Sari la conținut

Pasionati De Doua Roti Prin Alte Tari..


TiGrUtZ
 Share

Postări Recomandate

sint din Toronto, Canada - de 8 ani aici, nu regret nimic important si nici ginduri de intoarcere (in Craiova) n-am.

 

Cheers,

Razie

Editat de Razie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut

 

Se fac aproape trei ani de cand am plecat. Acum, nu regret nimic :bow: Nu am de ce pentru ca sunt intr-o tara in care nici in cele mai frumoase vise nu indrazneam sa ma gandesc ca ajung.

 

Multa bafta din Elvetia :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Olanda bre....am scris in paginile anterioare...daca nu ma insel.Poate nu am scris doar am vrut, nu mai stiu. :finger:

 

Salutare Dan! Crede-ma ca stiu cum e sa salivezi dupa alti cu motoare de-to pica plombele. Eu stau pe o plaja cu soare 12 luni si se plimba motoristi pe aici de mor. Asta e.. mai tre sa astept putin sa pot sa pun si eu manutza pe un CBRu :D.

 

Hai noroc! :banana:

 

 

Salutare TiGrUtZ-ule, chiar ai dreptate .... nu am trait sentiment mai frustrant decat asta .... si mie nu mia picat nici o plomba, mie mi s-a crapat direct ultima masea stanga sus ... nu mai pot mesteca bine...in rest toate bune si frumoase....la anul da de ajuta Dumnezeu sa calaresc un cbr 600 hihih ca nu mai pot zau.....

 

Sarbatori fericite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu plecata numa de un an shi 3 luni dupa pretenu plecat de doi ani shi o luna :banana:, ne-am intalnit amandoi in londra(uk) dupa 10 luni de cand nu ne mai vazusem la ochi shi ne pare bine :finger:

Editat de AlexaAndra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Olanda bre....am scris in paginile anterioare...daca nu ma insel.Poate nu am scris doar am vrut, nu mai stiu. :finger:

Salutare TiGrUtZ-ule, chiar ai dreptate .... nu am trait sentiment mai frustrant decat asta .... si mie nu mia picat nici o plomba, mie mi s-a crapat direct ultima masea stanga sus ... nu mai pot mesteca bine...in rest toate bune si frumoase....la anul da de ajuta Dumnezeu sa calaresc un cbr 600 hihih ca nu mai pot zau.....

 

Sarbatori fericite!

 

Omu depech.. ai dreptate cu maseaua :D. Ce sa faci.. lasa ca mai asteptam oleaca si ne luam niste "bitzicle" faine! :D .

 

Sarbatori frumoase si tie!!

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu depech.. ai dreptate cu maseaua :D. Ce sa faci.. lasa ca mai asteptam oleaca si ne luam niste "bitzicle" faine! :banana: .

 

Sarbatori frumoase si tie!!

 

:finger:

 

Si atunci o sa vedeti ca una nu-i de ajuns si o sa tanjiti dupa inca una si inca una...

Vreo patru ar fi mai bine...una pt. dirt, una pt. track, una pt. touring si un supermoto pt. zi de zi....garaj mare sa ai si bani, ca de cheltuit nu-i problema... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

DCSAN, voi aveti niste conditii nesimtit de bune dar nu cred ca m-as muta acolo. E prea...searbad. Cine stie, poate dupa ce-ti faci si tu o conditie o sa umbli prin tara si o sa vezi ceva orase mari (Calgary, Edmonton, Toronto,etc) si o sa te muti.

 

Stii ce linistit sunt aici!!!! nici nu-mi vine sa cred cat de baftos am fost . Stai sa mergi si tu la servici si sa faci doua ore pe drum cel putin sa vezi ca nu-ti mai trebuie orase mari deloc. Sunt mai odihnit acum desi ma scol tot cu doua ore inainte de servici adica la 06.00 dar fac numai 5 minute de acasa la servici care este in afara orasului pe Yelow Route.Si poate ai dreptate cu orasele mari ca aici de exemplu fiind populatia mica nu gasesti o masina mai calumea sa cumperi si toate sunt batrane si scumpe,dar pe de alta parte e mai linistit ci aerul mai curat ca in orasele mari. Si chiar daca o sa vad si alte orase cred ca nu o sa ma mut sau.. cine stie?poate ca ca o sa mam mut.Oricum momentan pana iau PR mie bine aici dupa mai vedem ca vreau sa merg ca sofer ca aici nu prea se fac ore si banii sunt aceiasi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce linistit sunt aici!!!! nici nu-mi vine sa cred cat de baftos am fost . Stai sa mergi si tu la servici si sa faci doua ore pe drum cel putin sa vezi ca nu-ti mai trebuie orase mari deloc. Sunt mai odihnit acum desi ma scol tot cu doua ore inainte de servici adica la 06.00 dar fac numai 5 minute de acasa la servici care este in afara orasului pe Yelow Route.Si poate ai dreptate cu orasele mari ca aici de exemplu fiind populatia mica nu gasesti o masina mai calumea sa cumperi si toate sunt batrane si scumpe,dar pe de alta parte e mai linistit ci aerul mai curat ca in orasele mari. Si chiar daca o sa vad si alte orase cred ca nu o sa ma mut sau.. cine stie?poate ca ca o sa mam mut.Oricum momentan pana iau PR mie bine aici dupa mai vedem ca vreau sa merg ca sofer ca aici nu prea se fac ore si banii sunt aceiasi .

 

 

Si eu m-as muta intr-un oras mic, dar nu-s slujbe pt. mine in astfel de locuri. Toronto sucks... mai ales iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si atunci o sa vedeti ca una nu-i de ajuns si o sa tanjiti dupa inca una si inca una...

Vreo patru ar fi mai bine...una pt. dirt, una pt. track, una pt. touring si un supermoto pt. zi de zi....garaj mare sa ai si bani, ca de cheltuit nu-i problema... :finger:

 

 

Eu nu as vrea decat un CBR si un ATV :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAi salut

Si eu plecat de vre-o 3 ani, si cum spunea cineva ca face 12 ore pana acasa, eu fac 3 zile cu autocarul mergand non stop. Poate la vara oi vedea cat oi face cu motorul pana in Ro. Acum sunt in Lisabona Portugalia, si multumesc lui Dumnezeu am deja motor. Stiu cum e sentimentul de ati sari inima din piept cand vezi cate unul pe strada si tu tot pieton esti .... am fost 2 ani jumate!

Oricum bafta multa

p.s. iubesc vremea de aici.... iarna ii cam 3-4 luni pe an cu 10 grade si ploaie atat, in rest numai vara.... dar recunosc ca mi-e dor de zapada ...asa un picutz.

Editat de Motor_Fan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu plecata numa de un an shi 3 luni dupa pretenu plecat de doi ani shi o luna :D, ne-am intalnit amandoi in londra(uk) dupa 10 luni de cand nu ne mai vazusem la ochi shi ne pare bine :banana:

Si cum sunt priviti romanii in londra? ca daca ar trebui sa ma iau dupa ziare si alte reportaje :finger:

Am si eu cateva intrebari pentru cei care sunt plecati peste hotare, daca nu se supara :D

 

a. cum a fost adaptarea ?

b. (cel mai important) ce v-a determinat sa plecati ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....

.....

 

a. cum a fost adaptarea ?

b. (cel mai important) ce v-a determinat sa plecati ?

 

a. "usor" cînd pleci hotarît sa te adaptezi si nu te mai uiti înapoi (... cred ca înca ma mai adaptez ... si au trecut 20 de ani :-) )

b. are rost sa va mai aduc aminte cum era prin 86 ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si noi prin America de aproape 2 ani. Un an in Florida, iar momentan in Colorado de prin aprilie anul acesta, unde e superb si nu cred c-o sa ne mai mutam (doar daca plecam acasa in Romania). Avem zapada cata vrei (poate un pic cam multa anul asta, dar e bine), sper sa putem ajunge la cabana de Rev ca au anuntat ninsoare iar.

Ne e foarte dor de casa, dar asta e...Daca vrei sa traiesti un pic mai bine, trebuie sa faci unele sacrificii si sa renunti la unele lucruri. Inca nu planuim sa ne intoarcem acasa (desi ne-am cam saturat de americani), dar cine stie mai incolo...Sa vedem cat timp ne ia sa ne luam o casa.

 

- adaptarea a fost foarte grea, mai ales pt sotul care nu stia limba (acum a mai invatat ca merge la scoala)...inca ne mai adaptam :finger:

- am plecat din cauza banilor (ca 90% dintre toti de prin alte tari) si din curiozitate

 

Poate ne-ar fi mai usor daca am avea mai multi prieteni (cu motoare sau fara), dar macar ne avem unul pe altul si cateodata e de ajuns.

 

Multa bafta tuturor, pe unde sunteti, si sa aveti grija de voi si de altii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ceva poze de zilele astea? Sunt tare curios sa vad si altceva decat ce da CNNul :finger:

 

Am ceva poze, dar sunt acasa. Eu sunt la munca acum. O sa postez cateva cand ajung acasa. A nins destul de mult, nu s-a putut circula vreo 2 zile si astia inca mai curata zapada. Se pregatesc pt urmatoarea. Sper sa nu fie asa multa ca vreau sa ajungem la cabana, care e sus in munti aproape de National Park.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cum sunt priviti romanii in londra? ca daca ar trebui sa ma iau dupa ziare si alte reportaje :finger:

Am si eu cateva intrebari pentru cei care sunt plecati peste hotare, daca nu se supara :banana:

 

a. cum a fost adaptarea ?

b. (cel mai important) ce v-a determinat sa plecati ?

buna intrebarea cu ziarele,. sincer si eu am ramas stupefiata de ce au putut scrie ashtia in ziare. multi nici macar nu stiu ce sunt aia romani shi une e romania. pana la vorbe in ziare despre romania nu au stiut ashtia nimic. am auzit un englez zicand(dupa ce a citit ca cheky girls sunt romance) ca parca erau din transilvania nu din romania shi prin asta se intelege totul. ziareele sunt au fost shi vor fi un mijloc de manipulare in masa. daca cei de sus au ceva cu romanii ii vor stimula prin ziare shi pe aia micii sa aiba chiar daca habar nu au ce sunt romanii. cand am venit aici am ramas surprinsa sa aud ca romancele sunt unele dintre cele mai curate femei venind vorba cu una dintre clientele pe care le aveam la inceput(fac cleaning for living). shi nu numai. acum clientele acelea spun ca nu le vine sa creada cee se spune in ziare shi ca ei au avut numai fete romance la cleaning. lumea se schimba dar in general nu prea au idee banul conteaza.

cu adaptatul nici acum nu m-am adaptat shi inca ma chinui, dar daca banii vin va fi shi mai bine candva.

acum cativa ani nici nu imi imaginam restul vetii in alta tzara, dar vezi tu dragostea e mare. eu mi-am urmat omul care a decis sa plece shi asta pt ca am decis amandoi ca vrem o viatza impreuna. sper sa te fi lamurit. daca mai ai shi alte nelamuriri PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chicago si io de vreo 4 ani, nu stiu cat o sa mai stau ca m-am cam saturat de americanii astia...clima pe aici foarte asemanatoare cu ce e pe acasa asa ca iarna pe placa in rest pe moto. Asfalt uscat!!!

 

PS Gotica pis aveti grija prin colorado cu zapada aia, sa nu va inghita nametii!! salutari si lu' Bogdan si La multi ani!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saluti KioN...Merci mult de urare. La multi ani si tie si sper ca sunteti bine. Pe la voi nu a nins? Noi am ajuns cu bine la cabana si a fost super. Azi ne-am intors. O sa te sun zilele astea sa mai povestim.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...