Sari la conținut

ITP moto


yoz1978
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu cum e prin alte parti, dar in Piatra era 50 lei un ITP pentru moto. Ce e drept, mi-am facut programare, adica am sunat si mi s-a spus sa vin "in jurul orei...", am ajuns inainte, mai era un BMW la testat frane si amortizoare (auto), apoi un Burgman 400, cat mai mai schimbat eu o vorba cu Mosul (poate il stiu cei din Piatra, nici nu ma indoiesc), am intrat la rand. Pozat motorul, stat sa treaca vremea etc. ER5 era la fix cu tot ce tine de stare tehnica, asa ca am stat linistit, mai putin pentru toba LeoVince, dar Mosul mi-a zis sa stau relaxat. Sporovait la greu, primit sfaturi, inclusiv doua povete: nu depasi niciodata prin dreapta si nu fa eschibitii in trafic". Omul avea tije in femur, m-a luat cu diverse stari cand mi-a aratat radiografiile, e motorist vechi.

Ideea e ca prin alte parti vad ca e foarte scump, 130 lei nu am dat nici la masina (100 lei anul trecut, test luat pe bune, nu am dat atentie decat o data, ca aveam cauciucuri cu 55 in loc de 50, dar omul nu prea a vrut sa ia banii, ca a zis ca stie si el cum e sa gasesti greu modelul).

Pana pe 19 martie trebuie sa fac si eu ITP-ul, deci e musai sa mai trec pe la AutoVest si sa intreb cum mai sta treaba. Shit, 19 e duminica, deci pana vineri trebuie rezolvat, daca nu- platforma scrie pe mine, ca pe roti nu o duc, mi-e frica.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-i fac cat mai curand ITP si RCA si s-o scot la plimbare, altfel iar fac ca si anul trecut și trece anul cu motocicleta în fundul curții.
O sui pe remorca și-o duc undeva, acum cât am dorinta de a face asta.

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 9 months later...
  • 1 year later...

Sper baietii de la AutumotiveLux (Agrobarsa). Am fost azi cu masina, fara programare si in 30 minute am rezolvat.

Baietii sunt si ei motociclisti.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salutare...ma puteti ajuta sa imi spuneti daca stiti ..... se mai face ITP moto in Bartolomeu la Agrobarsa sau unde as putea face?Trebuie programare? Ca si cost?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti face ITP la Scuter Center, 

Str. Spineni, nr. 18, Sector 4, au tel 0724561013. 100ron, fara programare.  Dinspre unirii, dreapta pe straduta exact inainte de Dristor doner sau cum ii spune shaormeriei. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, Raisa_c a spus:

Poti face ITP la Scuter Center, 

Str. Spineni, nr. 18, Sector 4, au tel 0724561013. 100ron, fara programare.  Dinspre unirii, dreapta pe straduta exact inainte de Dristor doner sau cum ii spune shaormeriei. 

cauta la BV.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, alexhonda a spus:

multumesc dar eu cautam la Brasov

Ah :) Ei, faci si o plimbare scurta pana la Bucuresti, rezolvi si cu ITPul, impusti doi iepuri.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, Raisa_c a spus:

Ah :) Ei, faci si o plimbare scurta pana la Bucuresti, rezolvi si cu ITPul, impusti doi iepuri.

 

Adevarat...oricum ma intorc la job in Bucuresti, doar ca am nevoie de ITP pana atunci ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Raisa_c a spus:

Ah :) Ei, faci si o plimbare scurta pana la Bucuresti, rezolvi si cu ITPul, impusti doi iepuri.

 

 

cred ca impusca 3 iepuri ....ultimul iepure fiind amenda + retinerea talonului pt lipsa ITP-ului 🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Mickey20 a spus:

 

cred ca impusca 3 iepuri ....ultimul iepure fiind amenda + retinerea talonului pt lipsa ITP-ului 🤣🤣

noroc ca am ITP pana in 27...deci nu impusc niciun iepure🤣🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...