Sari la conținut

Accident Cheia 6 iulie


beware !
 Share

Postări Recomandate

Ieri pe cheia am trecut pe langa un accident, părea destul de grav. Pe motociclist il luase deja salvarea cand am ajuns noi. Se pare ca a ratat o curba (relativ ușoară) la dreapta si s-a izbit (frontal dupa cum arata motorul) de o mașina care venea de pe contrasens. (Asa părea, daca gresesc si știți mai multe, va rog corectati).

» Post actualizat in 07 Jul 2014 09:30

Poze

» Post actualizat in 07 Jul 2014 09:37

Kawasaki z1000 2010

post-2550-0-81876000-1404725369_thumb.jpg

post-2550-0-81268900-1404725388_thumb.jpg

post-2550-0-80264200-1404725851_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tare mi-e ca am fost cu el la Amckart mai demult,la el pe facebook scria ca pleaca ieri la Brasov...are Z1000 din asta...


» Post actualizat in 07 Jul 2014 10:39

Erau vreo 4 motoare plecate in grup...daca voi ati vazut doar motoreta abandonata or fi plecat cu el la spital!


» Post actualizat in 07 Jul 2014 10:46

Se pare ca nu e grav din ce mi s-a zis, ca ar fi avut mare noroc, sa speram ca iese cat mai putin terfelit din toata tarasenia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ma insel este vorba de Dumitru Marian Nicolae (B-777-EOT).

Chiar sper sa vina lumea cu vesti bune despre starea lui

 

INSANATOSIRE GRABNICA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ei sunt cei 2 doi :)

tocmai ce am vorbit cu celalalt baiat cu z1000 (george) si mi-a confirmat ca Marian este ok.

Ce bine ca nu e grav!! Ieri cand am întrebat polițistul (care făcea măsurători) cat de grav e băiatul a facut cu mana "asa si-asa" si m-am gândit "cred ca nu e chiar asa grav, milițienii oricum mai exagerează realitatea..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheia isi cere mereu tributul... la cum arata motorul, a avut noroc cu carul!

asta a fost TARE.... "isi cere tributul"

o PORCARIE de drum plin de gropi si asfalt valurit!!!!! tirurile iau virajele cu 80 km/h si pe doua benzi

deja puteti trece CHEIA la trasee de ENDURO!!!

 

sanatate omului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu ieri pe Cheia si la un moment cand eram tras pe dreapta unu care oprise cu masina si intrase in vorba, pe subiecte moto mi-a zis ca si-a rupt cineva motorul mai devreme pe acolo dar ca nu a patit mare lucru..presupun ca asta era evenimentul la care se referea.

Oricum...treaseul e din ce in ce mai rupt..in seria aia de ace de par cum mergi spre Brasov ultimele doua sunt numai cratere.....periculoase daca vii teava dupa seria aia de serpentine cu asfalt relativ bun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

true, vara trecuta cand am trecut pe acolo, am ramas uimit de cat de varza e, mai ales ca mai citisem pe forum cum ca tot felul de baieti ii trageau tare pe acolo. drumul ala e disaster waiting to happen. sa mergi tare pe acolo, inseamna ca nu stii cu ce se mananca sau cunosti foarte bine putinele portiuni ok. bine ca a scapat usor.

asta a fost TARE.... "isi cere tributul"
o PORCARIE de drum plin de gropi si asfalt valurit!!!!! tirurile iau virajele cu 80 km/h si pe doua benzi
deja puteti trece CHEIA la trasee de ENDURO!!!

sanatate omului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta a fost TARE.... "isi cere tributul"

o PORCARIE de drum plin de gropi si asfalt valurit!!!!! tirurile iau virajele cu 80 km/h si pe doua benzi

deja puteti trece CHEIA la trasee de ENDURO!!!

sanatate omului

La asta ma refeream prin "tribut"... cine se baga acolo plateste, intr-un fel sau altul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt.cine nu stie Cheia este varianta pt.camioanele care trebuie sa ajunga de la Brasov la Ploiesti....si asa va ramane pana va fi gata autostrada Bv-Comarnic.(multumiri adanci statului roman)

Sunt curbe pe cheia in care un TIR nu se poate incadra pe o singura banda.

Cheia nu este circuit de viteza,Cheia este un drum din Ro(cu "extraoptiunile" cunoscute)pe care trebuie mers cu deosebita grija....

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate riderului!

Sper sa auzim lucruri bune despre el! Fierul se repara sau se inlocuieste, omul nu.

O spun din experienta proprie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din poza nu pare a fi impact frontal, teoretic la un impact frontal furca trebuia impinsa catre motor nu invers....ma indoiesc ca in urma impactului si a socului furca sa se deplaseze asa de mult in fata! Sanatate multa si recuperare usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...