Sari la conținut

Accident Gaiesti-Dambovita 20.06.2014


diandy
 Share

Postări Recomandate

Dac-avea 150 (pe putin, cum pretinde radaru' uman de pe margine), se rupea motocicleta aia in doua, si poate, doar poate una din roti ii venea peste bot martorului cu pricina de-i deregla instrumentul de constatare a vitezei ochiometric....

'tule-mum-n-coor de pareristi cretinoizi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush de ce, dar vocea aleia combinata cu imaginea ochisorilor aluia, plus ca a mai si zis ca nu l-a vazut (as fi jurat ca asta o sa zica de cand i-am vazut dioptriile) mi-au provocat asa un ras...

idiotul ala din popor, pe de alta parte, mi-a facut asa o ciuda...cum plm apare mereu cate un coi d-asta sa-si dea cu parerea la tv in astfel de cazuri, nu stiu. unde-i baiatul ala care cauta duba aia, mai bine-l cauta si pe inteleptul asta din daiesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marian are nevoie de sange. daca puteti si doriti sa-l ajutati, puteti veni la Spitalul Municipal Targoviste- cel de la Dealu Mare- pt cei care cunosc Targovistea. nu cunosc insa ce grupa, dar sper sa aflu si am sa va anunt! cred ca ar fi mult mai bine sa-l ajutam asa, decat sa palavragim aiurea despre cine stie ce idiot transformat in expert sau radar ad-hoc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luni dimineata la ora 08:00 incepe donarea.La ora 7.30 politia gaiesti vine cu donatorii din gaiesti.Cei care vor sa il ajute pe vecinul meu Marian sunt asteptati la centrul judetean de donare de la spitalul din zona dealu mare in Targoviste.Multa sanatate mariane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marian are nevoie de sange. daca puteti si doriti sa-l ajutati, puteti veni la Spitalul Municipal Targoviste- cel de la Dealu Mare- pt cei care cunosc Targovistea. nu cunosc insa ce grupa, dar sper sa aflu si am sa va anunt! cred ca ar fi mult mai bine sa-l ajutam asa, decat sa palavragim aiurea despre cine stie ce idiot transformat in expert sau radar ad-hoc!

Nu conteaza grupa.Lui i se da sangele de care are nevoie,iar cel donat de se foloseste ulterior pentru altcineva . Sanatate multa !

Editat de teiu29
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa fac multi, zic moto = viteza (indiferent daca sunt sau nu martori) in absolut toate situatiile (chiar daca nu e adevarat); ma termina persoanele astea. Si soferul cica s-a trezit cu motociclistul peste el, atunci de ce are capota botita? nu cumva este invers....... adevarul ca multi soferi nu vad banda pe care circula, nici culoarea de la semafor, oglinzile retrovizoare sunt doar de frumusete si motociclistul e mereu vinovat. Nu cunosc accidentul dar m-a suparat martorul

poate ca motociclistul chiar sa fi venit cu viteza, daca a venit din fata masinii asta tot inseamna ca soferul nu s-a asigurat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata masina aia.....cam ce viteza avea militianu'? Legala, nu?

Nu pot sa va suport cand incepeti cu discutiile p***i....

Chiorete ala era ca**cat pe el....nu evplacut nici pt el, nici pt militian(o spun din experienta)

Sanatate militianului, bafta chiorete!

P.S. Putea gaboru' sa aiba si 300km/h, tot chioru e vinovat....da' hai sa recunoastem ca si noi ii cam dam. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai vazut pozele, da? unde erau ambele autovehicule? nu cumva impactul s-a produs in totalitate pe sensul motociclistului? referitor la viteza- sincer si mie imi pare un impact puternic. crede-ma ca am vazut sigur mai multe accidente decat marea majoritate de pe forum insa nu putem stabili viteza decat in urma unei expertize tehnice. pana atunci...discutii se pot tine multe.

acum cateva zile am mers un pic cu motorul lui marian. am stat de vorba si am observat ca avea silencer la toba. l-am intrebat de ce nu merge fara, fiindca se aude mai bine in trafic. stiti ce mi-a raspuns? ca asa e, dar il cunoaste foarte multa lume in gaesti si nu-si poate permite sa mearga cu o toba care sa faca zgomot, fiindca s-ar gasi o gramada care sa zica: uite militianu, ce urla cu motorul pe strada!!! de viteza nu l-am intrebat cum se da, dar tinand cont de ce-mi spunea, ma gandesc ca nu exagera, cel putin nu in zona gaesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dac-avea 150 (pe putin, cum pretinde radaru' uman de pe margine), se rupea motocicleta aia in doua, si poate, doar poate una din roti ii venea peste bot martorului cu pricina de-i deregla instrumentul de constatare a vitezei ochiometric....

'tule-mum-n-coor de pareristi cretinoizi...

m-ai facut sa rad in hohote...

si serios: multa sanatate!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai conteaza ce viteza avea ....Ala nu s-a asigurat destul de bine :)

Sanatate riderului si lentile cu zoom conservarului.

Conteaza, ca daca avea viteza mai mare, acum dadeati cu RIP.In ecuatia asta, viteza conteaza cel mai mult, viata e frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai conteaza ce viteza avea ....Ala nu s-a asigurat destul de bine :)

Sanatate riderului si lentile cu zoom conservarului.

Si chiorete ce vina are, daca militianu mergea cu 200?

Dc era cineva spropiat tie la volanul masinii? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intimplarea face ca kiorete sa se fi aflat la locul faptei, restul care tastam aici, nu era acolo. Daca se simte cineva nedreptatit, sa mearga sa dea cu subsemnatul la politie in cazul discutat aici, ca martor, expert, etc. Toti ii dam ca Kiorete minte. Da noi, de ce credem ca sintem mai destepti ca el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fi avut viteza politistul. asa tindem sa credem din fotografii, probabil ca expertiza va spune mai precis ce si cum in privinta asta - sa nu uitam totusi ca viteza relativa conteaza in cazul asta mai mult decat ce viteza avea omul, 40/h introdusi de masina in ecuatie, ca la cum este impactul pe caroserie (se pare ca a vrut sa intre un pic razant in parcarea aia, sau ce este ea, deci presupun ca era in miscare la momentul producerii accidentului) si considerand si masa mare a masinii, conteaza enorm in bilantul energetic al accidentului.

dar la cum arata drumul ala, nu cred ca asta a fost cauza pentru care soferul nu l-a observat. pur si simplu nu e obisnuit sa vada motociclisti pe strada si creierasul lui nu a perceput ca vine al nostru lansat sau a fost neglijent la asigurare sau nu s-a asigurat deloc...dioptriile alea par genul care sa necesite upgrade periodic si el nu l-o fi facut de ceva vreme. variate cauze care nu tin musai de motociclist. de aceea motociclistul trebuie sa fie constient de pozitia lui in trafic, de cum e perceput (sau nu), sa invete sa 'citeasca' mersul pe strada al celorlalti, si identifice zonele periculoase sa stie la ce sa se astepte in functie de drumul pe care-l strabate (prin sat, prin oras), sa inteleaga calitatea suprafetelor pe care merge, sa dobandeasca cunostintele si indemanarea necesare sa se deplaseze in completa siguranta. si pana sa ajunga acolo, sa tina mereu o viteza care sa-i dea timp sa reactioneze la majoritatea situatiilor pe care le poate intalni, iar dupa ce a ajuns sa continue sa faca la fel. asta pe langa starea tehnica a motocicletei care trebuie sa fie fara repros si portul echipamentului de protectie.

insa, din pacate, foarte putini dintre noi facem ce ar trebui, iar cei mai ghinionisti dintre noi o patim. si cand o patim rau, nici nu mai conteaza cinea fost de vina. eu trag sperante ca anul asta nenorocit si bogat in evenimente rutiere grave in care au fost implicati motociclisti, n-o sa treaca neobservat de catre autoritati si ca cei care au avut de suferit nu au suferit in zadar. in scurt timp sper sa existe o abordare inclinata spre preventie (deja au restrictionat obtinerea permiselor moto full, ceea ce e foarte bine in opinia mea) va veni curand si vremea in care, se va face o educatie rutiera adecvata. poate si o campanie de constientizare serioasa facuta tot de autoritati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aceea motociclistul trebuie sa fie constient de pozitia lui in trafic, de cum e perceput (sau nu), sa invete sa 'citeasca' mersul pe strada al celorlalti, si identifice zonele periculoase sa stie la ce sa se astepte in functie de drumul pe care-l strabate (prin sat, prin oras), sa inteleaga calitatea suprafetelor pe care merge, sa dobandeasca cunostintele si indemanarea necesare sa se deplaseze in completa siguranta. si pana sa ajunga acolo, sa tina mereu o viteza care sa-i dea timp sa reactioneze la majoritatea situatiilor pe care le poate intalni, iar dupa ce a ajuns sa continue sa faca la fel. asta pe langa starea tehnica a motocicletei care trebuie sa fie fara repros si portul echipamentului de protectie.

Sinteza perfecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poliţistul Marian Leaţă de la Poliţia Rutieră Găeşti a murit în această dimineaţă, la Spitalul Universitar de Urgenţă din Bucureşti, după ce săptămâna trecută a suferit un accident de motocicletă din cauza neatenţiei unui şofer. Dacă zilele trecute medicii erau optimişti în privinţa şanselor de supravieţuire ale poliţistului, în cursul acestei nopţi, tânărul, care se afla în comă indusă şi era asistat respirator, a suferit mai multe stopuri cardiace. Cu toate eforturile medicilor, Marian Leaţă nu a mai putut fi salvat. Inspectoratul de Poliţie Dâmboviţa transmite condoleanţe familiei.

 

http://cronica-gaestiului.ro/archives/29190

 

Dumnezeu sa-l ierte ! :(

post-84381-0-99588900-1404027283_thumb.jpg

post-84381-0-59211700-1404027284_thumb.jpg

post-84381-0-99917900-1404027284_thumb.jpg

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...