Sari la conținut

vesnica explicatie... "nu te-am vazut" :(


kitkat_2202
 Share

Postări Recomandate

eu am avut un incident tare, cum am cumparat mobra era varza la cauciucuri..si plec de la munca, incepe ploaia si na..am alunecat, lovit un lexus superb si indoit usa omului. din prima masina a sarit un pasager sa ma ajute sa ridic motorul, cu intrebarile de rigoare ''esti ok?''..apoi soferul lexusului a fost super finut, un cuvant n-a spus urat, nimic...chiar ne-am imprietenit...bineinteles ca a urmat o amiabila si gata...dar in tot filmul asta toata lumea s-a purtat foarte civilizat, inclusiv omul care a sarit sa ma ajute sa ridic vaca de jos. bine..cand am vazut ca a cazut motorul pe un lexus ma gandeam ca iese vreo ceafa lata din el..nici vorba..un baiat de 25 de ani, super civilizat, bravo oameni buni ...si cum naiba sa treaca bikerii pe langa tine si sa nu se opreasca? ieri pe A2 venind de la mare un baiat pe un gsxf mergea cu 50 km/h pe banda de avarie...imediat am tras si eu si am oprit sa vad daca are nevoie de ajutor...din fericire n-a fost cazul...

Editat de marcelius78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Am patit-o si eu la arcul de triumf...a taiat 4 benzi sa vireze stanga spre casin...si binenteles k m-a "tavalit"

Explicatia?!? Binenteles..."nu te-am vazut"

 

MARE GRIJA LA TAXIMETRISTI !!!

 

Am patit-o si eu la arcul de triumf...a taiat 4 benzi sa vireze stanga spre casin...si binenteles k m-a "tavalit"

Explicatia?!? Binenteles..."nu te-am vazut"

 

MARE GRIJA LA TAXIMETRISTI !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taximetristii impartiti in 2 categorii, cei care recunosc ca gresesc si nesimtitii care "au dreptate". Azi pe drumul spre munca, eram pe mijlocul benzii si vine un taximetrist prin drepta si cica el catre mine: "dute-n **** mai incolo, ce n-ai loc". Eu baiat finut, l-am lasat sa treaca si la prima intersectie i-am tras un sut in portiera, nu-i frumos dar merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taximetristii impartiti in 2 categorii, cei care recunosc ca gresesc si nesimtitii care "au dreptate". Azi pe drumul spre munca, eram pe mijlocul benzii si vine un taximetrist prin drepta si cica el catre mine: "dute-n **** mai incolo, ce n-ai loc". Eu baiat finut, l-am lasat sa treaca si la prima intersectie i-am tras un sut in portiera, nu-i frumos dar merita.

Nu-i frumos,dar asa i-ai alimentat ura fata de motociclisti :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

Bine că nu ai pățit nimic, plasticele se repară!

Nu numai taxime-triștii sunt un pericol public, mai sunt și a doua categorie care sunt mult mai periculoși, cocalarii înstăriți.

Eu duminică am pățit-o mult mai rău, dar am scăpat cu daune mai puține (doar janta față cu 2 urechi). Mergeam pe raza orașului Gura Humorului spre Suceava, la un momentdat după ieșirea din sensul giratoriu din centru am trecut de pe prima bandă pe a 2-a și îmi continuam drumul (30-40 km/h maxim) când un avortat s-a gândit ca după prima bandă să iasă într-o parcare peste banda a 2-a și squar la stânga (fără se se încadreze pe a doua bandă și fără semnalizare). În 5-7 m maxim mi-a tăiat deodată fața, am frânat cât am putut și am încercat să îl evit sărind peste squar pe contra sens. Norocul meu a fost că nu a venit nimeni pe contra-sens că altfel se putea lăsa rău de tot.

Mă dau jos și încep să îl întreb ce a făcut, asta era terminat, nici nu mai putea vorbii cu mâinile încleștate pe volan. Tipu' avea mașină cu nr roșii expirate, fără asigurare și permisu probabil fals (știm cu toții cum le mânăresc). Mi-a plătit janta și l-am lăsat să plece fără să sun la poliție, dar putea să fie mult mai grav din cauză că el o ardea ilegalist.

Link cu actele geniului: /index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=1047828

Grijă mare în trafic, ne omoară pe capete și tot ei vor să pară "fecioare".

Asfalt uscat!

 

P.S. Taximetristul ți-a plătit paguba?

Editat de suzuki_fan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine că nu ai pățit nimic, plasticele se repară!

Nu numai taxime-triștii sunt un pericol public, mai sunt și a doua categorie care sunt mult mai periculoși, cocalarii înstăriți.

Eu duminică am pățit-o mult mai rău, dar am scăpat cu daune mai puține (doar janta față cu 2 urechi). Mergeam pe raza orașului Gura Humorului spre Suceava, la un moment dat după ieșirea din sensul giratoriu din centru am trecut de pe prima bandă pe a 2-a și îmi continuam drumul (30-40 km/h maxim) când un avortat s-a gândit ca după prima bandă să iasă într-o parcare peste banda a 2-a și squar la stânga (fără se se încadreze pe a doua bandă și fără semnalizare). În 5-7 m maxim mi-a tăiat deodată fața, am frânat cât am putut și am încercat să îl evit sărind peste squar pe contra sens. Norocul meu a fost că nu a venit nimeni pe contra-sens că altfel se putea lăsa rău de tot.

Mă dau jos și încep să îl întreb ce a făcut, asta era terminat, nici nu mai putea vorbii cu mâinile încleștate pe volan. Tipu avea mașină cu nr roșii expirate, fără asigurare și permisu probabil fals (știm cu toții cum le mânăresc). Mi-a plătit janta și l-am lăsat să plece fără să sun la poliție, dar putea să fie mult mai grav din cauză că el o ardea ilegalist.

Link cu actele geniului: /index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=1047828

Grijă mare în trafic, ne omoară pe capete și tot ei vor să pară "fecioare".

Asfalt uscat!

Se pare ca si el e motociclist :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt clujan am iesit destul de ametit din Flying Pub si mam urcat intrun taxi de din piata Matei pana la mine in Ghiorgheni faci cam 20 minute mergand omeneste no ala fara semnalizare , cu faza lunga , fara sa semnalizeze oglinda dreapta nu avea , si la 5:20 mam urcat in masina la 5:03 eram in fata blocului deci, constant cu 120-130 Km/h , sa se asigure pentru ei ii o gluma proasta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

Eu sunt clujan am iesit destul de ametit din Flying Pub si mam urcat intrun taxi de din piata Matei pana la mine in Ghiorgheni faci cam 20 minute mergand omeneste no ala fara semnalizare , cu faza lunga , fara sa semnalizeze oglinda dreapta nu avea , si la 5:20 mam urcat in masina la 5:03 eram in fata blocului deci, constant cu 120-130 Km/h , sa se asigure pentru ei ii o gluma proasta

:) S-a întors în timp, ăsta taxi rapid!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt clujan am iesit destul de ametit din Flying Pub si mam urcat intrun taxi de din piata Matei pana la mine in Ghiorgheni faci cam 20 minute mergand omeneste no ala fara semnalizare , cu faza lunga , fara sa semnalizeze oglinda dreapta nu avea , si la 5:20 mam urcat in masina la 5:03 eram in fata blocului deci, constant cu 120-130 Km/h , sa se asigure pentru ei ii o gluma proasta

Pesemne ca si acum esti putin ametit, reciteste ce ai scris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am lasat in plata lui.

:eek: Data viitoare s-ar putea sa-ti para rau ca l-ai lasat in plata lui. De ce sa nu-l arzi pe fraier pentru ca a gresit ? Daca dadea ceva banuti din buzunar sa vezi ce atent era pe viitor. Ne meritam soarta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste nemernici , oricum , sunt altii cu vitezane care fac d-astea . Chiar azi am vazut pe unu cu un gsx-r 2008 + in maieu si plin de muschi cu viziera fumurie ... l-am salutat , s-a uitat la mine si si-a continuat drumul ... asta e !

ON : Eu nu l-as lasa pe taximetrist ... Ce treaba ai tu ca ii naste nevasta si nu are bani ? Cand a facut copilul nu s-a gandit ca ii v-a trebui si ceva bani de rezerva ?!

Du-te si declara accidentul la politie si cere-ti "drepturile"

nici eu nu salut, dar m-ai pierdut cand ai zis maieu :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...... au trecut tacticos doua choppere... nici macar nu au schitat vreun semn sau ceva... nu am nimic cu "rasa" asta, am prieteni ffff buni pe choppere, dar chiar asa, sa treci si sa te doara la casca?

X-(

Pai daca astia nu te-au vazut , ce pretentii mai ai de la taximetrist ?

Acu' c-ai scapat usor, exista doua variate.

1. Taximetristul nu s-a asigurat si l-a durut in basca daca mai este ceva in dreapta lui si doar a vrut sa se scoata cu scuza asta.

2. Chiar a spus adevarul si nu te-a vazut, pentru ca erai intr-o pozitie in care el nu te-a vazut cand s-a asigurat.

 

Pentru varianta unu, nu exista leac, este loterie, si se poate intampla nu numai cu taximetristii.

Eu as lua-o mai serios pe ce-a de-a doua pentru viitor. Macar stii ca ai facut tot ce tine de tine sa eviti o situatie "nu te-am vazut".

 

P.S. Te pupa JAGI daca vede ca ai scris ca ai cauciucuri bune ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptu că eşti bine e un noroc.

Nu trebuie iertaţi astfel de nesimţiţi, pentru că ... vor face la fel.

Oamenii ăştia nu ştiu de bun simţ ... ei sunt k animalele ... ştiu de bâtă, de par ... dacă nu - i face nimeni nimic, data viitoare dă în unul din noi, care scriem acum aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai l-ai lovit sau nu? Cum poti s-o lasi balta daca a fost accident? Vezi sa nu ramai fara permis ca n-ai declarat accidentul daca se duce el la politie.

chiar asa.... cred ca stii ca daca acel el se duce la politie si declara un eveniment rutier iar tu ( partea cu genunchiul lovit si moto sifonat ) , nu te duci... ghici cine ramane fara permis? eu sigur nu si nici acest minunat sofer de taxi !

daca imi permiti un sfat: nu ierta nimic, el nu te-a iertat , din contra : acum cred ca ai o compresa rece pe cap cu gandul la reparatia motocicletei si cu una pe genunchi... poate o sa fie mai bine maine. legal ai 24 ore sa declari un eveniment rutier cu sau ffara vatamari ( fie ele si usoare sau grave) . Iti garantez ca daca va ramane fara permis macar 1 luna( asa e legea de k..t ) data viitoare se va uita cu 1 secunda mai mult in spate/oglinda.

sa ne auzim cu bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o baga pe aia cu neatentie la schimbarea directiei sau cum era.

 

Suntem o natie de nebuni si de oameni razvratiti impotriva aproapelui, care saracu' nu are nici o vina si se reflecta si in trafic asta. Tot timpul incerc sa le gasesc scuze si sa nu fac comparatie cu ce e prin alte parti (ca pana acum ceva ani m-am mai plimbat si eu), dar avand in fata realitatea 90% dintre noi sunt needucati si dezechilibrati si dupa ce ca te enerveaza, mai ajungi si acasa plin de vanatai, maini, picioare rupte; asta daca nu ajungi in cutiuta din lemn de pin...

Tocmai ce am vb ieri cu un prieten caruia, tot un taximetrist, i-a taiat fata pe rosu. Ducati-ul e pardaf, iar taximetristul cu gura mare ca el a trecut pe verde. Razvratit impotriva aproapelui nu sunt, numai impotriva meltenilor carora li se pare ca a conduce e mare skill si competenta si care se cred zei: pana in momentul cand produc o paguba si incearca sa "se scoata" pt ca nimeni nu-si asuma raspunderea ca-i prost. Parerea mea e ca oamenii astia mananca prea putina cafteala sau deloc, nimeni nu invata nimic, toti s-au nascut pui de smecheri. Mie-mi tinea unu morala ca suntem donatori si etc; cu 5 minute mai devreme intepenise de frica in mijlocul drumului dupa ce se bagase in fata mea ca orbu' si l-am acrosat superficial. A vazut omu' ca sunt bine, "hai sa facem glume" ca vb aia, maine cand treci pe acolo, iti fac la fel pt ca te descurci sa ma eviti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul este ca daca n-ar fi taximetristii s-ar gasi altii care sa le tina locul. cel mai important este ca nu s-a intamplat nimic grav, deja PREA MULTE ACCIDENTE MOTO ANUL ASTA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti foarte mahnit ca era in maieu, plin de muschi si culmea, pe soarele asta si cu viziera fumurie, al naibi el! Unde a ajuns omenirea asta :))

 

Sunt curios, tu azi mergeai full echipat? Adica in combinezon, cizme, manusi lungi, viziera clara si cu apa in cocoasa?

Ai sa razi , evident ca da cu exceptia cocoasei(nu am echipament cu cocoasa inclusa) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca astia nu te-au vazut , ce pretentii mai ai de la taximetrist ?

Acu' c-ai scapat usor, exista doua variate.

1. Taximetristul nu s-a asigurat si l-a durut in basca daca mai este ceva in dreapta lui si doar a vrut sa se scoata cu scuza asta.

2. Chiar a spus adevarul si nu te-a vazut, pentru ca erai intr-o pozitie in care el nu te-a vazut cand s-a asigurat.

 

Pentru varianta unu, nu exista leac, este loterie, si se poate intampla nu numai cu taximetristii.

Eu as lua-o mai serios pe ce-a de-a doua pentru viitor. Macar stii ca ai facut tot ce tine de tine sa eviti o situatie "nu te-am vazut".

 

P.S. Te pupa JAGI daca vede ca ai scris ca ai cauciucuri bune ! :D

Jagi, ma pupi? :)))))))))))) :funny:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nu te-am vazut..." ,

 

 

Ok, omu nu a vazut , dar nu a auzit? un motor il auzi cam din orice directie ar veni... suna altfel ca o masina... fiind taximetrist banuiesc ca nu era cu muzica la maxim si pun pariu ca avea si geamurile deschise.. putea sa isi dea seama ca se afla un motor in unghiul mort , nu? Vreau sa cred ca motorul era in unghiul mort si omu nu a vazut decat sa cred ca era vizibil in oglinda dar boul nu s-a uitat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...