Sari la conținut

Accident Bucuresti - Bd. Brancoveanu


andrei79b
 Share

Postări Recomandate

Cu aprox. 45-60min in urma a avut loc un accident pe Bd. Brancoveanu, imediat dupa intersectia cu Oltenitei.

Din ce am inteles, moto naked Suzuki - B3xSUZ se indrepta spre Luica. Auto Opel Astra berlina cu numar de MH a intrat pe Bd. Brancoveanu (la Tip-Top pt cei din zona) facand stanga de pe o straduta laterala - adica a taiat linia dubla continua.

Am oprit sa vad ce se intamplase cu motociclistul insa fusese deja dus la Bagdasar.

"Gura poporului" zicea ca ar fi mers fara casca. Din pacate era cam mult sange pe asfalt.


Sper sa nu fie foarte grav!

A3 si Realitatea filmau de zor acolo.


Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fara casca e curata sinucidere .... "nu mi se poate intampla tocmai mie" ..... posibil inca un cocalar asa cum spune sonyy,. Sanatate riderului, ar fi bine sa scape doar cu lectia.....invatata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot in bucuresti 0ra 17 cam asa era parca la gura de metrou grozavesti acolo sub pasaj un motociclist a fost dat jos de un tip cu un BMW apoi tipul a fugit lasandu-l pe tipul asta abandonat in strada... faza mai dura este ca politia a trecut pe acolo sa uitat asa mirata si a plecat mai departe fara a fi interesata de ceea ce sa intamplat....

Editat de Marius2610
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi se pare de rahat in cazul de mai sus: cat am stat acolo sa vad ce se intamplase (tocmai auzisem ca victima nu purta casca), a trecut un motociclist FARA CASCA pe vitezana!

Nu contest abilitatile unora, insa ... parca e buna la ceva si chestia aia pe cap.O fi de la caldura? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi se pare de rahat in cazul de mai sus: cat am stat acolo sa vad ce se intamplase (tocmai auzisem ca victima nu purta casca), a trecut un motociclist FARA CASCA pe vitezana!

Nu contest abilitatile unora, insa ... parca e buna la ceva si chestia aia pe cap.O fi de la caldura? :)

Nu ..... cred ca e de la cap :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In dorinta lor de a se face remarcati unii nu suporta indoiala de a nu stii daca au fost sau nu, vazuti de catre cine-si doresc, si atunci fac tot posibilul pentru a inlatura orice dubiu cu privire la identitatea LOR, a celor care stapanesc cu iscusinta inegalabila monstri mecanici de sub ei, si atunci, merg fara casca...

Offf, vanitatea asta!!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

Este foarte ciudat nu doar sa te expui in felul asta oricarui echipaj de politie care te vede imediat ca nu ai casca... ci sa te expui unui posibil accident.

Si iata ca s-a intamplat. Din pacate motociclistul a decedat.

Din nou din pacate, asa cum spunea mai sus andrei, a mai trecut un "destept" fara casca, pe o vitezana.

Am pus ghilimele la destept fiindca atat il duce capul si ca sa nu fac alte presupuneri legate de smecherie sau de rasa.

Editat de mony
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti care e problema? Ca atunci cand nu porti casca nu te expui doar pe tine. Fraierul ala care nu a fost atent si poate ca doar te-a dezechilibrat pt ca nu te-a vazut in oglinda va fi acuzat de omor din culpa. Daca aveai casca , tu poate scapai cu niste zgarieturi, iar ala cu permisul suspendat. Eu mai merg si cu masina, si incerc sa fiu atent in mod special mai ales la motociclisti. Dar nu stiu daca m-as simti suta la suta vinovat daca ar mierli-o unu din vina mea, pentru ca a vrut sa o arda cu teasta goala pe motor. Astept injuraturile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...păcat ca s-a curățat dintr-o domnie proastă, pe un bulevard ce permite evitarea in conditii normale de mers. Totusi stie cineva cine este victima?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar acum organul ii aplica doua punce si ceva marunti cat de bere-n prelungiri, post-mortem din pacate... Un risc prea mare asumat prosteste de un om ignorant? Poata ca nu. Odihneahca-se in pace, poate dincolo nu mai face lafel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti care e problema? Ca atunci cand nu porti casca nu te expui doar pe tine. Fraierul ala care nu a fost atent si poate ca doar te-a dezechilibrat pt ca nu te-a vazut in oglinda va fi acuzat de omor din culpa. Daca aveai casca , tu poate scapai cu niste zgarieturi, iar ala cu permisul suspendat. Eu mai merg si cu masina, si incerc sa fiu atent in mod special mai ales la motociclisti. Dar nu stiu daca m-as simti suta la suta vinovat daca ar mierli-o unu din vina mea, pentru ca a vrut sa o arda cu teasta goala pe motor. Astept injuraturile...

Ba te expui doar pe tine. "fraierul ala" nu ca nu a fost atent, din ce am inteles a facut stanga peste linie continua, asta nu e neatentie. De asemenea putea da peste o bicicleta sau pieton pe trecere, acum fiecare e obligat sa umble blindat pentru ca poate da unul peste el?

 

Exista tari civilizate in care casca nu e obligatorie pe motocicleta. Pentru ca aia isi lasa motociclistii sa decida pentru pielea lor si soferii sunt vinovati de ce se intampla daca tamponeaza un motociclist. La noi vine unu' care a trecut de la caruta la Logan, da peste un motociclist ca la ei in padure nu erau motociclete si spui ca "l-a expus motociclistul"? Pai ar trebui sa il expuna familia motociclistului la un rand de dat cu masina peste el, are voie sa poarte si casca daca vrea.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...