Jump to content

WSBK PORTUGAL, PORTIMAO 04-06.07.2014

Recommended Posts

Program Eurosport 2 - Romania

Sambata

16:58 //SUPERBIKE: Campionatul Mondial - Superpole (52min)

Duminica

14:00 //SUPERBIKE: Campionatul Mondial - Manşa întâi (60min)

15:30 //SUPERSPORT: Campionatul Mondial, la Portimao, în Portugalia (45min)

17:00 //SUPERBIKE: Campionatul Mondial - Manşa a doua (45min)

FP 1 & 2

post-64203-0-29838300-1404536939_thumb.png

Sykes Pole position!

Sa speram ca ne baga Bibi duminica "imnul" :P

» Post actualizat in 06 Jul 2014 11:38

Race 1

SYKES

Guintoli

Baz

Ce prostie a facut Melandri!!! :(

Guintoli low-side sub Melandri!

Melandri ghinionist!

Karma....la fel a facut Baz cu Sykes acum 2 sau 3 curse!

Edited by Sergiu 28

Ghinionist pe dracu, stia ca francezul e calare pe el. Odata inchisa trasa era normal ca cel din spate nu mai avea unde sa se duca decat in el sau sub el.

Bine ca au terminat in locul acestora doi alte italience :D

Ghinionist pe dracu, stia ca francezul e calare pe el. Odata inchisa trasa era normal ca cel din spate nu mai avea unde sa se duca decat in el sau sub el.

Ca la condus pe strada....cand esti lovit din spate nu esti de vina!

Era normal sa inchida trasa....Guintoli foamea in splina a zis ca poate trece PRIN el ca in filmele SF!

Tuturor de le foame, si din curse isi castiga mancarea. Nu vei vedea vreodata pilot care sa se dea la o parte din calea aluilalt decat daca e o curva de-a lui Schumacher.

In cazul de fata amandoi au luat ciu-ciu, daca Melandri avea mai multa minte.. il facea cateva curbe mai tarziu sau termina pe 3. Oricum, mie nu mi pare rau :D

Edited by ZaiR

Pai guintoli era cam in paralel cu melandri si putea sa cedeze ca nu era ultimul tur...si daca era mai bun il facea in urmatoarele viraje

Nu avea cum să cedeze fiindcă el s-a băgat. :D Cînd a încercat să cedeze, a frânat și au căzut. Singurul care putea ceda era Melandri (putea să iasă mai larg) dar astăzi nu a avut chef. Guintoli putea să se abțină :)

Edited by bibi.audiofil

Pai la melandri ma refeream ca putea sa cedeze adica sa iasa mai larg...si il avea in fata poate mai bine ...oricum il ajungeau pe rea...dar guintoli de ce sa se abtina ca avea ritm mai bun ca melandri...eu asa vad lucrurile....

Pai la melandri ma refeream ca putea sa cedeze adica sa iasa mai larg...si il avea in fata poate mai bine ...oricum il ajungeau pe rea...dar guintoli de ce sa se abtina ca avea ritm mai bun ca melandri...eu asa vad lucrurile....

Guintoli putea să se abțină fiindcă el a provocat accidentul (și-a cerut scuze după cursă dar e degeaba). În loc de 1-2 Aprilia, a ieșit zero puncte.

Guintoli a declarat după cursă că a prins un mic hop pe asfalt, i-a țopăit fața și a căzut și l-a măturat pe Melandri. Nu au căzut fiindcă s-a culcat Melandri peste Guintoli.

Bibi macar pt prima cursa puteai baga "imnul"!

Sper ca etapa viitoare sa il bagi de doua ori :P

Eu nu cred harneala asta cu hopul....omu sa bagat sa depaseasca....ce era sa astepte pana cand avea si melandri un ritm si mai bun sau cum...me rog prea mult nu conteaza oricum...

Guintoli a declarat după cursă că a prins un mic hop pe asfalt, i-a țopăit fața și a căzut și l-a măturat pe Melandri. Nu au căzut fiindcă s-a culcat Melandri peste Guintoli.

Nici eu nu cred harneala asta.. in fine, nu-mi pare rau :D

Pana sa depaseasca cam pe acolo era trasa ...fix la depasire a prins hopu ..las o dreq de schema....plm sa bagat sa depaseasca ala sa ambitionat sa ii inchida trasa si guintoli a franat si poc pe jos cu tot cu melandrii...hehe...dasta zic ca melandri daca lasa de la el era mai castigat....cea mai tare a fost donnington 2012 in ultimul viraj cursa a 2 a parca....cu rea cand ia dat jos si pe melandri si pe haslam...gen bowlling

....plm sa bagat sa depaseasca ala sa ambitionat sa ii inchida trasa si guintoli a franat si poc pe jos cu tot cu melandrii...hehe...dasta zic ca melandri daca lasa de la el era mai castigat...

Melandri era în față. Avea dreptul să aleagă ce trasă vrea el. Guintoli l-a percutat venind din spate, e responsabilitatea lui fiindcă a riscat depășirea. Nu-l învinovățesc fiindcă a încercat, dar nu-mi explicați cum că e vina lui Melandri că nu s-a dat la o parte. :D

Edited by bibi.audiofil

Erau cam in paralel cand melandri sa gandit sa inchida trasa...nici nu iau apararea la nimeni sau ceva de genul doar ca ,cum am mai zis melandri era mai castigat daca lasa de la el....

... așa și Guintoli era mai câștigat dacă nu se băga ...

* * *

» Post actualizat in 07 Jul 2014 10:23

UIte încă un punct de vedere ( care contrazice afirmația mea de mai sus :) ) : http://paologozzi.gazzetta.it/2014/07/06/melandri-colpito-e-affondato-adesso-dovra-fare-il-valletto-di-guintoli/

Cu faza asta, Guintoli l-a scos complet din joc pe Melandri (care nu mai are nici o șansă la titlu) și e posibil să se ajungă la ordine de echipă în favoarea lui Guintoli începând cu cursa următoare. Așa că Guintoli nu avea absolut nimic de pierdut ...

Edited by bibi.audiofil

Melandri era în față. Avea dreptul să aleagă ce trasă vrea el. Guintoli l-a percutat venind din spate, e responsabilitatea lui fiindcă a riscat depășirea. Nu-l învinovățesc fiindcă a încercat, dar nu-mi explicați cum că e vina lui Melandri că nu s-a dat la o parte. :D

+1

Melandri era pe val....il ajungea pe Rea..iar Guintoli,de data asta,mergea tras de catre Melandri...

Edited by art