Sari la conținut

Pasionati De Doua Roti Prin Alte Tari..


TiGrUtZ
 Share

Postări Recomandate

Pt ca mi-am luat lumea in cap si am trecut oceanu'.. as vrea sa stiu cati sunt pe forumul asta si sunt departe de plaiurile mioritice. Am sa incep eu si sper sa se continue.. cine stie cum ne mai putem ajuta astia mai "pierduti" asa printre straini si nu numai :wave:.

Adi ma cheama si sunt in State de 1 an si o luna, mai exact in Miami, Florida. Daca va pot fi de folos intr-un fel sau altul.. ziceti.

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zomg DCSAN ce dracu faci in SK?! De cat ori pe zi contemplezi suicidul?

Eh, glumesc, dar pe bune, zi-ne si noua cum e viata acolo, mi s-ar parea foarte interesant.

Par contre, mon frere! aici e viata frumoasa iarna iarna si taxele mici .Parca am mai vorbit noi pe mail dar se pare ca traiesti intens si nu ai timp de mine ,nu-i nimic te inteleg acum ca sunt aici si pot vedea lucrurile prin prisma ta de a privi. Ce sa-ti zic nu am decat o luna dar ma ridic repede astept PR ca sa pot pleca de la angajatorul asta sau nu depinde ca acum cic sunt in perioada de proba dar... e smecher ca m-a pus sa invat pt Saftey Tehnician ca sa pot sa semnez pe hartii ca acum numai execut dar nu pot semna ca nu am de SGI inca aprobare. Am dat examen de cum am venit pt class 1,2,3,4,5,6 srisul si road testul pt class 5 si acum astept healt cardul ca tre sa fac medical exam pt road test la class 1,2,3. Altceva nuti mai spun ca zici ca te iau la misto cum mi-au zis si altii cand am zis cat castig si cat platesc chirie si taxe. Maxima Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No felicitari pentru rapiditatea cu care te-ai miscat :peace: Iti urez mult success p-acilea si desi e stereotipic, sa ti se indeplineasca tot ce-ai visat cand ai pus piciorul in Canada :wave: .

 

Eh, totusi sunt curios cum is preturile acolo, mai ales asigurarile, chirii(si conditiile ca de exemplu la Montreal is ieftine dar blocurile sunt de lemn), si daca poti, ceva poze. Ma fascineaza orasele 'izolate' ale Canadei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No felicitari pentru rapiditatea cu care te-ai miscat :peace: Iti urez mult success p-acilea si desi e stereotipic, sa ti se indeplineasca tot ce-ai visat cand ai pus piciorul in Canada :wave: .

 

Eh, totusi sunt curios cum is preturile acolo, mai ales asigurarile, chirii(si conditiile ca de exemplu la Montreal is ieftine dar blocurile sunt de lemn), si daca poti, ceva poze. Ma fascineaza orasele 'izolate' ale Canadei.

 

post-2824-1165460534_thumb.jpg post-2824-1165460589_thumb.jpgpost-2824-1165460708_thumb.jpg

post-2824-1165460765_thumb.jpgpost-2824-1165460803_thumb.jpgpost-2824-1165460969_thumb.jpg

post-2824-1165462025_thumb.jpgpost-2824-1165462270_thumb.jpgpost-2824-1165462312_thumb.jpg

post-2824-1165462785_thumb.jpgpost-2824-1165462827_thumb.jpgpost-2824-1165462883_thumb.jpg

 

Da ce crezi ca aici au turnat astia vre-un beton ceva in afara de basement? la cat lemn au ridica si darama casa de zece ori pe an daca vor.

Preturile sunt mici asig la masina este cam 500,800 depinde de masina si de an stii tu . taxele la mine de exemplu la 1000 cad iau pt guvern 130 si pt provincie 99 cam asa circa si ceva.In rest nu stiu sa-ti spun ca eu platesc chiria cu mancarea inclusa de fapt cu totul inclus 450 cad pe luna. Dar am vazut in ziar doua camere de la 300 cad in sus pana la 400 si chiar 500 dar casa mare cu etaj si cu garaj mare.Aici nu prea sunt blocuri adica sunt cu doua etaje vreo 3 sau 4 nus sigur ca abia luna asta care vine imi iau masina momentan ma mai dau cu masina Agentilor mei ca ma lasa sa merg in oras cand nu au ei nevoie de ea.

 

Maxima Sanatate!!

post-2824-1165460488_thumb.jpg

post-2824-1165460496_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai da urit e in skatevanu ala . Parca e la noi la tara . DCSANe iti mai iei motocicleta acolo . De ce cazi mereu si in sus , ce naiba e gravitatia altfel pe partea aia ?

Pai ce sa-i faci e mic orasul fac 5 min pana la servici si eu stau in centru iar jobul e pe Yelow Route (Highway16) in afara orasului cica!! :peace: . Mobra o sa-mi iau cu siguranta insa ceva de cross ca aici nu renteaza mobra Enduro si in plus aici e plat palma .Au astia insa un circuit de ,motocros prin preajma si de aia o sa-mi iau ceva de 250 cc 2T si daca ma mut in Alberta o sa-mi iau o mobra mai hotarata sa merg si pe asfalt ca astia au si munti aici in Alberta.E frumos in orasele mari In Regina in Saskatoon ,North Battelford unde este ceva agitatie aici e viata linistita ,momentan, ca vor sa construiasca astia doua fabrici de rapita sa faca combustibil vegetal pt Diesel in Agricultura.Dar mai intai tre sa-mi iau o masina insa nu stiu ce sa fac sa iau una mai amarata cu 500 Cad sau sa mai astept si sa iua un mai in firea ei cu 2500 Cad.E o dilema mare.Vad eu pana la urma ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba dupa poze nu m.as duce p-acolo pe voi,pare foarte frig, succes mult voua curajosii care v.ati dus

 

pe-acolo vad ca nu umbla nime pe jos, la noi vedeam pe trotuar un caine, o baba...

:peace: :wave: :ok: :D :P Chestia e sa te obisnuiesti Asa e aici nu prea umbla nimeni pe jos iarna vara se schimba situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai vazut zapada de 5 ani jumate ... da nici nu mi dor de ea. Hehehehhe. Hai vara hai! Ma duc la plaja ca sa uit de pozele alea. Aloha!

 

 

Eu n-am mai vazut zapada de vro 2 ani.. da' mie mi cam dor ca-mi place sa ma dau cu placa :peace: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare diasporisitilor, eu sunt Dan si acum ma puteti gasi in Olanda, Flevoland, Biddinghuizen.

Ce sa zic aici deocamdata iarna e f. blanda sau nu e deloc.

Singura problema e ca aici totul e atat de plat incat te plicitisesti repede. In rest e plin de motoare care iti fac viata amara daca nu ai si tu unul. Asta e.

 

Revin cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare diasporisitilor, eu sunt Dan si acum ma puteti gasi in Olanda, Flevoland, Biddinghuizen.

Ce sa zic aici deocamdata iarna e f. blanda sau nu e deloc.

Singura problema e ca aici totul e atat de plat incat te plicitisesti repede. In rest e plin de motoare care iti fac viata amara daca nu ai si tu unul. Asta e.

 

Revin cu poze.

 

Salutare Dan! Crede-ma ca stiu cum e sa salivezi dupa alti cu motoare de-to pica plombele. Eu stau pe o plaja cu soare 12 luni si se plimba motoristi pe aici de mor. Asta e.. mai tre sa astept putin sa pot sa pun si eu manutza pe un CBRu :bow:.

 

Hai noroc! :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...