Sari la conținut

Tuning Honda cbr 125 r ?


Postări Recomandate

Salutare,am o honda cbr 125 R an 2007,modelul pe injectie si vreau sa va intreb daca se poate sa-i schimb/sau sa-i mai adaug ceva pentru mai multi cai putere si o viteza maxima mai mare decat cea actuala(120km/h)?Daca da,ce trebuie sa fac si niste costuri informative?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca e 125 totusi :-L .Daca vrei sa o faci sa "fuga" mai tare,ar cam trebui sa ii imbunataesti franarea si ciclistica(lucru cam greu de realizat).

Mai bine opteaza catre un motor de 400-600,asta daca ai varsta adecvata pentru a putea merge pe asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de parere,am 16 ani....Dar diferenta dintre un filtru normal de aer si unul sport care este?Ajuta cu ceva cel sport?

Te va ajuta,dar tinand cont ca e un motor mic,diferenta nu va fi mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa motocicleta asa cum e. Nu ai nevoie de mai mult decat poate ea , cel putin acum la inceput , fa kilometri cu ea, acumuleaza experienta si dupa o sa treci la ceva mai mare . Asta ti-o spun pentru ca asa am facut si eu , timpul trece repede , nu-ti dori mai mult decat poti!

Editat de rares_04cpl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suta la suta de acord cu Rares, bucura te de ea asa cum e acum, consumul mic te avantajeaza sa faci kilometri cu nemiluita si sa acumulezi experienta. Mai tarziu, treci la ceva mai mare. Nu te apuca de traznai/"tuning", ca o dereglezi sau strici. Investeste in benzina buna, ulei bun, pneuri moi si noi si frane in mintea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos,tin cont de parerea voastra deoarece aveti mult mai multa experienta dar intentia mea nu era sa o fac de acum pentru ca sunt incepator,dar vreau sa stiu cert pentru viitor.pentru ca dupa ce ma experimentez vreau sa-i mai adaug cate ceva..filtrul de aer i-ar da macar 3-4 CP?..Si ce altceva (daca as mai avea ce ) sa-i mai fac...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de parere,am 16 ani....Dar diferenta dintre un filtru normal de aer si unul sport care este?Ajuta cu ceva cel sport?

Pentru 16 ani este suficient ce moto ai. Asteapta pana faci 18 ani si apoi cauta-ti ceva mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asculta ce au spus baietii mai sus, cbr-ul tau arata si functioneaza/fuge cel mai bine in starea care se afla acum.

Mai tarziu o sa-ti doresti alt motor nu sa-l tunezi pe asta,oricum mai ai de invartit roata pana sa folosesti motoreta asta la potentialul ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice i-ai face mai mult de 130 nu iti va lua. De unde 3-4 cai in plus, abia daca o avea 0.5. La A1 oricum, legal ai voie maxim 90 si asta pe autostrada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...