Sari la conținut

Reconditionare Yamaha r6 2002, un sfat pentru partea frontala


Postări Recomandate

Salutare baietii, dupa 1 an si,,,ceva de hibernare a micutei din poza, din comoditate si pentru ca am avut cu ce sa ma misc in acest timp am cam lasat-o de izbeliste, m-am gandit ca ar fi pacat sa o las asa si am inceput sa o readuc la viata si asa am inceput, de la desfacut piesa cu piesa pana la vopsit si decupat carene asa cum ma lovit imaginatia din lipsa de preocupatie in timpul liber.

Cu scuzele de rigoare ca nu am facut poze cu toate etapele in sine dar nu ma gandeam ca o sa ajung sa postez pe forum, asa ca am sa pun doar doua poze momentan cu ce aveam si ce am reusit sa fac pentru moment, si zic asta pentru ca sunt mandru ca toata reconditionarea este facuta de mine mai putin servisarea la suspensie care era distrusa si care a fost facuta de Cesar de la Grant Racing Garage, si ii multumesc pentru seriozitatea si profesinalismul de care a dat dovada, si il recomand cu caldura.

Acum problema mea este alta, ce am inceput eu sa fac este un proiect naked-streetfight si la partea frontala m-am blocat pentru ca nu reusec sa gasec ceva care sa se potriveasca si am deschis topicul asta in speranta ca ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi si poze cu idei si de ce nu si cateva oferte de masti streetfighter sau naked.

Va multumesc anticipat tuturor si sa nu ma judecati pt ce-am facut dar e prima mobra reconditionata cap coada de mine, si inca mai am surube pe plus care nu stiu nici in ziua de azi de pe unde sunt :))

Cu toate ca nu prea sunt clare pozele, deci nu prea se vad imperfectiunile la vopsea, va rog sa nu criticati, este vopsita numai din spray si sunt amator nu pro :)

post-73208-0-80743900-1403701373_thumb.jpg

post-73208-0-32777900-1403701397_thumb.jpg

post-73208-0-23223500-1403701450_thumb.jpg

post-73208-0-03130400-1403701466_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In partea din fata poti pune un far de suzuki k4-k6 inbracat in fibra sau plastic adica sa faci ceva frumos

gen casca de spartan :) bafta

Poti dezvolta idea? o poza cu titlu informativ mi-ar fi de mare ajutor, ma dor ochii de atata cautat pe net si parca tot nu sunt multumit de ce vad. inca mai astept cateva idei si pareri si dupaia fac o alegere corecta "dupa gustul meu" :P

M-am uitat acum pe google si am vazut farurile respective, cel de k6 e demential dar ma omoara gandul ca trebuiesc ceva modificari, iar la ce zici tu sa-i fac din fibra ca sa iasa ceva frumos este o idee buna, totusi parca nu m-as baga sa fac eu, la ce imaginatie bogata am sigur nu o sa-mi iasa, trebuie mana de artist :)

Editat de pizzaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti dezvolta idea? o poza cu titlu informativ mi-ar fi de mare ajutor, ma dor ochii de atata cautat pe net si parca tot nu sunt multumit de ce vad. inca mai astept cateva idei si pareri si dupaia fac o alegere corecta "dupa gustul meu" :P

Cred ca la asta se referea colegul.

post-68531-0-92442400-1403708995_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca la asta se referea colegul.

Pai sa pun farul si eventual parbrizul, dar el spunea ceva de mici modificari cu fibra de sticla dar parca ma depaseste, mai stric si materialul degeaba :) e frumos farul, parca l-as lasa asa simplu, acum numai sa gasesc doar farul fara lastice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat si pana la urma am gasit ceva care mi-a atras atentia intrun mod placut, stiti pe cineva prin bucuresti care poate face asa ceva?

 

Asta este facuta de o romanca situata in uk, http://www.pro-bike.ro/forums/topic/81271-masti-streetfighter/page-2

post-73208-0-40791500-1403719922_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roberte eu am intrebat baietii si poate am noroc sa o poata face cineva sau sa gasesc o masca street ceva asemanator, fata din anglia pe numele ei Luiza, din pacate momentan nu mai face nici un fel de masti, are din cate am inteles eu contract cu o revista moto din anglia pt pasionatii de streetfihter si din ce zicea, ar avea 3 lucrari complete cap coada de pregatit pt un anumit concurs si iti dai seama ca nu se incurca fata pt o comanda asa mica :)

Dar daca nu primesc nici o oferta si nici nu gasesc ceva asemanator pe net, ma apuc eu de ea, fac o matrita din ipsos si incep sa sculptez la ea pana iese ceva :)) problema e ca nu stiu din ce material este facuta si de unde sa procur materia prima.

Editat de pizzaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...