Sari la conținut

Yamaha Virago 535 California serie mica - mai e doar inca una in tara


Vladisto
 Share

Postări Recomandate

Yamaha Virago 535 California 3BR 1991 serie mica - mai e doar inca una in tara

post-13506-0-23141800-1403434031_thumb.jpg

post-13506-0-38620800-1403434066_thumb.jpg

post-13506-0-55137000-1403434099_thumb.jpg

post-13506-0-73027700-1403434116_thumb.jpg

post-13506-0-70810400-1403434166_thumb.jpg

post-13506-0-52739400-1403434182_thumb.jpg

post-13506-0-00370800-1403434210_thumb.jpg

post-13506-0-81134200-1403434231_thumb.jpg

post-13506-0-98318200-1403434256_thumb.jpg

post-13506-0-45655100-1403434318_thumb.jpg

post-13506-0-48494000-1403434336_thumb.jpg

post-13506-0-55492900-1403434370_thumb.jpg

post-13506-0-34850900-1403434395_thumb.jpg

post-13506-0-92299300-1403434416_thumb.jpg

post-13506-0-99642100-1403434434_thumb.jpg

post-13506-0-43140500-1403434461_thumb.jpg

post-13506-0-01512500-1403434540_thumb.jpg

post-13506-0-20438800-1403434561_thumb.jpg

post-13506-0-51534000-1403434601_thumb.jpg

post-13506-0-26372100-1403434631_thumb.jpg

post-13506-0-03156900-1403434656_thumb.jpg

post-13506-0-74234300-1403434679_thumb.jpg

post-13506-0-65594700-1403434704_thumb.jpg

post-13506-0-56419300-1403434730_thumb.jpg

post-13506-0-24303800-1403434792_thumb.jpg

post-13506-0-82462300-1403434822_thumb.jpg

post-13506-0-54859400-1403434852_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nr de km sant reali?

Da. Pai asta e a saptea motocicleta a mea, incepand din 2005.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am intrebat cate motociclete ati avut,ca nu ma impresionati.am intrebat doar daca nr de km sant reali.

Nu am vrut sa va impresionez. Am vrut sa spun ca eu cred ca e reala valoarea kilometrajului, dar nu pot garanta 100%, deoarece nu e singura motocicleta pe care o detin din 2005, mai cu seama ca e fabricata in 1991, iar eu nu o detin din 1991. Va doresc o zi frumoasa! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb echipamentul.

Multam fain.

» Post actualizat in 23 Jun 2014 16:04

Pret? :D

Nu m-am gandit sa o vand. Daca as avea nevoie stringenta de bani as da-o cu 1500 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nr de km sant reali?

 

Da, cu spatele. Astea sunt motoare care merg zeci de mii de km fara probleme - poate chiar sute (aici am vorbit serios). De obicei merg si cate 20000 de km cu spatele, cat le muti dintr-un loc in altul pana le pui pe cric.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nr de km sant reali?

 

 

Pret? :D

Asta nu e topic de vanzare (vezi sectiunea la care a fost deschis), e topic de lauda!

» Post actualizat in 27 Jun 2014 06:23

mai e doar inca una in tara

Una de care stii tu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu e topic de vanzare (vezi sectiunea la care a fost deschis), e topic de lauda!

» Post actualizat in 27 Jun 2014 06:23

Una de care stii tu!

De fapt de care stie fostul proprietar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant modelul asta california, cu dublu disc pe fata si rezervorul ala mult mai reusit. Curios e ca nu prea sunt pe nicaieri detalii despre versiunea asta la xv535, o fi California un fel de denumire populara? Oricum, sa o stapanesti sanatos! :chop1:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant modelul asta california, cu dublu disc pe fata si rezervorul ala mult mai reusit. Curios e ca nu prea sunt pe nicaieri detalii despre versiunea asta la xv535, o fi California un fel de denumire populara? Oricum, sa o stapanesti sanatos! :chop1:

Nu e denumire populara. Am si cartea tehnica cu poze, scheme, detalii tehnice si sfaturi pentru intretinere. Multam fain!

» Post actualizat in 07 Jul 2014 08:46

Bunicul tau a fost si el electrician?

Pai sa stii ca ai nimerit-o. Tot german ca bunicul tau a fost, a venit in 1900 in Bucuresti (era tapiter). Semnele electricienilor de la noi ce-i drept au fost luate de la nazisti: capul de mort (craniul) peste doua femure puse in X (pericol de moarte) si fulgerul ca un S dublu frant (pericol de electrocutare). Si crucea de fier de pe tancurile si avioanele de lupta germane (chiar din ziua de azi) a fost preluata de asistenta medicala de la noi, dar de culoare rosie, nu neagra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

 

» Post actualizat in 13 May 2015 06:20

Mie-mi place pisica! :)

:peace:

 

Dacă tot vorbim şi de pisici:

 

Militarii Regimentului de Gardă la slujba din Vinerea Mare.

 

"Tatăl nostru, Care eşti în Ceruri, sfinţească-se Numele Tău, să vină Împărăţia Ta, facă-se voia Ta, precum în Cer, aşa şi pe pământ! Pâinea noastră, cea spre fiinţă, dă-ne-o nouă astăzi şi ne iartă nouă păcatele noastre, precum şi noi îi iertăm pe cei care ne-au greşit şi nu ne lăsa pe noi să cădem în ispită, ci ne izbăveşte de cel viclean, căci a Ta este Împărăţia şi puterea şi mărirea, a Tatălui şi a Fiului şi a Duhului Sfânt, precum era la început şi acum şi pururea şi în vecii vecilor! Amin (aşa să fie)!"

 

"Cred întru Unul Dumnezeu, Iubire din Iubire, Lumină din Lumină, Tatăl atotţiitorul, Făcătorul Cerului şi al pământului, al tuturor văzutelor şi nevăzutelor şi întru Unul Domn (Stăpân) Iisus Hristos (Cel uns cu Duhul Sfânt), Mesia (Mântuitorul sufletului şi al trupului), Fiul şi Logos (Cuvântul) lui Dumnezeu, prin Care toate s-au făcut, Unul Născut, Care din Tatăl S-a Născut, mai înainte de toţi vecii, Iubire din Iubire, Lumină din Lumină, Dumnezeu Adevărat din Dumnezeu Adevărat, Născut, iar nu făcut, de O Fiinţă cu Tatăl, prin Care toate s-au făcut, Care pentru noi oamenii şi pentru a noastră mântuire (salvare) S-a pogorât de la Duhul Sfânt, S-a întrupat din Pururea Fecioara Maria, Theotokos (Născătoare de Dumnezeu) şi S-a făcut om şi S-a răstignit pentru noi, în zilele lui Pilat din Pont, a pătimit, a murit şi S-a îngropat, S-a pogorât în iad, a deschis Cerurile tuturor drepţilor de până atunci, a Înviat a treia zi, după Scripturi şi S-a Înălţat la Ceruri şi şade de-a dreapta Tatălui şi iarăşi va veni să judece viii şi morţii, a Cărui Împărăţie nu va avea sfârşit şi întru Unul Duhul Sfânt, Domnul şi de Viaţă Dătătorul, Care de la Tatăl ecporeuzează (purcede ca Primă Sursă) şi de la Fiul purcede, Cel ce împreună cu Tatăl şi cu Fiul este închinat şi preamărit, Care a grăit prin prooroci. Cred întru Una, Sfântă (deoarece Capul Bisericii e Iisus Hristos, Care e Sfânt), Apostolească, Sobornicească, Ortodoxă (adică a dreptei credinţe) şi Catolică (adică mondială, universală, fiind biserici ortodoxe şi în India) Biserică (Basilica, însemnând comunitatea creştinilor, adică celor care cred în Hristos), împărtăşirera sfinţilor (adică mijlocirea acestora către Dumnezeu pentru credincioşi), mărturisesc un botez întru iertarea păcatelor, aştept învierea morţilor şi viaţa veşnică a veacului ce va sa vină. Amin!"

post-13506-0-40431300-1431498268_thumb.jpg

Editat de Vladisto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E

 

Eu zic sa lasi tonul mai jos.

Fara suparare, oare mai are efect admonestarea asta dupa aprope un an ?

@Vladisto sa-mi spui cand vrei sa-ti schimb releul, intr-o zi cu soare oricum.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare, oare mai are efect admonestarea asta dupa aprope un an ?

@Vladisto sa-mi spui cand vrei sa-ti schimb releul, intr-o zi cu soare oricum.

Nu m-am uitat la data :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 13 May 2015 06:20

:peace:

 

Dacă tot vorbim şi de pisici:

 

Militarii Regimentului de Gardă la slujba din Vinerea Mare.

 

[bla, bla,bla]

Ce legatura are Brigata de Garda cu polologhia aia imbecila? Sau e vreo caterinca asa fina incat n-o pricep io?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura are Brigata de Garda cu polologhia aia imbecila? Sau e vreo caterinca asa fina incat n-o pricep io?!

Nu are legătură pisica cu chopperul, decât că e caterincă, cum spui. Însă militarii Regimentului de Gardă participă la Slujba de Vinerea Mare, care conţine, ca orice Sfântă Liturghie şi rugăciunile Tatăl nostru şi Crezul niceo-constantinopolitan formulat în urma sinoadelor ecumenice din 325, Niceea, respectiv 381, Constantinopol sau Istanbulul actual, pe care ar trebui să le ştie orice creştin ortodox, nu mai zic dacă e vorba să fie naş.

 

"Tatăl nostru, Care eşti în Ceruri, sfinţească-se Numele Tău, să vină Împărăţia Ta, facă-se voia Ta, precum în Cer, aşa şi pe pământ! Pâinea noastră, cea spre fiinţă, dă-ne-o nouă astăzi şi ne iartă nouă păcatele noastre, precum şi noi îi iertăm pe cei care ne-au greşit şi nu ne lăsa pe noi să cădem în ispită, ci ne izbăveşte de cel viclean, căci a Ta este Împărăţia şi puterea şi mărirea, a Tatălui şi a Fiului şi a Duhului Sfânt, precum era la început şi acum şi pururea şi în vecii vecilor! Amin (aşa să fie)!"

 

"Cred întru Unul Dumnezeu, Iubire şi Lumină, Tatăl atotţiitorul, Făcătorul Cerului şi al pământului, al tuturor văzutelor şi nevăzutelor şi întru Unul Domn (Stăpân) Iisus Hristos (Cel uns cu Duhul Sfânt), Mesia (Mântuitorul sufletului şi al trupului), Fiul şi Logos (Cuvântul) lui Dumnezeu, prin Care toate s-au făcut, Unul Născut, Care din Tatăl S-a Născut, mai înainte de toţi vecii, Iubire din Iubire, Lumină din Lumină, Dumnezeu Adevărat din Dumnezeu Adevărat, Născut, iar nu făcut, de O Fiinţă cu Tatăl, Care pentru noi oamenii şi pentru a noastră mântuire (salvare) S-a pogorât de la Duhul Sfânt, S-a întrupat din Pururea Fecioara Maria, Theotokos (Născătoare de Dumnezeu) şi S-a făcut om şi S-a răstignit pentru noi, în zilele lui Pilat din Pont, a pătimit, a murit şi S-a îngropat, S-a pogorât în iad, a deschis Cerurile tuturor drepţilor de până atunci, a Înviat a treia zi, după Scripturi şi S-a Înălţat la Ceruri şi şade de-a dreapta Tatălui şi iarăşi va veni să judece viii şi morţii, a Cărui Împărăţie nu va avea sfârşit şi întru Unul Duhul Sfânt, Domnul şi de Viaţă Dătătorul, Care de la Tatăl ecporeuzează (purcede ca Primă Sursă) şi de la Fiul purcede, Cel ce împreună cu Tatăl şi cu Fiul este închinat şi preamărit, Care a grăit prin prooroci. Cred întru Una, Sfântă (deoarece Capul Bisericii e Iisus Hristos, Care e Sfânt), Apostolească, Sobornicească, Ortodoxă (adică a dreptei credinţe) şi Catolică (adică mondială, universală, fiind biserici ortodoxe şi în India) Biserică (Basilica, însemnând comunitatea creştinilor, adică celor care cred în Hristos), împărtăşirera sfinţilor (adică mijlocirea acestora către Dumnezeu pentru credincioşi), mărturisesc un botez întru iertarea păcatelor, aştept învierea morţilor şi viaţa veşnică a veacului ce va sa vină. Amin!"

» Post actualizat in 14 May 2015 12:29

Fara suparare, oare mai are efect admonestarea asta dupa aprope un an ?

@Vladisto sa-mi spui cand vrei sa-ti schimb releul, intr-o zi cu soare oricum.

 

O. K. Mulţumesc. Poate în week-end-ul ăsta!

» Post actualizat in 14 May 2015 12:33

Releul e real? :)

Doar nu o fi virtual.

Editat de Vladisto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu are legătură pisica cu chopperul, decât că e caterincă, cum spui. Însă militarii Regimentului de Gardă participă la Slujba de Vinerea Mare, care conţine, ca orice Sfântă Liturghie şi rugăciunile Tatăl nostru şi Crezul niceo-constantinopolitan formulat în urma sinoadelor ecumenice din 325, Niceea, respectiv 381, Constantinopol sau Istanbulul actual, pe care ar trebui să le ştie orice creştin ortodox, nu mai zic dacă e vorba să fie naş.

 

l.

Aha. Te intrebam pentru ca eu am facut armata la ei si, crestin-romano-catolic-ateu fiind, am avut ceva probleme si discutii cand am iesit la raport sa le spun ca eu nu zic la finalul juramantului "Asa sa-mi ajute D-zeu". Dupa ceva parlamentari s-a ajuns la concluzia ca n-au voie sa ma oblige, incalcandu-mi astfel drepturile, si s-a stabilit ca, dpdv militar si legal, juramantul va fi considerat valabil chiar si fara replica respectiva. Am fost, deasemenea, scutit (la cerere) de a participa la binecuvantarea Brigazii (de fapt a Batalionului Intai) de un mare smecher de popa de pe la Patriarhie ...sau ceva.... alegandu-ma cu doua ore libere (a se citi de somn).

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aha. Te intrebam pentru ca eu am facut armata la ei si, crestin-romano-catolic-ateu fiind, am avut ceva probleme si discutii cand am iesit la raport sa le spun ca eu nu zic la finalul juramantului "Asa sa-mi ajute D-zeu". Dupa ceva parlamentari s-a ajuns la concluzia ca n-au voie sa ma oblige, incalcandu-mi astfel drepturile, si s-a stabilit ca, dpdv militar si legal, juramantul va fi considerat valabil chiar si fara replica respectiva. Am fost, deasemenea, scutit (la cerere) de a participa la binecuvantarea Brigazii (de fapt a Batalionului Intai) de un mare smecher de popa de pe la Patriarhie ...sau ceva.... alegandu-ma cu doua ore libere (a se citi de somn).

 

Militarii Regimentului de Gardă la slujba din Vinerea Mare.

 

Militarii Regimentului de Gardă participă la Slujba de Vinerea Mare, care conţine, ca orice Sfântă Liturghie şi rugăciunile Tatăl nostru şi Crezul niceo-constantinopolitan formulat în urma sinoadelor ecumenice din 325, Niceea, respectiv 381, Constantinopol sau Istanbulul actual, pe care ar trebui să le ştie orice creştin ortodox, nu mai zic dacă e vorba să fie naş.

 

"Tatăl nostru, Care eşti în Ceruri, sfinţească-se Numele Tău, să vină Împărăţia Ta, facă-se voia Ta, precum în Cer, aşa şi pe pământ! Pâinea noastră, cea spre fiinţă, dă-ne-o nouă astăzi şi ne iartă nouă păcatele noastre, precum şi noi îi iertăm pe cei care ne-au greşit şi nu ne lăsa pe noi să cădem în ispită, ci ne izbăveşte de cel viclean, căci a Ta este Împărăţia şi puterea şi mărirea, a Tatălui şi a Fiului şi a Duhului Sfânt, precum era la început şi acum şi pururea şi în vecii vecilor! Amin (aşa să fie)!"

 

"Cred întru Unul Dumnezeu, Iubire şi Lumină, Tatăl atotţiitorul, Făcătorul Cerului şi al pământului, al tuturor văzutelor şi nevăzutelor şi întru Unul Domn (Stăpân) Iisus Hristos (Cel uns cu Duhul Sfânt), Mesia (Mântuitorul sufletului şi al trupului), Fiul şi Logos (Cuvântul) lui Dumnezeu, prin Care toate s-au făcut, Unul Născut, Care din Tatăl S-a Născut, mai înainte de toţi vecii, Iubire din Iubire, Lumină din Lumină, Dumnezeu Adevărat din Dumnezeu Adevărat, Născut, iar nu făcut, de O Fiinţă cu Tatăl, Care pentru noi oamenii şi pentru a noastră mântuire (salvare) S-a pogorât din Ceruri, S-a întrupat de la Duhul Sfânt, din Pururea Fecioara Maria, Theotokos (Născătoare de Dumnezeu) şi S-a făcut om şi S-a răstignit pentru noi, în zilele lui Pilat din Pont, a pătimit, a murit şi S-a îngropat, S-a pogorât în iad, a deschis Cerurile tuturor drepţilor de până atunci, a Înviat a treia zi, după Scripturi şi S-a Înălţat la Ceruri şi şade de-a dreapta Tatălui şi iarăşi va veni cu mărire să judece viii şi morţii, a Cărui Împărăţie nu va avea sfârşit şi întru Unul Duhul Sfânt, Domnul şi de Viaţă Dătătorul, Care de la Tatăl ecporeuzează (purcede ca Primă Sursă) şi de la Fiul purcede, Cel ce împreună cu Tatăl şi cu Fiul este închinat şi preamărit, Care a grăit prin prooroci. Cred întru Una, Sfântă (deoarece Capul Bisericii e Iisus Hristos, Care e Sfânt), Apostolească, Sobornicească, Ortodoxă (adică a dreptei credinţe) şi Catolică (adică mondială, universală, fiind biserici ortodoxe şi în India) Biserică (Basilica în latină, Eklesia în greaca veche, însemnând comunitatea creştinilor, adică celor care cred în Hristos), împărtăşirera sfinţilor (adică mijlocirea acestora către Dumnezeu pentru credincioşi), mărturisesc un botez întru iertarea păcatelor, aştept învierea morţilor şi viaţa veşnică a veacului ce va să vină. Amin!"

 

Ce să zic: fiecare cu experienţa lui de viaţă!11127448_936738193023979_559121906268191

» Post actualizat in 26 May 2015 16:45

@Vladisto sa-mi spui cand vrei sa-ti schimb releul, intr-o zi cu soare oricum.

Mulţumesc din inimă pentru schimbarea cu cucces a releului de încarcare (sau regulatorului de tensiune)11182315_944860255545106_52488603233678611193291_945523502145448_78805999125571111129830_944872452210553_778303390012942!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere, pune si tu o poza sa se vada cum a iesit, pentru carcotasii care o sa-mi reproseze ca l-am pus in acelasi loc mentionez ca are suprafata de racire de cam 5 ori mai mare, nu se incalzeste deloc, in fine, calai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Model California Special Edition pentru piata UK. Anvelope, releu de incarcare si baterie noi. 1500 euro. Bucuresti, 0730490165. Vladimir. 44 CP. 26000 km. 1991. Inmatriculata.


» Post actualizat in 04 Dec 2015 10:10

Inca 2 poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...