Sari la conținut

probleme avans gsxr 750 k1


Postări Recomandate

Salutare intampin o problema cu gsxr 750 k1. Dupa sincronizarea clapetelor cred ca s-a modificat avansu motorului, joaca relantiul, da in nas, nu are destula putere, si tacane. Cum reglez avansul? Ma poate ajuta cineva?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare intampin o problema cu gsxr 750 k1. Dupa sincronizarea clapetelor cred ca s-a modificat avansu motorului, joaca relantiul, da in nas, nu are destula putere, si tacane. Cum reglez avansul? Ma poate ajuta cineva?

ti le-a sincronizat de s-au dat dreq,poate a uitat sa puna vre-un dop sau au umblat si la TPS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avansul nu se modifica de cat prin softare sau alt dispozitiv care poate influenta timplul de aprindere.

Momentan modelul tau nu se softeaza,si cred ca nici TRE nu ai,asa ca incearca din nou sa sincronizezi clapetele.

Din pacate cred ca ai o evacuare foarte permisiva si ai un relanti galopant,ceea ce este normal pentru modelul tau,daca este asa ai doua variante:

1. pui o toba mai restrictiva,sau silencer la toba ta, sau pui pe cea stok.

2.remapezi harta de benzina,sau montezi powercomander si faci modificarile necesare.

 

PS Sa inteleg ca esti Ionut de la Focsani ,cel cu care am vorbit de atatea ori la tel?

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincronizarea ai facut-o din clapete sau din suruburi??...la unele motoare se face din clapete la unele din suruburile de aer luand ca etalon unul din cilindrii(nr 3)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...