Sari la conținut

Accident moto


djfinggaz
 Share

Postări Recomandate

Pe la 13:30 am trecut eu pe acolo si exact politisti din poza nu stiu ce tot demontau de pe mobra, initial am crezut ca o repara dar cand am ajuns mai aproape am vazut ca e accidentata.

 

Multa sanatate si recuperare rapida riderului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce exprimare "venea dinspre Punctele Cardinale" - oricum se accidenta singur daca venea macar din doua dintre ele.

 

ON: Sanatate multa, si fara urmari grave ii doresc!

 

Fantana "Punctele Cardinale" e un punct de referinta in Timisoara. Daca nu stim ce inseamna, hai sa nu facem misto aiurea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce exprimare "venea dinspre Punctele Cardinale" - oricum se accidenta singur daca venea macar din doua dintre ele.

 

ON: Sanatate multa, si fara urmari grave ii doresc!

 

Fantana "Punctele Cardinale" e un punct de referinta in Timisoara. Daca nu stim ce inseamna, hai sa nu facem misto aiurea...

miticii astia.... Punctele Cardinale Timisoata....google

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:funny:

miticii astia.... Punctele Cardinale Timisoata....google

Imi cer scuze, n-am vazut din prima ca este ziar local - acesta se citeste numai cu alte 2 sesiuni deschise simultan, respectiv google si wikipedia. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate riderul, pentru moment, e in stare destul de grava, adica e in coma. Se pare ca lovitura la cap a fost puternica, insa varsta si conditia fizica foarte buna sunt atuuri importante in favoarea lui. Sa-i tinem pumnii sa-si revina cat mai repede! Deocamdata, cu altceva, nu avem cu ce sa-l ajutam. S-auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu regret in suflet ,deoarece nu imi place sa postez in aceste rubrici de accidente si NU VREAU SA CREEZ ANUMITE POLEMICI SAU DISCUTII INUTILE,VREAU SA VA SPUN CA ACCIDENTUL S-A INTAMPLAT IN FELUL URMATOR':

In jurul orelor 13,pe strada Popa Sapca din sensul de mers de la PUNCTELE CARDINALE spre IULIUS MALL,traficul a fost la acea ora infernal de aglomerat,se circula efectiv bara la bara si in fata TRIBUNALULUI MILITAR -Intersectie cu strada VASILE LUCACI,un autoturism DACIA LOGAN a iesit de pe strada in intersectie cu intentia de a vira stanga spre PUNCTELE CARDINALE(practic a tasnit in intersectie deoarece avea putin loc printe coloana de masini)si nu a observat ca din stanga venea un motociclist .Autoturismul a lovit din plin motocicleta cu farul si partea din fata ,proiectandu=l pe motociclist pe sensul opus de circulatie din care venea o masina SUPER NOVA din cate am retinut.PRACTIC TOTUL S-A INTAMPLAT INTR-O FRACTIUNE DE SECUNDA.Banuiesc ca motociclistul avea aproximativ 50-60 km la ora deoarece nu putea circula cu viteza foarte mare in infernul acela de masini SI INTENTIA LUI A FOST FOARTE BUNA SI ACTIVA IN MISCARI DEOARECE A INCERCAT SA REDRESEZE MOTOCICLETA PE SOSEA,DAR NEAVAND TIMP SI SUFICIENT SPATIU A REACTIONAT FOARTE PRUDENT SI CRED CA A INTENTIONAT SA SARA DE PE MOTOCICLETA IN URMA IMPACTULUI,PROBABIL CONSTIENT CA DACA PICĂ SUB ROTILE MASINILOR CARE VENEAU DIN SENS OPUS CU SIGURANTA ERA STRIVIT.Norocul si soarta motociclistului a fost ca autoturismul SUPER NOVA NU A AVUT VITEZA MARE SI A FRANAT LA TIMP INAINTE DE A TRECE CU ROTILE PESTE EL,DAR in urma impactului cu DACIA LOGAN ,motocicleta a fost proiectata in acel autoturism SUPER NOVA.

DIN NEFERICIRE LIPSA DE NEATENTIE A SOFERULUI DACIA LOGAN ,CA NU S-A ASIGURAT SI NU I-A ACORDAT PRIORITATE MOTOCICLISTULUI SI POATE CA VITEZA PUTIN -PUTIN EXAGERATA A MOTOCICLISTULUI CA NU A PREVAZUT MOMENTUL CA LA ACEA INTERSECTIE POATE TASNI O MASINA IA FOST FATALA.

O alta greseala enorma care am observat-o cand motociclistul a fost proiectat pe contrasens a fost ....CA I-A SARIT CASCA DIN CAP....ceea ce presupune ca nu era legata si cred ca s-a lovit la cap in urma impactului cu asfaltul deoarece avea o pata de sange in zona capului.

Din pacate neacordarea de prioritate ,lipsa de vigilenta si traficul infernal face din nou victime.

Ps.DACA FAMILIA SAU CUNOSTINTELE APROPIATE AU NEVOIE DE CEVA PROBE,MARTORI VA ROG SA IMI LASATI UN MESAJ PE PRIVAT.

V-as ruga sa nu aruncati cu pietre si noroi in mine sau sa faceti tot felul de ipoteze si speculatii bazate pe auzite deoarece asa s-a intamplat accidentul si eu incerc sa motivez ADEVARUL care poate salva o viata....sau are nevoie de anumite lamuriri suplimentare(pentru familie).

Editat de Geo_74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ps.DACA FAMILIA SAU CUNOSTINTELE APROPIATE AU NEVOIE DE CEVA PROBE,MARTORI VA ROG SA IMI LASATI UN MESAJ PE PRIVAT.

V-as ruga sa nu aruncati cu pietre si noroi in mine sau sa faceti tot felul de ipoteze si speculatii bazate pe auzite deoarece asa s-a intamplat accidentul si eu incerc sa motivez ADEVARUL care poate salva o viata....sau are nevoie de anumite lamuriri suplimentare(pentru familie).

Prietene, e foarte posibil ca atat el cat si politia (cred eu...) sa aiba nevoie de spusele tale ca martor ocular. Daca doresti poti sa-mi lasi un nume si un nr de tel, pe privat, si pot sa fac sa ajunga la familie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu regret in suflet ,deoarece nu imi place sa postez in aceste rubrici de accidente si NU VREAU SA CREEZ ANUMITE POLEMICI SAU DISCUTII INUTILE,VREAU SA VA SPUN CA ACCIDENTUL S-A INTAMPLAT IN FELUL URMATOR':

In jurul orelor 13,pe strada Popa Sapca din sensul de mers de la PUNCTELE CARDINALE spre IULIUS MALL,traficul a fost la acea ora infernal de aglomerat,se circula efectiv bara la bara si in fata TRIBUNALULUI MILITAR -Intersectie cu strada VASILE LUCACI,un autoturism DACIA LOGAN a iesit de pe strada in intersectie cu intentia de a vira stanga spre PUNCTELE CARDINALE(practic a tasnit in intersectie deoarece avea putin loc printe coloana de masini)si nu a observat ca din stanga venea un motociclist .Autoturismul a lovit din plin motocicleta cu farul si partea din fata ,proiectandu=l pe motociclist pe sensul opus de circulatie din care venea o masina SUPER NOVA din cate am retinut.PRACTIC TOTUL S-A INTAMPLAT INTR-O FRACTIUNE DE SECUNDA.Banuiesc ca motociclistul avea aproximativ 50-60 km la ora deoarece nu putea circula cu viteza foarte mare in infernul acela de masini SI INTENTIA LUI A FOST FOARTE BUNA SI ACTIVA IN MISCARI DEOARECE A INCERCAT SA REDRESEZE MOTOCICLETA PE SOSEA,DAR NEAVAND TIMP SI SUFICIENT SPATIU A REACTIONAT FOARTE PRUDENT SI CRED CA A INTENTIONAT SA SARA DE PE MOTOCICLETA IN URMA IMPACTULUI,PROBABIL CONSTIENT CA DACA PICĂ SUB ROTILE MASINILOR CARE VENEAU DIN SENS OPUS CU SIGURANTA ERA STRIVIT.Norocul si soarta motociclistului a fost ca autoturismul SUPER NOVA NU A AVUT VITEZA MARE SI A FRANAT LA TIMP INAINTE DE A TRECE CU ROTILE PESTE EL,DAR in urma impactului cu DACIA LOGAN ,motocicleta a fost proiectata in acel autoturism SUPER NOVA.

DIN NEFERICIRE LIPSA DE NEATENTIE A SOFERULUI DACIA LOGAN ,CA NU S-A ASIGURAT SI NU I-A ACORDAT PRIORITATE MOTOCICLISTULUI SI POATE CA VITEZA PUTIN -PUTIN EXAGERATA A MOTOCICLISTULUI CA NU A PREVAZUT MOMENTUL CA LA ACEA INTERSECTIE POATE TASNI O MASINA IA FOST FATALA.

O alta greseala enorma care am observat-o cand motociclistul a fost proiectat pe contrasens a fost ....CA I-A SARIT CASCA DIN CAP....ceea ce presupune ca nu era legata si cred ca s-a lovit la cap in urma impactului cu asfaltul deoarece avea o pata de sange in zona capului.

Din pacate neacordarea de prioritate ,lipsa de vigilenta si traficul infernal face din nou victime.

Ps.DACA FAMILIA SAU CUNOSTINTELE APROPIATE AU NEVOIE DE CEVA PROBE,MARTORI VA ROG SA IMI LASATI UN MESAJ PE PRIVAT.

V-as ruga sa nu aruncati cu pietre si noroi in mine sau sa faceti tot felul de ipoteze si speculatii bazate pe auzite deoarece asa s-a intamplat accidentul si eu incerc sa motivez ADEVARUL care poate salva o viata....sau are nevoie de anumite lamuriri suplimentare(pentru familie).

misto relatare, bravo Geo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul mergea in coloana sau o depasea? e bine de stiut, daca ai fost acolo.

Cu regret in suflet ,deoarece nu imi place sa postez in aceste rubrici de accidente si NU VREAU SA CREEZ ANUMITE POLEMICI SAU DISCUTII INUTILE,VREAU SA VA SPUN CA ACCIDENTUL S-A INTAMPLAT IN FELUL URMATOR':

In jurul orelor 13,pe strada Popa Sapca din sensul de mers de la PUNCTELE CARDINALE spre IULIUS MALL,traficul a fost la acea ora infernal de aglomerat,se circula efectiv bara la bara si in fata TRIBUNALULUI MILITAR -Intersectie cu strada VASILE LUCACI,un autoturism DACIA LOGAN a iesit de pe strada in intersectie cu intentia de a vira stanga spre PUNCTELE CARDINALE(practic a tasnit in intersectie deoarece avea putin loc printe coloana de masini)si nu a observat ca din stanga venea un motociclist .Autoturismul a lovit din plin motocicleta cu farul si partea din fata ,proiectandu=l pe motociclist pe sensul opus de circulatie din care venea o masina SUPER NOVA din cate am retinut.PRACTIC TOTUL S-A INTAMPLAT INTR-O FRACTIUNE DE SECUNDA.Banuiesc ca motociclistul avea aproximativ 50-60 km la ora deoarece nu putea circula cu viteza foarte mare in infernul acela de masini .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e la mintea cocoşului că nu mergea în coloană? Dacă ar fi fost în coloană ar fi stat mai mult pe loc deci clar nu era în coloană; era ori pe dreapta ori, cel mai probabil, - la cum e strada aia de futută acolo - în stânga coloanei şi chiorilă cu conserva nu l-a văzut.

 

FOLOSIŢI FAZA LUNGĂ ZI ŞI NOAPTE!! vă salvează din multe situaţii de rahat.

 

Sper să fie ok şi să se facă bine iar la cretinu ăla de l-a accidentat îi doresc să o simtă pe pielea lui o dată să vadă cum e.

Editat de kidal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...