Sari la conținut

Plimbare scurta (azi 13 iunie, Sambata 14 iunie sau Duminica 15 iunie)


beware !
 Share

Postări Recomandate

Stiu ca e tarziu (6 pm), dar mai sunt 3 ore pana se intuneca, deci suficient sa facem o plimbare pana la Sinaia si inapoi daca e cazul...

Mai sunt dornici?

 

Hai cu spontaneitate !!!!! Pleacare din Bucuresti...directia spre munte si inapoi.

 

P.s. Daca nu mai sunt spontani pe site-ul acesta....atunci maine (sambata)???

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Suna interesant pentru maine:)) astazi e cam ud totusi:))propuneri de ora?

 

Pentru maine? Nu stiu...revin mai pe seara. Eu deja ma imbrac....plec si singura la plimbare...ce atata stat in casa ! S-a uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine merg SIGUR !!! Dar nu pot sa ma gandesc acum la detalii. Revin pe seara si poate stabilim ceva.



Mda...am fost informata ca la Ploiesti ploua, iar pasagerul meu a baut (cine stie cate!!!) beri. Asa ca...hai sa vedem ce facem maine. Am vrut eu sa fiu spontana, DAR N-AI CU CINE FRATE !!!! :)))))

 

Asadar....maine, sambata 14 iunie...niste curbe unde gasim si noi>? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) Mai...nu stiu daca merg(ca maine merg la nunta unui bun prieten)...dar ce e cert...e ca imi trebuie si mie o fata de-asta! :)

 

Ia....terminati cu iluziile si hai la plimbare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te tenteaza un Transfagarasan? Eu maine as vrea sa fac un drum pana la Balea Lac din Pitesti....

 

Nu-i rea idea. Nu am facut niciodata partea dinspre Pitesti, doar dinspre Sibiu (dus-intors). Dar drumul cum e?

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in acest moment sunt in Maracineni (7 km de Pitesti). Maine dimineata ma gandeam in jurul orei 8 sa plec spre Balea Lac. Insa ora nu e batuta in cuie ...

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in acest moment sunt in Maracineni (7 km de Pitesti). Maine dimineata ma gandeam in jurul orei 8 sa plec spre Balea Lac. Insa ora nu e batuta in cuie ...

 

Pai sper sa nu fie batuta in cuie, ca sigur nu ma trezesc la 6am, sa ajung la Pitesti la 8. Eu ma gandesc sa ma trezesc la 8 :))) Deci undeva un 10 in Pitesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sper sa nu fie batuta in cuie, ca sigur nu ma trezesc la 6am, sa ajung la Pitesti la 8. Eu ma gandesc sa ma trezesc la 8 :))) Deci undeva un 10 in Pitesti?

Pana la Balea Lac facem lejer vreo trei ore. Sau ma rog eu cel putin cam asa estimez ca fac (nu prea sunt adeptul vitezei) De aceea ma gandeam sa plec la un opt din Maracineni ca pe la 11 sa fiu la Balea Lac. Daca plecam pe la 10 ajungem undeva la 13 acolo. Sau ma rog eu la viteza mea cam atunci ajung. Dupa ce am vazut ce mobra ai, imi e teama ca te voi incurca pe drum ... repet nu sunt adeptul vitezei. Dar nu e nici un bai, sigur ma prinzi din urma ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a stabilit : Bucuresti - Pitesti - Curtea de Arges - Balea Lac = 433 km ( 5 ore 43 min cica, nu 40, nu 45, sa ne fie clar ;)

Eu vin Pe entura Buc si intru pe autostrada A1 la Centru ala comercial. Deci un prim punct de intalnire acolo la ora 9 am? (veniti cu benzina pusa, ca mai alimentam la Pitesti, nu pe autostrada), la pitesti al doile punct de intalnire cu Robert (ghicesc ca asta ar fi si numele tau), si de acolo....blana, lol, GLUMESC !!! Alte idei?



Pana la Balea Lac facem lejer vreo trei ore. Sau ma rog eu cel putin cam asa estimez ca fac (nu prea sunt adeptul vitezei) De aceea ma gandeam sa plec la un opt din Maracineni ca pe la 11 sa fiu la Balea Lac. Daca plecam pe la 10 ajungem undeva la 13 acolo. Sau ma rog eu la viteza mea cam atunci ajung. Dupa ce am vazut ce mobra ai, imi e teama ca te voi incurca pe drum ... repet nu sunt adeptul vitezei. Dar nu e nici un bai, sigur ma prinzi din urma ...

 

Hahahhaha....cum deduc unii ca un 600 nu stie sa accelereze... (sau mai gandesc ei ca deh...fata...merge si ea ca si cu Matizu' , hahahah).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu e blana ... atunci ma conformez orei voastre. Dar sa nu fie blana ... transalp-ul meu si cu mine ne cunoastem doar de 5 zile si 2000 de km ... mai avem pana ne vom cunoaste perfect.

Deci in final cand si unde sunteti in Pitesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa stabilim (sau sa vorbim despre) stilul de mers. Stilul meu este unul mediu : nici cu limita legala (impusa abuziv, zic eu, lol) dar nici sa nu mai ajung acasa. In limita de neridicarea permisului iar pe unde e liber in afara localitatilor, fara numar.... Pe curbe fiecare cu stilul lui, nu le iau cu genunchiul jos, dar nici cu 40 km/h. Nu imi place idee "ne vedem la destinatie", ca daca e asa plec singura si SIGUR gasesc alti motoristi necunoscuti la care sa ma duc si sa-i intreb daca ma primesc si pe mine la masa, hahah. Idea era sa formam un grup, sa ne bucuram de peisaje, sa ne ajutam unii pe altii in caz de necaz (Doamne fereste) si sa depanam amintiri de pe traseu ( de ex: l-ai vazut frate p-ala cum mi-a sarit in fata???? hahaha Asa daca mergem fiecare separat....ce sa povestim?!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda CBR F4, Yamaha Fazer ... hm, imi va fi cam greu sa ma tin de voi cu Transalp-ul. Dar vedem noi cum facem ....

 

Lasa tu, ca ne faci pe curbe :)))))

 

Wise girl, also. Hai ca fac si eu pe dracu-n patru sa vin. Deja se dau toate ingredientele unei plimbareli frumoase.

 

O sa-ti para rau daca nu vii...ca o sa punem poze si o sa vedeti ce super plimbare o sa iasa ;)

 

Hai ca vedem cum facem ...

Unde si cand e punctul de intalnire din Pitesti? Sa fie la iesirea de pe autostrada (la Podul Viilor)? Sau unde ziceti voi?

 

Undeva imediat dupa iesirea de pe autostrada...Nu cunosc Pitestiul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesirea de la Prundu Pitesti Sud (unde se termina vechea autostrada Bucuresti Pitesti), sau iesirea asta noua de la intrarea in Pitesti (Pitesti Est). Ar fi bine sa iesiti la asta noua ... va scuteste de traversat orasul.

Si la ce ora in final?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...