Sari la conținut

Curs de perfectionare a tehnicii de conducere a motocicletei


styuk
 Share

Postări Recomandate

As venii si eu daca nu merg sambata la sarbi, puteti face un punct de intalnire si o ora de plecare.

 

Pai lasa sarbii ca acolo poti merge oricand :), eu zic ca asta e o sansa fantastica mai ales ptr unu ca mine sa aflu de la un campion ceva sfaturi mega utile ptr mentinerea cat de cat intacta a organismului.

 

Toate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se va merge decent. O sa tinem cont de aceste pareri. Revin cu informatii foarte curand.

 

3 zile!


» Post actualizat in 18 Jul 2014 06:26

asa cum am promis, revin cu informatii. Freedom Crew va asteapta, asa cum am scris si pe facebook, in Arad, pe circuitul Vik Power (Las Vegas), incepand cu ora 10.

Evenimentul va avea doua etape, una teoretica cu explicatii tehnice despre cum se abordeaza un tur de circuit, apoi partea pactica unde in prima faza se va rula pe circuit cu grupele deja formate de noi, dar circuitul va fi delimitat cu jaloane pentru a indica trasa ideala si puntele de franare, iar etapa a doua unde Pascota va forma grupe si se vor elimina jaloanele pentru a se putea pune in practica cele invatate.


» Post actualizat in 18 Jul 2014 06:28

Se va acorda si un premiu. Castigatorul va fi cursantul care va evolua cel mai mult pe parursul acestui curs. Premiul va fi un schimb de ulei si filtru (ulei MOTUL) la service ul Pascota Racing Team Service&Tuning.

Ne vedem la Arad, in exact 2 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, ne mai strangem gasca in Tm sau ne vedem direct acolo? just asking sa stiu cum planuiesc treaba.

Sper ca are Pascota ceva sfaturi si ptr novici ca mine ca de dat pe circuit mai greu, oricum voi veni si doar sa ii vad pe altii.

Daca mai e careva interesat sa ne strangem tipati pe aici.

 

 

Numai de bine!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

styuk fiind unul dintre organizatori banuiesc ar fi trebuit sa stabileasca, daca nu se poate face o intalnire de ex la omv pe aradului la ora x.O marja de asteptare de maxim 15min si se poate pleca, daniborca motociclismul nu inseamna sa mergi numai cu 200 :))) este ok pana in 100, consum mic mai vezi un fazan, o veverita, un claxon un zambet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Novice, de asemenea, deci chill... sau prudent, mai bine zis.

Daca plecam cu o ora inainte de ora de incepere e ok, de la OMV Aradului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclismul nu inseamna sa mergi numai cu 200 :))) este ok pana in 100, consum mic mai vezi un fazan, o veverita, un claxon un zambet.

 

corect, doar că pe astea de viteză mai greu cu 100 ... din cauză că devine incomod pentru pilotat la drum mai lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai corupt un prieten sa vina. Fara inregistrare pe fb/forum, ca s-a hotarat in dupamasa asta.

Ne vedem la 8.30 la OMV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 clipuri, filmate de pe moto:

 

Btw, sunt pentru prima oara pe pista, sunt constient ca gresesc cu diverse, asadar daca aveti feedback, sunt recunoscator.

 

 

Editat de Sashax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...