Sari la conținut

Aplicatie de urgenta (semnalare accidente) pentru smartphone


jinxy
 Share

  

211 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Pune-i un nume de la tine, ca s-o trezi vreunul(daca merge aplicatia) peste ani ca-si vrea parte, fiind el cu numele.

Ma intelegi?

 

Vezi scandalul, nu recent, cu plangaciosul de Covaci, fu#e vant,coate goale, care moare de foame de prost ce e, ca-si vrea drepturi pentru melodiile facute cu Baniciu, Kappl,Neumann

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dupa atatea vesti proaste cu accidente, sa vina si una buna :)

 

M-am apucat de treaba si aplicatia a inceput sa se contureze. Inca nu am gasit un nume. Cum va suna "Ajutor moto"?

 

propun " AoleuCheamaSalvarea" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2SOS ? Dar continui sa sustin si numele producatorului . Munca ta , ideea ta , timpul tau deci numele tau :) .

2SoS e super idee, mai ales ca e si usor de transformat in logo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Poate face diferenta intre un impact si o franare de urgenta ?

Dar la un lowside, cand te duci taras si ai norocul sa nu te opresti brusc in ceva ?

 

Daca scapi telefonul pe jos, ce se intampla ? :)

 

PS - ca idee da, poate fi utila aplicatia.

Daca se seteaza aplicatia sa functioneze numai peste 20km/h cred ca problema cu scapatul p e jos e rezolvata. Asta daca nu arunci cu telefonul dupa cineva. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

zbam ai intrat frontal intr-unu... zbam aveai telefonul in buzunar...zbam s-a facut praf si telefon si tot si pana sa te aduni te trezesti mort.


» Post actualizat in 18 Aug 2014 23:31


Asta ar fi o aplicatie buna, adica sa simta acceleratia aceea la o milisecunda pana sa apuce telefonul sa se faca praf si sa trimita mesaj tuturor din agenta cu "V-am iubit, postati cu R.I.P pe motociclism.ro, si mai usor cu lumanarile ca sunt scumpe !" Nu tine.

Daca e sa faci accident si nu poti sa dai un telefon cu mana ta, prea multe sanse nu mai ai. Si in plus cine dracu' isi tine telefonul in mana cand conduce motocicleta? Eu nu sunt in stare sa raspund cand il aud ca vibreaza in buzunar, dar-mi-te sa ma uit sa vad ce mesaje am.. sa ii ajut pe altii.

Ok , ii ajut daca sunt in drumul meu si fac un semn ceva.

Toata ideea e frumoasa, pacat ca va fi useless si cu timpu' nu se va mai accesa..sau probabil va fi folosita de natarai ca sa joace farse celorlalti.

Editat de Alin B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa screenshot-uri, aplicatia nu este doar pt accidente severe. Chiar si in acelea severe, de multe ori telefonul scapa de impact direct cu solul sau alte obstacole. Celelalte optiuni sunt insa f interesante - ceri ajutor in caz de probleme tehnice sau, ultima optiune, altercatii (asta-i buna pt a scapa de ciori daca-s suficienti motociclisti in zona - vezi evenimentul din Covasna).

Succes jinxy!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...