Sari la conținut

stefoctav
 Share

Postări Recomandate

Ce vom face in weekendul 8-10 august?
Vineri, 8 august, ne primim invitatii si ii punem sa inghita biletul de intrare (o slaninuta muiata-n palincuta) si vom asculta ceva muzica buna.
Sambata, 9 august, ne vom plimba putin impreuna, vom juca jocuri premiate, vom asculta muzica buna si ne vom incalzi la un foc de tabara. Avem si tombole, una organizata de partenerii nostrii si una organizata de noi. Nu lipsesc nici verisoarele zglobii.
Duminica ne bem cafeaua la prima ora (12, 12 si ceva) si plecam voiosi, tarandu-ne, catre casele noastre
Amatorii de suveniruri vor avea de unde alege (inclusiv tatuaje permanente), viitorii motociclisti se vor intalni cu reprezentantii unei scoli moto, vom admira choppere customizate si multe, multe altele.
Cazarea se face la cort, in incinta printre copacei la umbra, sau la unitatile de cazare din apropiere. Motoretele vor beneficia de parcare separata si supravegheata.

 

Evenimentul pe FB

 

Cu sprijinul Mymoto, Yato si 31 Motor`s PUB


» Post actualizat in 17 Jul 2014 06:57

Vor concerta : Vespera, Metrock, Phenomenon, Pseudonoise, Red Cat Bone, Red Magnetic, Mindcage Escape, Roadkillsoda, Focuri

post-70385-0-70631500-1405322949_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vom organiza urmatoarele concursuri :

1. Ştafeta de bere

2. Ruleta rusească cu ouă

3. Skandenberg

4. Aruncatul butoiului

5. Condusul butoiului

6. Cîrnăciorul

7. Scosul merelor din albia cu apă

 

Dacă aveţi sugestii, noi suntem deschişi ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa experienta de la Bacau unde am facut mersul incet pe iarba, in panta, cred ca nu ar fi nicio problema sa il facem si la Calarasi. Initial am ezitat gandindu-ne ca ar fi cam greu pe iarba.

Daca exista doritori, nu vad de ce nu. Multumim Jeane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

se vor gasi ceva indicii la locul ... faptei ?

eu ajung mai pe seara

nimeresc usor ?

este iesire de pe autostrada spre Lehliu,

sau sunt ceva amanunte de stiut?

de la Lehliu ...nimeresc usor sau bat din poarta-n poarta?

:eek:

nu prea am fost in pe autostrada aia , asa ca ...

traficul cum e pe autostrada, pe seara ?

ca e uichend si lumea buna a bucurestilor merge la mare...

ma inghesui sau e lejer?

 

 

multumesc anticipat de raspuns!

:10:


» Post actualizat in 08 Aug 2014 09:31

adica , din Lehliu Gara...

nimeresc ?

c-as veni pe autostrada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu vreti sa ma ajutati ...

:-L

ajung eu cumva

:stuck:


» Post actualizat in 08 Aug 2014 09:41

hopa, ca sosi si raspunsul

multumesc


» Post actualizat in 08 Aug 2014 09:44

traficul...

cum e mai bine, pe sosea sau pe A2 ?

daca tot iti faci o pomana ...

zi-mi si de celelalte, prietene, ca te-oi omeni c-o bere rece

:hug:

seara, pe racoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu palcere. Imaginea e de pe pagina de facebook a evenimentului.

Eu pe la 6 plec din zona Colentina pe drum vechi, pe autostrada fiind vineri dupamiaza/seara cred ca e crima plecand majoritatea spre constanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat costa slaninuta cu palinca? da si tu niste preturi, cat e camparea, cat e berea...cat e halatu'...

Editat de marcelius78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !!!

În primul rând îmi cer scuze că nu am mai intrat şi nu am răspuns userilor care au postat sâmbătă. Noi am fost cu toţii la Lehliu de vineri dimineaţă iar treburile nu ne-au mai permis să intrăm pe net.

Marcelius78 a pus niste intrebări la care ar fi trebuit să aibă răspunsurile aici şi îmi fac mea culpa pentru asta. Cei ce au mai venit ştiu că la Black & White Motor Fest camparea este gratis, slăninuţa şi pălinca de la intrare este atât gratis cât şi obligatorie pentru cei ce au plăcerea de a servi. Preţurile berii au fost de 4 lei draftul (Ciuc) şi cea mai scumpă 6 lei Heineken la sticlă, iar mâncarea a fost la circa 8 lei cel mai scump fel. Aşa a fost şi până acum (campare şi intrare gratis şi preţuri cât se poate de mici la mâncare şi băutură) şi aşa va fi şi de acum încolo.

Mulţumim tuturor de participare, sperăm că s-au simţit măcar la fel de bine ca şi noi. Vineri ne-a plouat puţintel iar biletul de intrare s-a dovedit bine venit pentru cei ce au rămas să campeze :alcy:

Am avut concursuri cu muuultă concurenţă la mersul încet, aruncatul butoiului, condusul butoiului, ştefeta cu bere. La scosul merelor nu au fost foarte mulţi concurenţi însă cred că a fost spectaculos graţie celor de la Black Helmets şi Romantic Bikers. Distracţie maximă şi la ultimele două concursuri (cîrnăcior şi tricouri ude).

 

Mulţumim de participare MC-urilor şi RC-urilor prezente. Din ultima categorie prietenii noştrii de la Moldavia Bikers s-au remarcat ca fiind cel mai numeros grup şi le mulţumim pentru surprizele cu care au venit. Black Helmets s-au remarcat ca fiind cel mai activ grup (şi la distracţie şi la concursuri).

Mulţumim Motoincepători pentru prezenţă.

 

Evenimentul a fost transmis live pe internet iar pentru cine nu a fost pe fază vom reveni cu imagini aici şi pe pagina noastră de Facebook. Cine are imagini este rugat să le posteze.

 

Acestea au fost impresiile noastre, B&W 2014 fiind - din punctul nostru de vedere - cea mai reuşită ediţie de până acum. Aşteptăm şi criticile voastre pentru a ne ajuta să îndreptăm eventualele greşeli.

Încă o dată mulţumim pentru participare şi vă aşteptăm B&W 2015.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...