Sari la conținut

Intrunirea de Comuniste si Atase Siriu, 15-17 August, ed. IV


Lolo_ID
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi la Arc mi-am permis sa fac reclama intalnirii de la Siriu.Majoritatea a auzit de intalnire dar doar atat.Avand in vedere succesul intalnirii de la Cuca ,am povestit cui a vrut sa ma auda si cui nu,despre ce va fi la Siriu.Sper sa fi convins cativa motociclisti sa vina.Deci e clar ca nu s-a facut reclama suficienta.Mai este timp.Trebuie scris si la sectiunea Intalniri evenimente,etc.Si pe la Motoveterani si prin mai multe parti.Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia zii lolo, ce mai avem nevoie...cu ce te putem ajuta...iau toporisca la mine? fierastrau? targa sa caram lemne?cabluri ,becuri ,stechere ,fasunguri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un amic pescar care a mai fost la intrunire,omul are bunici in localitate in siriu,daca vine poate aduce barca gonflabila...e de dimensiuni considerabile,4 oameni cu bagaje... Ramane doar sa-l intreb.

post-45125-0-58686600-1406814280_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi la Arc mi-am permis sa fac reclama intalnirii de la Siriu.Majoritatea a auzit de intalnire dar doar atat.Avand in vedere succesul intalnirii de la Cuca ,am povestit cui a vrut sa ma auda si cui nu,despre ce va fi la Siriu.Sper sa fi convins cativa motociclisti sa vina.Deci e clar ca nu s-a facut reclama suficienta.Mai este timp.Trebuie scris si la sectiunea Intalniri evenimente,etc.Si pe la Motoveterani si prin mai multe parti.Bafta.

 

E deja in calendarul national al intrunirilor moto. O sa incerc sa informez si Motoveteranii.

» Post actualizat in 31 Jul 2014 21:14

Ia zii lolo, ce mai avem nevoie...cu ce te putem ajuta...iau toporisca la mine? fierastrau? targa sa caram lemne?cabluri ,becuri ,stechere ,fasunguri?

 

Toporisca, targa.

» Post actualizat in 31 Jul 2014 21:18

Un vaporas ar fi bun, sa dam ture pe lac (poate aduce Bobo iahtul lui).

» Post actualizat in 31 Jul 2014 09:56

sti cum era zicala inainte"sa se plimbe cu vaporu' Lolo si cu tot poporu' "

 

Fa glume cat mai ai timp. Cand o sa ajungi langa ceaun iar o sa injuri fumul. :cheers: Sa ne vedem cu bine !

» Post actualizat in 31 Jul 2014 21:21

Am un amic pescar care a mai fost la intrunire,omul are bunici in localitate in siriu,daca vine poate aduce barca gonflabila...e de dimensiuni considerabile,4 oameni cu bagaje... Ramane doar sa-l intreb.

 

Ce mai astepti ?

Cu siguranta barca o sa fie folositoare la scaldat la fel cum si caruciorul a fost util la caratul "bagajelor" in 2012.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu sa "inchiriezi" un ceaun suficient de mare, deoarece cred (sper) ca vom fi mai multe guri de hranit anul asta.

In rest, -cartofii s-au facut bine anul asta, ceapa de asemenea, cu carnea mai usor ca se digera mai greu, lemnele daca nu mai ploua in perioada urmatoare se vor usca bine, asa ca totul e in favoarea pregatirii unei portii bune de tocana (sa vedem cu ce se poate inlocui ingredientul care era la moda anul trecut "fainosag", caci acum nu se mai gaseste).

Mai ales ca vad ca Lanz e dispus sa ajute (ne va pune un bec in"bucatarie" si priza pentru mixer).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia zi Lolo,eu voi veni tot cu masina.Sa iau ceaunul pirostriile si toporul,sa nu mai ia Lant toporul dupa el?Daca e cazul,o sa plec vineri dimineata de acasa.

In rest,masina sta la dispozitia voastra pentru a cara tot ce e necesar!

Editat de marian zcm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un vaporas ar fi bun, sa dam ture pe lac (poate aduce Bobo iahtul lui).

» Post actualizat in 31 Jul 2014 09:56

sti cum era zicala inainte"sa se plimbe cu vaporu' Lolo si cu tot poporu' "

 

post-27437-0-60292800-1407088260_thumb.jpg

» Post actualizat in 03 Aug 2014 17:52

post-27437-0-35852000-1407088321_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu sa "inchiriezi" un ceaun suficient de mare, deoarece cred (sper) ca vom fi mai multe guri de hranit anul asta.

In rest, -cartofii s-au facut bine anul asta, ceapa de asemenea, cu carnea mai usor ca se digera mai greu, lemnele daca nu mai ploua in perioada urmatoare se vor usca bine, asa ca totul e in favoarea pregatirii unei portii bune de tocana (sa vedem cu ce se poate inlocui ingredientul care era la moda anul trecut "fainosag", caci acum nu se mai gaseste).

Mai ales ca vad ca Lanz e dispus sa ajute (ne va pune un bec in"bucatarie" si priza pentru mixer).

 

Anul asta treci la categoria "bucatar avansat". Vor fi 3 ceaune. :D

» Post actualizat in 03 Aug 2014 22:56

Ia zi Lolo,eu voi veni tot cu masina.Sa iau ceaunul pirostriile si toporul,sa nu mai ia Lant toporul dupa el?Daca e cazul,o sa plec vineri dimineata de acasa.

In rest,masina sta la dispozitia voastra pentru a cara tot ce e necesar!

 

Bineinteles. Ar fi bine daca ai reusi sa pleci inca de vineri dimineata.

» Post actualizat in 04 Aug 2014 01:29

Locatia ne asteapta.

 

Asa este. Vineri am fost la locatie si totul se prezinta ok ( iarba cosita, drumul de acces din DN are mai putine denivelari ca anul trecut ).

La cererea catorva participanti la intrunire am mers si m-am interesat de cazare. Din pacate singurele locuri gasite sunt 7 la numar si sunt la o cabana ( La Bunici ) aflata la aproximativ 1,5 km de locatia intrunirii, tot pe DN 10. Din cele 7 locuri 3 sunt deja rezervate de @ red bandit si @ simson simson.

Casuta cu 3 paturi, casuta cu pat dublu / canapea extensibila si rulota cu 2 paturi ( aproape duble ) sunt disponibile, cabana mare fiind ocupata de rudele proprietarilor veniti in vacanta.

In pozele 1,2 si 3 e casuta cu 3 paturi langa care se gaseste baia ( poza 5 - dus, apa calda ).

In poza 4 este casuta cu pat dublu la care se lucra in momentul in care am facut pozele ( se monta mocheta ).

In pozele 6 si 7 este rulota.

Am pus si o poza cu o harta care arata cam care este distanta intre locatia intrunirii si locatia cabanei.

Preturile pentru cazare sunt urmatoarele :

- casuta cu 3 paturi - 80 ron/noapte;

- casuta cu pat dublu / canapea extensibila - 80 ron/noapte - rezervata de red bandit;

- rulota cu 2 paturi - 70 ron/noapte.

Pentru rezervari ma puteti suna pana Duminica la 0763 700 222 ( zilnic, dupa ora 14 ) sau vorbim pe PM. Zic "pana Duminica" deoarece trebuie sa vorbesc cu proprietarii cabanei din timp.

Coordonate GPS pentru cabana : 45°30'08.6" N 26°15'07.3" E

» Post actualizat in 04 Aug 2014 09:29

PS : preturile ce le-am scris mai sus sunt pentru intreaga incapere, nu de persoana deci cazarea se imparte la 2 sau 3 insi, pretul ( de persoana ) ajunge undeva sub 30 ron/noapte. In casuta cu 3 locuri se mai poate pune lejer inca un sac de dormit iar in rulota se mai poate amenaja un pat deasupra celui din poza 7 insa pentru o persoana sub 60 kg.

post-47416-0-48098300-1407115545_thumb.jpg

post-47416-0-69228100-1407115565_thumb.jpg

post-47416-0-05689100-1407115582_thumb.jpg

post-47416-0-80767600-1407115598_thumb.jpg

post-47416-0-93804800-1407115612_thumb.jpg

post-47416-0-04936400-1407115627_thumb.jpg

post-47416-0-30224600-1407115649_thumb.jpg

post-47416-0-27014700-1407115669_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezervat si confirmat casuta din imaginea 4.


» Post actualizat in 04 Aug 2014 12:33

DE PRECIZAT : sambata spre duminica (adica o noapte) daca o conving pe consoarta.....poate si vinery, dar asta aflu pana maine dupaamiaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dat fiind faptul ca Voshodina e la pastrare, fara taxe platite; anul asta voi veni cu Trabantul la intalneala! Sonda sa nu apara de lucrat! Sa ne vedem sanatosi! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mz-ul mai fumega,timp liber se pare ca ar fi cat de putin! Posibil sa marim numarul comunistelor participante!

Sanatate Maxima!


» Post actualizat in 05 Aug 2014 18:22

Sosolika,cum stam cu ,,Prigatul"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai salutare !!! Cine aduce un gratar ca aduc si eu vre-o 10-12kg de carne dar un gratar destul de mare ca la Zabala a ramas o oala de carne prajita ca nu a mai putut sa manance nimeni iar la cuca a ramas 3-4 kg ca nu am putut sa facem toata carnea ca aveam gratarul prea mic.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai salutare !!! Cine aduce un gratar ca aduc si eu vre-o 10-12kg de carne

Mita ma bucur ca vi si tu.Aduc eu gratar.Ai vb cu Cristi 57 pe sacra richter? vine si el?

Adica omu' din imagine.

post-39145-0-07327100-1407308136_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate aduce Cristi57 gratarul ala pliabil,modular...nu de alta dar sa-i facem proba. Vizual e de mare angajament!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am vorbit cu el si bineinteles ca vine si el. i-am spus sa aduca si el gratarul ala pliabil ca la cuca nu am avut cum sa ii facem proba..... @pedros cum faci pana la urma ?? vii si tu ca parca spuneai ca trebui sa mergi la un botez sau ceva de genul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...i-am spus sa aduca si el gratarul ala pliabil...

Bai, pana atunci cauta si tu gaura din saltea si pune-i un plasture, ca sa tina o noapte... daca nu uit iau o pompa pentru ia.

Vine si Victor, inca nu s-a decis cu ce, vrea sa-l ajute pe Lolo la pregatiri, a zis ca ia si o palnie sa-i umple sticlele si sa mestece in "ceaunul cu ce-o fii"... Lolo sa iei toporul ala cu stecher sa avem lemne pregatite, sa fie un singur foc de tabara in stare sa ne adune pe toti.

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...