Sari la conținut

Festival "Zilele Nordului" - Darabani(jud. Botosani), 8-10 aug


smakalan
 Share

Postări Recomandate

In weekendul 8-10 august 2014, in orasul Darabani din jud. Botosani(cel mai nordic oras din Romania) va avea loc un festival care e la prima editie.



http://www.zilelenordului.ro/



Organizatorii imi sunt prieteni apropiati si asteapta cu bratele deschise comunitatea moto din zona. Eu voi fi acolo cu siguranta.


Vor veni trupe ca: Vita de Vie, The Brad Pits si multe altele.


INTRAREA ESTE LIBERA. LA FEL SI CAMPAREA.



Mai jos aveti cateva informatii de pe site. Daca aveti intrebari, puteti sa imi dati un PM.



"Zilele Nordului oferă pasionaților de muzică, istorie și călătorii ocazia unei vacanțe de poveste în colțul celor trei frontiere, pe Prut, la granița dintre România, Moldova și Ucraina. Festivalul adună artiști și iubitori de frumos din cele trei țări, pentru o adevărată sărbătoare a nordului.


Scena centrală a Zilelor Nordului este orașul Darabani, cel mai nordic din România. Agenda primei ediții a festivalului propune concerte, inaugurări de obiective turistice și culturale, expoziții de artă, serbări populare, tururi ghidate ale împrejurimilor, lansări de carte, proiecții de film, conferințe și workshop-uri pentru tineri.


Această primă ediție a Zilelor Nordului, care se va desfășura în perioada 8-10 august la Darabani, și-a propus să adune 10.000 de participanți la activitățile de pe agenda festivalului și cel puțin 250 de turiști înregistrați oficial pe site-ul nostru."


post-10687-0-71104200-1406279306_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...