Sari la conținut

Accident Pecica


kato_arad
 Share

Postări Recomandate

nu judeca si tu la rece ba desteptule, partea mai nasoala e ca a murit un om, condoleante familiei.

Cititi domnule motociclist comentariul unui semen de-al Dvs., tot motociclist probabil.

"Florin

19 iulie 2014, 17:05

Baba Proasta si Retarda!! Sper ca motociclistul sa fie ok si babele pecicane sa invete ceva din toata treaba asta ! "

 

Datii un LIKE si un premiu pentru umanism si inteligenta. Daca sunteti de acord cu el, nu va simtiti stingher. Pana la urma, cin s-aseamana s-aduna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nicio urma de franare. Cred ca se credea si asta pe mosia lui ta-su....

 

la accidentul meu "expertii" de pe forum judecau urma de franare si-si dadeau cu presupusul c-am ''blocat'' fata. Acu la individu asta nu e bine ca nu e urma de franare deloc......

 

misterioase sunt caile cauciucurilor in contact cu asfaltul,pt unii......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la accidentul meu "expertii" de pe forum judecau urma de franare si-si dadeau cu presupusul c-am ''blocat'' fata. Acu la individu asta nu e bine ca nu e urma de franare deloc......

 

misterioase sunt caile cauciucurilor in contact cu asfaltul,pt unii......

Intr-adevar am uitat ca exista moto cu ABS, chiar eu am avut. Cica n-ar fi avut decat 85 Km/h.

Editat de Quetzalcoatl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Groaznic accident, a murit cineva.

Cat despre urme de franare... intram in polemici.

Poti frana foarte bine doar cu fata sau cu ambele roti fara a lasa urme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai este militieni!

si astia au radaru' in poponeata de cand se nasc...........

Iar altii au gura mare si nu stiu sa citesca sau n-au trecut de varsta cand atentia le este captata doar de...poze. Daca ai fi citit in link-ul din prima postare ai fi dat despre aceste comentarii: Angel Pecica

20 iulie 2014, 18:47
Exact, de-aia ziceam că trebuia să traverseze pe ea... Rectific, avem 6 zebre, pe-aia de la cimitirul maghiar am omis-o... Din punct de vedere legal, bătrna a traversat prin loc nepermis, iar motociclistul a avut cu 35 km/h peste viteza legală. Probabil autorităţile vor stabili ce şi cum...

 

 

ghighi
20 iulie 2014, 01:05
Sunt sofer si respect legea...sunt pieton si respect legea.Sunt om intre oaneni si respect persoanele din jur.Daca multi si ar folosi creierul cum trebuie sigur nu s-ar ajunge la asemenea lucruri.Durerea e in ambele familii a persoanelor in cauza.Mai ganditi inainte de a iesi din case, oameni buni, ca sa nu se ajunga aici.

 

 

Ion
19 iulie 2014, 23:07
Intradevar, amandoi au cate o vina. Dar: daca motociclistul ar fi avut 50km/h FIX, poate ar fi putut pune frana, DAR poate nu putea pune frana si ar fi putut lovi batrana usor, dar aceasta sa dea cu partea posterioara a craniului de sol, putand astfel muri de la un accident in care conducatorul vehiculului avea 50km/h dar decedatul a traversat prin loc nepermis si neasigurandu-se. Si motociclistul are o vina, nu spun ca nu, dar batrana NU AVEA CE CAUTA IN ACEL LOC IN ACEL MOMENT. Poate ca daca se ASIGURA si REASIGURA nu se intampla acest lucru. Sa se odihneasca in pace.

 

 

Arad
19 iulie 2014, 22:50
Baba proasta si retarda sa va fie Rușine . Educație isi spune cuvântul! Daca era mama voastră in cauza care era prostu?? Cu 85 la ora in Pecica??? Puteau sa fie copii,putea fi oricine dar cand esti drogat si beat nu mai vezi nimic in fata ,decât grandomania .

 

 

ghighi
20 iulie 2014, 10:00
Ai perfecta deeptate!!!

 

 

Ferenc
19 iulie 2014, 21:07
82 km/h nici nu ii mult, in localitate. Cei care comenteaza aici cred ca nu sunt soferi. Nu ai cum sa circuli cu 50 fix. Nu stiu daca nu cumva sunt portiuni, in Pecica, cu limita de 70. In caz ca nu sunt, ar trebui sa se faca. Baba trebuia sa se asigure si gata. Imi pare rau pentru motociclist.

 

 

Angel Pecica
19 iulie 2014, 21:23
85 km/h a avut până la urmă, am stat cu el de vorbă, eu zic că totuşi e cam mult... Nu avem limită de 70 km/h niciunde, iar Pecica e unul din cele mai tranzitate oraşe din ţară, ţinând cont că pe vama Nădlac intră cele mai multe vehicule decât la toate celelalte puncte de frontieră la un loc şi toate trec pe aici, în drum spre Arad. Problema e că avem doar 5 zebre, pe o distanţă de 5,3 km, cât are Pecica pe DN 7, deci una la mai mult de un kilometru, aşa că traversările neregulamentare sunt un sport local...

 

 

emil
19 iulie 2014, 23:00
Nu ii furmos sa ii spunem "baba proasta" Oricum ea este de vina in totalitate ... nu cum zici tu. Dupa gandirea ta, daca cade un om de la etajul 10 si moare si ala ii vinovat cine a construit blocul ca de ce l-a facut asa inalt... ii aceeas gandire

 

 

sssss
19 iulie 2014, 18:32
da ok ... a avut o viteza cu mult mai mare decat cea regulamentara , dar un motor de calibru ala se aude de la o posta! Baba daca stia k ii surda trebuia sa stea acasa, sau sa vina vecina la ea! oricat ati incerca sa acuzati doar motociclistul nu are rost! plus k la o viteza mai mare baba nu cadea asa aproape de motor.... si posibil sa fi murit din cauza unui infarct, nu neaparat din cauza loviturii de motor

 

 

Angel Pecica
19 iulie 2014, 21:14
Nu acuz pe nimeni, chiar din contră, traversarea neregulamentară este o contravenţie şi punct. Chiar am stat de vorbă cu băiatul, că până la urmă am aflat cine e şi îl cunosc, mi-a spus că i-a apărut brusc în faţă şi nu a mai avut ce face... Singura lui vină e că avea 85 km/h (rezultatul oficial) şi cam atât...

 

 

Anonimu
20 iulie 2014, 01:37
Ba pulici franar Angel Pecica, de unde ai scoso tu pe asta cu 85km/h? ? ? Tu vrei sa dai autografe si nu stii cum? Eu te pot ajuta foarte simplu sa stii. Orice tip de autovehicul iti indica viteza de rulax cu un plus de 5km/h fata de viteza ta reala. La fel si aparatura de tip radar.

 

 

Angel Pecica
20 iulie 2014, 19:03
De la motociclist ştiu, tâmpitu' dracului, am specificat ma jos că-l cunosc personal şi am stat de vorbă cu el ieri la Motorock ! Viteza s-a stabilit după urmele de frânare, cum se face în asemenea cazuri, dar tu ai lipsit la orele de legislaţie rutieră... Pulici frânar e tată-tu, că altfel nu puia aşa un mistreţ avortat, care nici nu are curaj să-şi dea numele când comentează... Iar "scos-o" se scrie cu cratimă, şi "viteza de rulax" se scrie viteza de rulaj, analfabetul dracului ! Şi să nu vi să-mi spui că e greşeală de tastatură, pentru că "j"-ul e la 5 taste de "x"...

 

 

Angel Pecica
19 iulie 2014, 17:41
Pe bătrână o chema tanti Florica, traversa într-adevăr neregulamentar (şi asta zilnic) dar motociclistul avea 82 km/h, mult peste viteza legală, deci comentariul lui blindguardian e cam îndreptăţit... Aproape toţi suntem şoferi şi ştim că la 50 km/h nu e poate întâmpla aşa ceva, în cel mai rău caz o mână ruptă sau o trântitură pe asfalt...

Editat de Quetzalcoatl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

 

 

Angel Pecica
20 iulie 2014, 19:03
De la motociclist ştiu, tâmpitu' dracului, am specificat ma jos că-l cunosc personal şi am stat de vorbă cu el ieri la Motorock ! Viteza s-a stabilit după urmele de frânare, cum se face în asemenea cazuri, dar tu ai lipsit la orele de legislaţie rutieră... Pulici frânar e tată-tu, că altfel nu puia aşa un mistreţ avortat, care nici nu are curaj să-şi dea numele când comentează... Iar "scos-o" se scrie cu cratimă, şi "viteza de rulax" se scrie viteza de rulaj, analfabetul dracului ! Şi să nu vi să-mi spui că e greşeală de tastatură, pentru că "j"-ul e la 5 taste de "x"...

 

 

 

De unde p#@$#@%$ mea scot astia ca.catul asta cu URMELE DE FRANARE?

 

La noi politia nu e in stare sa elucideze cazuri simple, cand ii duci o filmare si-i arati ca te-a furat unul, sau o filmare cu unu care-ti boteste masina, insa ei STABILESC VITEZA DUPA URMA DE FRANARE? Cum? Se duce un militian si adulmeca urma de franare si ghiceste in urina?

 

Urma de franare poate fi cauzata diferit in N circumstante si din X motive..

 

La o masina poate lucrurile stau intr-un fel,dar la motor cum plm sa deduci tu viteza din urma de franare... Daca a blocat spatele,ca sa se amuze,si a lasat o urma lunga pe asfalt, cat avea? 120 la ora? ca deh, doar urma e lunga,nu?.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde p#@$#@%$ mea scot astia ca.catul asta cu URMELE DE FRANARE?

 

La noi politia nu e in stare sa elucideze cazuri simple, cand ii duci o filmare si-i arati ca te-a furat unul, sau o filmare cu unu care-ti boteste masina, insa ei STABILESC VITEZA DUPA URMA DE FRANARE? Cum? Se duce un militian si adulmeca urma de franare si ghiceste in urina?

 

Urma de franare poate fi cauzata diferit in N circumstante si din X motive..

 

La o masina poate lucrurile stau intr-un fel,dar la motor cum plm sa deduci tu viteza din urma de franare... Daca a blocat spatele,ca sa se amuze,si a lasat o urma lunga pe asfalt, cat avea? 120 la ora? ca deh, doar urma e lunga,nu?.....

Normal ca se poate. E posibil sa aiba tabele, se stie coeficientul de frecare cauciuc asfalt, se afla forta de frecare apoi accleratia in miscarea uniform incetinita, dupa care din ecuatia lui Galilei se pate afla viteza initiala. stiindu-se distanta de franare. Nu fac ei asta dar poate au tabele din care in functie de masa si distanta de franare sa scoata viteza initiala. nu-i chiar chirurgie pe creier.

Cand vezi moartea cu ochii, urma de franare are un singur motiv...FRICA.

Cine spune ca franeaza dozat, cu fata , cu spatele, cu mumu,...e arogant si infantil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Normal ca se poate. E posibil sa aiba tabele, se stie coeficientul de frecare cauciuc asfalt, se afla forta de frecare apoi accleratia in miscarea uniform incetinita, dupa care din ecuatia lui Galilei se pate afla viteza initiala. stiindu-se distanta de franare. Nu fac ei asta dar poate au tabele din care in functie de masa si distanta de franare sa scoata viteza initiala. nu-i chiar chirurgie pe creier.

Cand vezi moartea cu ochii, urma de franare are un singur motiv...FRICA.

Cine spune ca franeaza dozat, cu fata , cu spatele, cu mumu,...e arogant si infantil...

 

Am pata pusa pe faza asta cu urma de franare de la accidentul meu din Aprilie,cand mi s-a zis ca am blocat fata, pt ca am lasat o urma mai lunga de franare + ca aveam viteza (iarasi,datorita urmei de franare).

 

Imi pare rau ca n-am poza si din spate, sa se vada cam ce fel de curba e (vazuta de sus e un 80 grade cam, mai larg). Cum plm sa spui ca am blocat fata, cu urma aia de franare, cand fata daca o blochezi,te duci pilaf dupa 1-2 metri. Iar legat de viteza, poti lasa o urma de franare identica, franand (blocand) spatele, la 30 la ora...

 

Deci de asta intreb de unde expertii p****ii isi dau cu parerea si pot estima ei viteza...

 

In orice accident, frica se instaleaza. In cazul meu chiar am vazut moartea cu ochii si nu am blocat fata. Probabil am invatat dupa ce-am blocat-o de mai multe ori in alti ani,si indiferent de panica, nu am tras de maneta aia de frana cat s-o rup si sa blochez fata...

post-77849-0-00737900-1406016419_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pata pusa pe faza asta cu urma de franare de la accidentul meu din Aprilie,cand mi s-a zis ca am blocat fata, pt ca am lasat o urma mai lunga de franare + ca aveam viteza (iarasi,datorita urmei de franare).

 

Imi pare rau ca n-am poza si din spate, sa se vada cam ce fel de curba e (vazuta de sus e un 80 grade cam, mai larg). Cum plm sa spui ca am blocat fata, cu urma aia de franare, cand fata daca o blochezi,te duci pilaf dupa 1-2 metri. Iar legat de viteza, poti lasa o urma de franare identica, franand (blocand) spatele, la 30 la ora...

 

Deci de asta intreb de unde expertii p****ii isi dau cu parerea si pot estima ei viteza...

 

In orice accident, frica se instaleaza. In cazul meu chiar am vazut moartea cu ochii si nu am blocat fata. Probabil am invatat dupa ce-am blocat-o de mai multe ori in alti ani,si indiferent de panica, nu am tras de maneta aia de frana cat s-o rup si sa blochez fata...

Degeaba te scuzi, toti stim ca nu ai avut cauciucurile adaptate la conditiile de sosea :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

aia oricum nu mai trăia mult. RIP pentru babă, sănătate motociclistului.

 

lasa ma, cand o fi sa moara si mama ta (in caz ca nu-i moarta),asa o sa zica probabil altcineva despre ea :)

 

roata se-nvarte :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia oricum nu mai trăia mult. RIP pentru babă, sănătate motociclistului.

Chiar imi este foarte greu sa inteleg unii oameni indiferent cat m-as forta. Ai face bine sa te castrezi. Omenirea iti va fi recunoscatoare.

 

 

On topic: indiferent cum ar fi o viata este curmata si o alta este intr-un mare impas. Din pacate nu suntem decat rezultatul actiunilor noastre. Dumnezeu sa o odihneasca pe batrana si multa putere riderului. Sincer imi pare rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...