Sari la conținut

Bucuresti Grecia, 15-18 august


stres
 Share

Postări Recomandate

Adică treci de 120? că a mea nu prinde mai mult de atât . şi pe ce dată, mai exact? 14 sau 15? întreb pentru că am practica şi să ştiu cum fac

» Post actualizat in 08 Jul 2014 17:09

Adică treci de 120? că a mea nu prinde mai mult de atât . şi pe ce dată, mai exact? 14 sau 15? întreb pentru că am practica şi să ştiu cum fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

încă nu am cazare că nu ştiu exact ziua, dar vreau să-mi iau din ţară

 

Meserie, chiar nu am fost atent ca astea mai noi sunt cu radiator.

 

Cazare: Bjr arad, christian travel, christian tour, paralela 45. ei au oferte ok. Sau booking.com.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adică treci de 120? că a mea nu prinde mai mult de atât . şi pe ce dată, mai exact? 14 sau 15? întreb pentru că am practica şi să ştiu cum fac

» Post actualizat in 08 Jul 2014 17:09

Adică treci de 120? că a mea nu prinde mai mult de atât . şi pe ce dată, mai exact? 14 sau 15? întreb pentru că am practica şi să ştiu cum fac

 

Depinde de situatii, dar cum in Grecia vreau sa fac o plimbare easy ride, o sa ma straduiesc sa nu trec de 120.

Ideea era sa plec in mai, si cu alta destinatie, dar s-a amanat, asa ca daca nu plec pana la sfarsitul lunii asteia, sunt toate sansele sa plec in august, in jurul datei de15, pt. ca e liber si mai castig o zi.

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe booking m-am uitat să văd ce şanse am să găsesc cazare direct acolo şi e extrem de scump. de christian tour sunt sătulă. După ce stabilesc exact data, mă apuc de căutat. mersi de ponturi :)

Ce acte îmi trebuie la graniţă?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos, sunt curios... cati km ai la activ cu mobra?

Permis, asigurare, talon si sa ai ITP-ul la zi, buletinul si dovada de la parinti ca te lasa sa pleci singura de-acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am 24000. Daca vrei exact, ajung maine la motocicleta si-ti spun. De dovada de la parinti n-am nevoie, ca-s majora :) Stiu ca plec, nu sunt de acord, dar le-am aratat discutiile de pe aici si au inceput sa se obisnuiasca cu ideea. Am 22 de ani :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am 24000. Daca vrei exact, ajung maine la motocicleta si-ti spun. De dovada de la parinti n-am nevoie, ca-s majora :) Stiu ca plec, nu sunt de acord, dar le-am aratat discutiile de pe aici si au inceput sa se obisnuiasca cu ideea. Am 22 de ani :)

grecia este foarte frumoasa de moto insa NU in iulie si august

1 aflux mare de masini scutere motoare oamnei

2 CALDURA CRUNTA

3 tentatie mare sa nu pui protectii pe tine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie si balauri cu 7 capete. Eu o parchez la hotel cand vin si o mai iau cand ma intorc in tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banzay, am racirea pe lichid :)

 

Eru, si eu am fost de multe ori in paralia. imi place mult si ma duc cu un scop precis, dacă schimb locatia nu mai am nicio şansă.

ca fapt divers, când am fost în zakynthos, m-am simţit ca în safari. Tot ce vroiam se găsea în unicul oraş de pe insulă

» Post actualizat in 08 Jul 2014 17:04

Viorel, ce chinez??? N-am de gând să stau 2 zile pe drum. întrebam în caz că are cineva planuri, nu să-mi faci o favoare.

 

încă nu am cazare că nu ştiu exact ziua, dar vreau să-mi iau din ţară

» Post actualizat in 08 Jul 2014 17:04

Viorel, ce chinez??? N-am de gând să stau 2 zile pe drum. întrebam în caz că are cineva planuri, nu să-mi faci o favoare.

 

încă nu am cazare că nu ştiu exact ziua, dar vreau să-mi iau din ţară

Ok am facut doar o intrebare. Prin "chinez" m-am referit la mobra mea First Bike Formula. Partea cu "favoarea" nu am inteles-o dar in fine ...

 

glumesti? pai tu ajungi in giurgiu cand ea se intoarce dupa o sapt de grecia

Hm ... posibil. In alta ordine de idei, exista un user pe acest forum, care cu exact acelasi tip de mobra ca a mea a facut turul Europei. Este vorba de userul Oformula. Asa ca nu imi fac griji.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lancelot, nu te tradez, am zis ca n-are ce sa strice daca mergem mai multi :) Plus ca tu nu stii sigur 100% daca pleci acuma in iulie sau in august si sa iau cazare cu 2 saptamani inainte mi se pare nebunie curata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cand te decizi? :)

de decis m-am decis deja. Sigur plec pe 4 august cand vreau sa fac Bucuresti- Veliko-Kavala. Mai departe nu prea m-am decis. Cred ca 2 zile Kavala, 2-3 zile Salonik, 2-3 zile Athena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa fiu in drum pe 17 catre Grecia, cu viteza de croaziera nu ar fi bai, insa dupa Nova Zagora pe unde merg eu catre Svilengrad, ultima oara era cam neasfaltat pe alocuri. Nu stiu daca au terminat lucrarile ori ba. Africana nu comenteaza la lipsa de asfalt sau gropi, ba chiar se bucura, nush insa shadow-ul ce zice :)

Daca vrei poti sa ni te alaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de decis m-am decis deja. Sigur plec pe 4 august cand vreau sa fac Bucuresti- Veliko-Kavala. Mai departe nu prea m-am decis. Cred ca 2 zile Kavala, 2-3 zile Salonik, 2-3 zile Athena.

in atena in august abia poti respira....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergeati in septembrie, ma alaturam si eu. in august e prea tare pentru mine (eu nu stau la plaja decat daca ma filmeaza :)))) , si asta in septembrie

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e drumul cel mai scurt. S-a redeschis recent punctul de trecere a frontierei de la Makasa din BG in Grecia. Dupa Haskovo drumul e tot mai fain, si in apropiere de granita devine chiar misto.

 

https://www.google.com/maps/dir/Bucharest,+Romania/Kavala,+Greece/@41.867338,24.7453521,8z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x40b1f93abf3cad4f:0xac0632e37c9ca628!2m2!1d26.103889!2d44.4325!1m5!1m1!1s0x14aebb729066fc01:0xf567e137446a476c!2m2!1d24.412866!2d40.937607!3e0

 

Eu am fost acum aprox. 2 saptamani. Drumul la bulgari e mai prost, dar poti sa mergi pe el, mai ales ca tu o iei mai incet. Cand am fost noi, drumul de la Veliko Trnovo a fost inchis, asa ca am fost deturnati prin Gabrovo. Asta inseamna un drum de serpentine destul de anevoios, dar merge. Sper sa gasesti pe cineva sa mearga cu tine :)

 

Prin Sofia am inteles ca e autostrada, si nu te vad bine cu 125-ul pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marcos, multumesc, data e ideala, dar prefer sa nu ies de pe asfalt la asemenea drum. Plus ca m-ar incetini foarte mult :)

Chucki, cand te decizi cu restul, anunta :)

Proxi, in septembrie e sesiunea de restante, nu se poate :D

Aship, am auzit de drumul asta. Prefer autostrada, sa nu ma incetineasca nimeni. Merg pe dreapta si asta e. Pe harta arata ca sunt vreo 800 de km, chiar n-as vrea sa-i fac in 2 zile ca m-am bucurat de peisaje. La intoarcere, daca e. N-am inteles foarte bine: Ruse-Sofia-Kulata e european/autostrada? Si cealalta varianta e cu serpentine? Am auzit atatea variante de drumuri (inclusiv cu piatra cubica) incat sunt complet derutata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Ruse-Sofia-Kulata am mers si eu acum 1 luna.

 

De la Ruse-Pleven-Sofia e drum cam de o banda, pe alocuri 2 benzi, iar dupa ce treci de Sofia o sa dai si de autostrada, partea buna este ca au tuneluri ce trec direct pe sub munti, daca imi aduc bine aminte unul din ele are vreo 4km.

 

Semnul majoritar in BG este cel de 'drum cu denivelari' il vezi peste tot si cred ca au mai multe semne din astea amplasate in tara decat celelalte la un loc, si pe buna dreptate.

 

Pe drumul spre Makasa nu am mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chucki, cand te decizi cu restul, anunta :)

Ideea la mine cam asta e: plec pe traseul: https://www.google.c...2d40.937607!3e0

Pe urma salonic, pe urma athena. Vreau sa fac o zi drum dupa care 1-2 ramas si vizitat ce se poate in fiecare oras. Nu ma leg la cap cu cazare. Prefer camping unde nu-i musai sa faci rezervare.

 

in atena in august abia poti respira....

Ca asta ma sperie si pe mine...dar concediul il am numai in august. si daca nu in concediu atunci cand? Multam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... in septembrie e sesiunea de restante, nu se poate :D

 

Rusiniicaaaa...!!! Pune mana si-nvata! Lasa ca grecul ala te asteapta si dupa restanta B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa restante incepe scoala si oricum e prea frig ca sa mai defilez sexy-marioara :D Tu de unde stii de grec???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simpla deductie logica ;)


» Post actualizat in 10 Jul 2014 09:08

E ok in septembrie, ba e chiar mai acceptabil din pdv al temperaturii. Cum vii echipata? Pantaloni mulati si corset de piele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...