Sari la conținut

Pasionati De Doua Roti Prin Alte Tari..


TiGrUtZ
 Share

Postări Recomandate

Salut!Doresc sa ajung in aceasta vara(iunie-august) in Florida de unde sa cumpar un motor cu care sa fac SUA,sa includa route 66 iar destinatia finala sa fie L.A.,de unde sa-l trimit la Hamburg.Ma poate ajuta cineva cu sfaturi,eventual suport in Florida,eu am un BMW 1200 CL(450kg,touring),nu cunosc motocicleta Harley si nu stiu ce model ar fi mai potrivit .Sint singur in aceasta aventura dar poate am noroc sa mai gasesc un nebun sau mai multi care sa-si doreasca asta.ma intereseaza preturi de principiu la motoare,benzina,cazare,amenzi , expediere a motorului spre Europa,acte vama(costuri). persoana de contact,Vadineanu julian,Jvadineanu@yahoo.com,0040720062234 !multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut!Doresc sa ajung in aceasta vara(iunie-august) in Florida de unde sa cumpar un motor cu care sa fac SUA,sa includa route 66 iar destinatia finala sa fie L.A.,de unde sa-l trimit la Hamburg.Ma poate ajuta cineva cu sfaturi,eventual suport in Florida,eu am un BMW 1200 CL(450kg,touring),nu cunosc motocicleta Harley si nu stiu ce model ar fi mai potrivit .Sint singur in aceasta aventura dar poate am noroc sa mai gasesc un nebun sau mai multi care sa-si doreasca asta.ma intereseaza preturi de principiu la motoare,benzina,cazare,amenzi , expediere a motorului spre Europa,acte vama(costuri). persoana de contact,Vadineanu julian,Jvadineanu@yahoo.com,0040720062234 !multumesc anticipat!

sunt in tara.... suna ma repede dc vrei info... 0753383491

 

sunt in tara.... suna ma repede dc vrei info... 0753383491

am omis....sunt chiar din CONSTANTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare tuturora,

 

As avea o intrebare legata de dreptul de a "sofa" in U.S.

Exista cumva ceva restrictii sau ceva de care ar trebui sa stiu inainte sa ajung acolo? (poate sa imi schimb permisul cu unul european de tip nou?)

 

In proportie de 99% din toamna voi fi PhD student @ The George Washington University si as fi interesat, dupa ce ajung pe meleaguri americane, sa imi achizitionez o mobra (as duce CeBeRica din romania dar sunt sigur ca nu s-ar merita o astfel de manevra...)

 

Va multumesc anticiplat.

 

Respecte,

Claudiu :143:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...

Salutare.

 

As avea si eu o intrebare referitor la permisul de a conduce in USA.

 

Daca as ajunge intr-o excursie pe acolo si as dori sa inchiriez o motocicleta, as putea sa o conduc inca din prima zi?

Nu cunosc care sunt drepturile de a conduce in SUA in comparatie cu Europa...

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 years later...
  • 5 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...