Sari la conținut

Accident Magura Bacau


mytyk
 Share

Postări Recomandate

cred ca intrat tare in curba ...la scos pe contrasens de unde venea loganul..

furca rupta....... :-L sper sa fie ok raiderul


» Post actualizat in 27 Jul 2014 14:55

:( nu eu am facut pozele... un prieten.... o sa ma interesez

stie cineva ceva despre el?starea lui care este....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut eu pe acolo, pe magura fara sa stiu de accident, si m-am intalnit cu Anghelus Alex, prieten cu riderul.

El a spus ca are mana fracturata si ceva la picior.... daca e cineva care poate sa spuna ce sa intamplat acolo, riderul si Alex sunt singurii care pot comenta ce si cum s-a intamplat cu adevarat....

 

insanatosire grabnica si sanatate multa riderului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A intrat tare pe curba ...avea ceva viteza oricum , nu a reusit sa se incline si l-a scos in exterior.

Insanatosire riderului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau a venit masina mai pe mijloc, ca multi circula asa... Taie curbele de parca economisesc benzina si timp...

exact, am patit... se poate.

am fost extrem de norocos sa scap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. sunt riderul . momentam sunt in spital operat la picior ( tibia rupta si pusa tija) iar mana este rupta si ea. multumesc pentru urari si asfalt uscat. AVETI GRIJA DE VOI

Salut, ma bucur ca esti bine, sau relativ bine la cum arata accidentul. Insanatosire grabnica, ai avut norocul de pe lume, Felicitari:-).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau a venit masina mai pe mijloc, ca multi circula asa... Taie curbele de parca economisesc benzina si timp...

In a doua poza pata de benzina (sau ce o fi), cat si bucatile de motor sunt mult pe contrasens.

 

Lipsa de experienta, viteza prea mare... BUM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ce repede ai tras concluzia. aveam maxim 70km \h,dar cred ca e mult si cat am zis. si nu s incepator.

man ..bine ca esti ok ...sanatate maxima :peace:

» Post actualizat in 25 Aug 2014 15:39

man ..bine ca esti ok ...sanatate maxima :peace:

Editat de darkshark
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce repede ai tras concluzia. aveam maxim 70km \h,dar cred ca e mult si cat am zis. si nu s incepator.

 

Viteza mare nu inseamna neaparat sa fie din 3 cifre. Uitandu-ma la prima poza, imi dau seama ca 70 e prea mult... curba e foarte stransa, si vizibilitatea e 0. Nu stii ce e dincolo de curba. Pana la urma nu s-a scris cum s-a intamplat accidentul... ori tu ai intrat pe contrasens in Logan, ori el a taiat curba si te-a lovit. Cum a fost defapt?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. O sa postez dupa ce ies din spital si o sa vad motorul. A fost ceva defectiune la mobra. Se simtea ceva prin bacau la plecarea din intersectii.

» Post actualizat in 26 Aug 2014 12:37

Vinovat am iesit eu. Am intrat pe contrasens. Dar nu a fost din cauza vitezei. Am inclinat motorul suficient si n am pierdut aderenta.

» Post actualizat in 26 Aug 2014 12:39

Mai are cineva poze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. O sa postez dupa ce ies din spital si o sa vad motorul. A fost ceva defectiune la mobra. Se simtea ceva prin bacau la plecarea din intersectii.

» Post actualizat in 26 Aug 2014 12:37

Vinovat am iesit eu. Am intrat pe contrasens. Dar nu a fost din cauza vitezei. Am inclinat motorul suficient si n am pierdut aderenta.

» Post actualizat in 26 Aug 2014 12:39

Mai are cineva poze?

 

Daca judecam dupa ce arata pozele si dupa ce spui tu, indiferent ca motoreta avea probleme sau ca ai intrat in curba si motoreta nu te-a mai ascultat, atunci tu esti de vina.

 

Dupa parerea mea nu e atat de important cine e de vina. Important e ca esti intreg si ca o sa te faci bine. Motoreta e fier, daca te tine bugetul poti sa o repari(in caz ca merita efortul) sau iti poti lua alta, insa viata ta nu are pret. Si eu am cazut, recunosc din vina mea, dar important e ce concluzii tragi si ce faci dupa ce ai tras concluziile.

 

Sanatate si insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...