie ca mor pe bicicleta, in masina, pe motor, facand fotografii, orice ma pasioneaza pe mine. Respect pentru Mosu', nu ca a murit intr-un accident, din greseala unui calcul, ci pentru ca a facut ce i-a placut... pana in ultima clipa!

 

Dumnezeu sa il odihneasca si sa ofere liniste familiei!

Editat de GLK27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e moarte de barbat adevarat... asta si cea cu arma in mana. restul daca nu au norocul asta mor mancati de cancer sau in pat de batranete pisandu-se pe ei si nemaistiind unde e usa ca sa iasa din casa.

adrian_mirea e un dobitoc care ne demonstreaza ca oricat de evident ar fi un lucru se gaseste mereu un imbecil ca sa faca nota contrastanta doar ca sa fie el altfel... singurul lucru nasol e ca a fost vazut momentul de familie, in rest alta moarte mai frumoasa la 74 de ani nu exista decat in sa. Am zis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad nimic onorabil sau barbatesc in a muri asa. Imi pare rau sa spun asta dar vad ca unii imbatranesc degeaba, nu acumuleaza deloc intelepciune si experienta de viata. Cum sa spui asa ceva?

nu stiu cati ani ai tu, dar vorbim mai incolo.

 

Nu tine deloc de barbatie sa mori prosteste sub privirile ingrozite ale copiilor tai...

nu cred ca scrie acolo ca vroia sa moara sub privirile copiilor, nu stiu de unde ai scos asta.

 

singura moarte e moarte "buna", de batranete, cand ti-a venit timpul...

repet, vorbim mai incolo. daca preferi sa mori asa, intr-o secunda, sau sa fii o povara pentru copii tai, sa faci pe tine si sa nu poti sa mananci nici cu paiul.

eu stiu sigur ce as alege.

 

Pentru mine, barbatia consta in a NU muri pe motor. Chiar in a NU mai avea nici un accident, Niciodata.

nimeni nu cred ca vrea sa moara, niciodata, dar iata ca se intampla iar pana acum nimeni nu a reusit sa evite asta. cine stie, poate chiar a fost un moment ales de el. poate chiar asta a vrut. "it's a good day to die". daca stai sa o gandesti la rece....poate pentru el era chiar a good day. era cu fiul alaturi pe motocicleta, cu nepotul aproape.

intr-un fel deloc morbid zambesc. chiar il invidiez intr-un fel.

cine intelege bine, cine nu sa fie sanatos si sa nu moara niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

74 de ani si inca pe motor, respect!

 

Probabil avea mai multi ani de motociclism decat varsta multora de pe forum, asa ca repet : RESPECT!

 

R.I.P.!

Editat de KENAZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

Sincere condoleanțe familiei! Un mod demn de a pleca din închisoarea asta, totuși păcat pentru suferința familiei. Era bunic și tată și cred că locul lui era aici. Au mai fost multe accidente moto în județul Suceava de care nu s-a vorbit pe aici, îi ceva de speriat începutul ăsta de sezon.

Asfalt uscat și grijă mare în trafic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest barbat adevarat a venit pe motor calare la varsta de 74 de ani. A sfidat prognoza.. Altii umbla cu masinile sa nu se ploua...pe la intalnirile motociclistilor. Putea sa vina si el in masina cu ginerele si fiica, dar omul din dragoste pentru motor a preferat sa infrunte ploaia si oboseala la ghidon. A gresit o data in 45 de ani si a murit. Nu mai isi au rost cuvintele...nu mai cautati nod in paura, plecati-va capul in fata unui asemenea om. Sa dea Dumnezeu sa ajungeti si voi la varsta dumnealui, sa faceti asemenea calatorii, sa ajungeti intregi acasa.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...