Sari la conținut

LED pt lumina principala faza scurta/lunga


aship
 Share

Postări Recomandate

oah, credeam ca harea are boala parbrizelor mari :)

 

PS: am pus un parbriz si mai mare la Tenere intre timp ))))

si la Scuter am 3(trei) parbrize extensibile dupa gusturi/vreme :D

 

Acum arata asa :D

post-40715-0-37977300-1406202993_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Cred ca cea mai buna solutie pentru farurile cu oglinda sunt becurile halogen performante, cum sunt Philips xtreme vision, Osram night breaker.

Nu stiu cum este la cele cu oglinda. Pe 1100RT am far cu sticla striata.

Am montat un Philips Xtreme Vision iar diferenta este totalmente insesizabila fata de H4-ul simplu.

Nu recomand nimanui sa dea banii pe asa ceva pentru 1100RT si sticla lui striata.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 24 Jul 2014 09:20

 

eu zic ca exagerezi :)... de catva timp dau actele de la o mobra in loc de alta si, mai frumos, actele de la mobra in loc de actele de la masina si n-a facut nici un politist scandal :)))))

Posibil sa exagerez, mi se mai intampla :D

 

Proiectorul vostru e chiar misto. Nu mi-am dat seama daca are faza scurta/lunga, dar presupun ca da. Numai ca e una sa il pui in Touareg in locasul special pt proiector, si e alta sa schimb eu Dragstarului proiectorul rotund pe unul patrat. Plus, ca nu arata bine (asa suntem noi astia chopperisti, mai cu mofturi).

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa exagerez, mi se mai intampla :D

 

Proiectorul vostru e chiar misto. Nu mi-am dat seama daca are faza scurta/lunga, dar presupun ca da. Numai ca e una sa il pui in Touareg in locasul special pt proiector, si e alta sa schimb eu Dragstarului proiectorul rotund pe unul patrat. Plus, ca nu arata bine (asa suntem noi astia chopperisti, mai cu mofturi).

eu pe vulcanul meu mi.am pus proiectoare led cree. ai si patrate si rotunde si de 27w si de 42w... depinde ce vrei si de gusturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rigid rulles....calitatea costa

 

Eu am modelul 60 de la advmonster cu led controller dimmabil-ziua le tin spre minim-are functie de full power prin faza lunga :D-ff ok pret /calitate, urmeaza si becuri cu LED H4 si H7 de la ei, si SUNT vizibil si ziua, iar noaptea este o placere, au aripioare de racire si nu am avut probleme cu ele.

attachicon.gifDSC_6090.JPG jos.

 

Cand ai 2.01 ai boala spatiilor cu multe lucruri....PS: am pus un parbriz si mai mare la Tenere intre timp ))))

si la Scuter am 3(trei) parbrize extensibile dupa gusturi/vreme

tytus, la fel si la mine. advmonster, modelul 60 cu dimmer. stau aprinse ca lumina de zi si cand comut pe faza lunga :eek: instant light.

am avut doua proiectoare duble, xenon si halogen, dar astea-s muuult mai puternice.

ma distrez daca ma bliteaza careva :))

 

1780208_794413240588645_228598401_o.jpg

» Post actualizat in 24 Jul 2014 17:29

 

tehnologia inca nu este destul de dezvoltata pt. astea.

 

tehnologia e dezvoltata, dar costa.

» Post actualizat in 24 Jul 2014 17:31

Am incercat LED, nu recomand. Lumina este slaba, la trecerea pe faza lunga se amplifica putin , dar tot slaba ramane...

esti comic. esti cam departe de mine, dar poate face tytus o demonstratie. chiar si ziua.

» Post actualizat in 24 Jul 2014 17:39

1410774_708905959139374_99781323_o.jpg

 

poza-i facuta in mijlocul zilei. oricum, nu-ti poti da seama din poze de cat de puternice sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Vroiam sa fac un rezumat pentru cine mai nimereste aici pe viitor. Deci, ce a rezultat din acest topic pana acum:

 

Becuri h4 cree (trebuie neaparat cree) putem lua:

 

http://advmonster.com - $ 45/buc 2400/2400 lumeni. - are niste lamele de Al la capat prin care se disipeaza, se disipa ... iese caldura. Deci va trebuie aprox. 6 cm spatiu la capatul becului normal (fara sa includeti contactul electric, ca ala se conecteaza in lateral) ca sa le puteti monta. Acesta nu are ventilator.

 

astia au si bec 1157 (frana si lumina spate) - $20

 

Pentru h4 mai puternic - 3400 lumeni - si cu spatiu mai mic in spatele becului, dar cu ventilator:

http://www.advpulse.com/adv-products/led-headlight-bulbs/ (multumim Cap0ne)

 

 

Pentru lumini auxiliare si proiectoare offroad:

Rigidindustries.com

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam sa fac un rezumat pentru cine mai nimereste aici pe viitor. Deci, ce a rezultat din acest topic pana acum:

 

Becuri h4 cree (trebuie neaparat cree) putem lua:

 

http://advmonster.com - $ 45/buc 2400/2400 lumeni. - are niste lamele de Al la capat prin care se disipeaza, se disipa ... iese caldura. Deci va trebuie aprox. 6 cm spatiu la capatul becului normal (fara sa includeti contactul electric, ca ala se conecteaza in lateral) ca sa le puteti monta. Acesta nu are ventilator.

 

astia au si bec 1157 (frana si lumina spate) - $20

 

Pentru h4 mai puternic - 3400 lumeni - si cu spatiu mai mic in spatele becului, dar cu ventilator:

http://www.advpulse.com/adv-products/led-headlight-bulbs/ (multumim Cap0ne)

 

 

Pentru lumini auxiliare si proiectoare offroad:

Rigidindustries.com

la doua pagini de topic mai trebuia rezumat? sau se inchide?!!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta intra tot la lumini auxiliare - adica nu le poti folosi la faza scurta/lunga?

mai pune si visionx pe lista. avantaj, lentile interschimbabile - dispersie variabila. dezavantaj - pret.


» Post actualizat in 28 Aug 2014 19:02


Nu se inchide. Eu as prefera sa ramana deschis, ca idei noi apar intotdeauna. Doar ca numai din topic nu reiese ce sa-si ia omul, trebuie sa caute linkurile si sa sape dupa informatii. Eu am facut asta deja, deci am facut un rezumat cu ce am aflat, pentru cei care nu au rabdare/timp/chef. Ca nici eu nu sapam daca gaseam gata facuta treaba :D

la doua pagini de topic mai trebuia rezumat? sau se inchide?!!?

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta intra tot la lumini auxiliare - adica nu le poti folosi la faza scurta/lunga?

 

daca inteleg bine intrebarea ta, nu intra in far. sunt lumini de sine statatoare. cat curent primesc depinde de kitul de montaj. sunt si cu off / low / high power si plain on / off. depinde de kit. la ultima editie a lor catch-ul cel mai misto e ca poti sa schimbi disiparea din lentila. adica vin si cu lentila "spot" si cu lentila cu disipare mare laterala. poti sa schimbi cum iti place si cand vrei si daca pui doua, pe ce parte vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, mai mult pentru lumini auxiliare. Exista vreunul dintre ele care ar putea fi folosit in locul luminii principale la motocicleta - iti demontezi farul original si montezi un kit visionx?

daca inteleg bine intrebarea ta, nu intra in far. sunt lumini de sine statatoare. cat curent primesc depinde de kitul de montaj. sunt si cu off / low / high power si plain on / off. depinde de kit. la ultima editie a lor catch-ul cel mai misto e ca poti sa schimbi disiparea din lentila. adica vin si cu lentila "spot" si cu lentila cu disipare mare laterala. poti sa schimbi cum iti place si cand vrei si daca pui doua, pe ce parte vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa exagerez, mi se mai intampla :D

 

Proiectorul vostru e chiar misto. Nu mi-am dat seama daca are faza scurta/lunga, dar presupun ca da. Numai ca e una sa il pui in Touareg in locasul special pt proiector, si e alta sa schimb eu Dragstarului proiectorul rotund pe unul patrat. Plus, ca nu arata bine (asa suntem noi astia chopperisti, mai cu mofturi).

 

Am gasit un far chiar interesant, pentru chopperisti, doar ca pretul e pe masura. http://www.ebay.com/itm/7-LED-motorcycle-headlight-black-w-position-lamp-1PCE-for-Triumph-Buell-/400764561937?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item5d4f6dea11&vxp=mtr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oho, asta e chiar frumos. La 700$ .... :nono: Noroc ca are transport gratuit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, mai mult pentru lumini auxiliare. Exista vreunul dintre ele care ar putea fi folosit in locul luminii principale la motocicleta - iti demontezi farul original si montezi un kit visionx

 

nope. nu in far. in far - si masinile care au leduri puternice au ventilatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ady_clau2003 Mi-ai dat idei, am inceput sa caut dupa far pe ebay - nu am somn, ce mai. Uite ce am gasit:

 

http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-125W-CREE-U5-LED-Driving-Fog-Head-Spot-Light-White-Lamp-Headlight-/271556269155?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3f3a03d463&vxp=mtr

 

Pret foarte misto, rezistent la apa - se preteaza pentru un bobber. Il stie, l-a incercat cineva?

 

 

 

PS. Pentru cui place "engrish" sa citeasca descrierea. E un deliciu :D

 

The World's top American original CREE-U5 light bead, outside the brightness of the starts.

Night driving be obviously strong pillar.

etc.

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ady_clau2003 Mi-ai dat idei, am inceput sa caut dupa far pe ebay - nu am somn, ce mai. Uite ce am gasit:

 

http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-125W-CREE-U5-LED-Driving-Fog-Head-Spot-Light-White-Lamp-Headlight-/271556269155?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3f3a03d463&vxp=mtr

 

Pret foarte misto, rezistent la apa - se preteaza pentru un bobber. Il stie, l-a incercat cineva?

 

 

 

PS. Pentru cui place "engrish" sa citeasca descrierea. E un deliciu :D

 

The World's top American original CREE-U5 light bead, outside the brightness of the starts.

Night driving be obviously strong pillar.

etc.

 

L-am vazut si eu cand cautam dupe cel scump...

Cred ca ar merge pentru faza lunga, dar pentru scurta ar avea nevoie de o diafragma ca sa nu-i orbeasca pe ceilanti participanti din trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...