Sari la conținut

KTM 525 Problema !


Postări Recomandate

Pariez pe cdi. Dacă scânteia slăbește poate da simptomele descrise, inclusiv să se accelereze dacă e luat progresiv.

Just a 2 cent opinion bazată pe globul de cristal, fără pretenții de diagnostic absolut, nu dați cu petre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MariusTm29 am încercat cu șocul . Și când îl apuca am tras șocul și după nu mai face . După îl bag înapoi și cam jn minut merge si după iarasi face .

L-am întrebat pe vechiul proprietar dacă la el a făcut așa ceva . Și a zis ca a făcut după ce la spălat o data . Dar după 5 minute și-a revenit . E posibil între pe undeva apa sau zăpada? Cei drept și de când e zăpada face

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am întrebat pe vechiul proprietar dacă la el a făcut așa ceva . Și a zis ca a făcut după ce la spălat o data . Dar după 5 minute și-a revenit . E posibil între pe undeva apa sau zăpada? Cei drept și de când e zăpada face . Și o data am glit carburatorul și mama mai dus ceva prin zăpada și după iarasi a făcut și iarasi l-am golit și mergea cât de cât . 

Atunci ce pot mai pot sa i fac? . Vad ca Daca nu merg Cu el prin zăpada cu viteaza mare nu face probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e clara treaba la tine . Membrana de la pompita aia de sprit la tine cred ca e perforata de da pe afara benzina . Eu credean ca i.ai facut o inspectie totala la carb.... Da.l jos si desfa alea 3 suruburi si inspecteaza membrana aia mica . Probabil e perforata oricum nu costa mult pe undeva pe la 80 ron.

Poti sa vezi aici ce face pompita aia ... Fara ea nici Ktm u n.ar mai fii ktm ... Smechera inventie .

 

Pe tine te intereseaza ce face ala dun clipul de mai jos la minutul 2.54 . Poti viziona tot clipul sa.ti faci o ideie totusi.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da dar uite ca motorul merge și trage și nu mai face urat 

Și ininte sa desfac carburatorul nu făcea . Adică nu am observat sa facă

Pana la urma cred ca aia e problema . M-am mai dat o tura iarasi si începe iarasi sa facă urat și m-am uitat și scuipa și mai tare benzina 

Asta e șprițul  meu 

@MariusTm29 o părere? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La tine este o problema evidenta nici nu stiu ce mai e de zis . Ori membrana aia e dusa ori un Oring e dus . Acolo cev nu e bine . Rezolva problema si pe urma poti sa tragi niste concluzii . Tu nu intelegi o chestie , daca el trage aer fals pe undeva , pe orisiunde , el deja nu functioneaza in parametrii ..amestecul la tine din pricina asta e cand bun cand sarac , oscileaza , de aia ti.am zis acum ceva vreme sa tragi socul ca sa fiu sigur ca e suficient de bogat amestecul luand in calcul ca pe undeva trage aer fals si totodata sa eliminam ca e CDI . ul . Desfa carb si vezi acolo ce are pompa de scapa pe langa . Nici nu e nevoie sa desfaci tot carb . Ce e la minutul 2.54 din clipul ce l.ai primit e suficient . Dar da jos carb se pe motor nu te chinuii asa .

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MariusTm29 multumesc frumos pentru toate sfaturile . O sa defac mâine tot ce trebe și dacă mai am ceva probleme revin . 

Am desfăcut și membrana nu e Sparta sau ceva oringuri . E totul la loc . Nu mi se pare nimic ineregula doar ca are ceva depunere pe acolo 

nivelul la benzina cum îl reglez? Ca mi se pare ca Închide și unpic cam prea repede cuiul ponton . 

Membrana asta e normal sa între doar așa aici?

@MariusTm29 și tot așa face . Oare nu etanșeaza bine membrana?

@MariusTm29 ce pot sa i mai fac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...