Sari la conținut

Motociclisti in Germania


alex4ice
 Share

Postări Recomandate

Salutare ! Sambata imi ajunge motoreta in Germania . Drept urmare caut colegi de prin zona mea .. Leer , Papenburg ... sa ne intalnim prin weekend sa facem plimbari si alte cele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Culmea , ieri m-am intalnit (ma astepta cu motoreta lui langa a mea ) cu un motociclist roman .

Cum veneam eu spre motoreta , imi puneam cagula , vad langa mobra mea 3 oameni si o motocicleta inmatriculata in Germania . era o ciudatenie de motoreta de 1400 cc (no offence , dar nu imi plac astea gen power cruise sau chopper) , ma apropii de ei , si ii aud vorbind in Germana . Le zic "Moin" si dau sa ma urc pe motor , cand ma intreaba romanul nostru , daca am venit pe ea din Romania.

In fine il intreb daca sunt intruniri ca la noi(sunt mai dese in Germania) , cat plateste asigurarea si impozitul pe an(150 euro in total, dar plateste mai mult impozitul pentru ca are motorul de 1400) , daca mai cunoaste motociclisti romani(e singurul de pe acolo ...cel putin era, ca acum sunt si eu) ....

 

Am ramas placut surprins de faptul ca am si eu pe cineva aici ... Tot e un inceput bun :)

 

In final , facem si noi o intrunire ...Eu sunt dispus sa merg si 300 km (600 dus intors) pentru asa ceva ?!


http://postimg.org/image/xm2w1rh93/ Prima poza cu dansa in Germania

Editat de alex4ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar nu atat de departe si de Rottweil :) (62,96 km)

Chiar nu i deloc departe ,daca ai chef si timp sa ne intalnim,ca asta i problema in Germania ,timpul ,lasa un nr de tel si te sun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu i deloc departe ,daca ai chef si timp sa ne intalnim,ca asta i problema in Germania ,timpul ,lasa un nr de tel si te sun.

Tu la cati km esti de Emsland ? Haide-ti ma sa facem o intrunire ...Stabiliti voi un loc . Eu mai vin cu chopperist .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor , am citit acest topic si am gasit o plimbare de weekend . Care mai doreste , care mai pofteste ?!

Cum aflu adresa am postat aici . Cine e interesat , sa lase aici un mesaj .

/index.php?/topic/715177-motogp-motorrad-grand-prix-deutschland/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar in weekend sunt liber , Azi langa motoreta mea , cand am terminat programul de munca , am vazut o motoreta de Baia Mare . M-am intalnit cu el si culmea lucreaza in acelasi santier si el . Ramane sa vedem ce facem pe weekend

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alex4ice esti departe de münchen aproximativ 800Km

Stiu ... Poate candva , in viitorul apropiat ne intalnim si noi (mai multi) pe la jumatatea drumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt din frankfurt,nu stiu preabine distanta pana in munchen,,ar fi frumos o intalnire,,,numai sa ma primiti :D eu am avut un suzuki 750 dar,,,,numai e... .important ca inca sunt eu,am un scooter suzuki burgman 400 din 1999 e primul model de burgman ,am facut italia germania de 3 ori ma gasesc foarte bine cu el ,,acum nu stiu daca la intalnirile voastre acceptati si din astia mai lenti pana in 150 la ora, :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu?...esti bine venit...inca chiar vorbisem cu pretena mea ca am face o excursie la Frankfurt ca am vazut e foarte fain...poate ne vedem si in Frankfurt dar nush cand o sa ajung ca pe 18.07.2014 plec in tara

Editat de alexyzf75093
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ar fi frumos sa veniti aici,,pat este o berica rece si un gratar ,intodeauna ,,mersi sunt multi care zic ca scooterul nu e ,,moto,,eu ii contrazic ma gasesc foarte bine in oras ,ceea ce pot face in oras cu un scooter nu faci cu o motocicleta..dar in fine nu asta conteaza ,si noi plecam in tara pana pe 10 si dupa cand nea intoarcem poate dau fuga pana la milno dar pe austria,poate intereseaza pe cineva,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plec cu prietena,dar cu masina,,cu scooterul e cam mult si vreau sa ma relaxez acasa nu sa dorm o spatamana dupa ce am condus atata drum,,dar ar fi frumos pana in tara si drumul e spectacol curat,,,tu te duci cu avionul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...