Sari la conținut

Auras (taurasu) a incetat din viata...


old_scorpion
 Share

Postări Recomandate

Live Fast, Love Hard, Die Young!

S-a dus in plina putere. RIP! Condoleante celor care l-au iubit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Diego

Sa se odihneasca in pace! Respecte pentru munca lui care a facut posibila existenta acestei comunitati.

De la energizante ? Gata ! Nu mai beau energizante ! Odihneasca-se in pace !

energizante = puls si tensiune crescute;

fumat = capacitate pulmonara redusa deci respiratie grea + risc sporit de infarct;

urcat pe munte = efort;

 

Probabil avea si o afectiune cardiaca (descoperita sau nu), posibil si o viata sedentara datorita meseriei din IT, plus factorii de mai sus i-au fost fatali. Varsta 40-55 e critica pentru barbati, daca ai vreo problema cardiaca atunci crapi. Daca treci de 55 cu bine, ai sanse sa atingi si 70.

Infarct fatal la 40 de ani??!!?!? Cineva a avut musai nevoie de el acolo sus.

Intr-o padure romaneasca orice infarct e fatal.

 

Nu e primul caz de IT-st sedentar urban cu infarct in conditii in care un țăran abia se înviorează, e o lectie pentru multi cititori ai forumului: 1) lasati fumatul si faceti miscare aerobica. 2) nu faceti efort anaerob fara antrenament.

 

PS: sper ca mesajul de mai sus sa nu fie considerat offtopic, ar fi pacat ca din moartea lui sa nu invete nimeni nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat in numele meu cat si in numele clubului din care fac parte prezint condoleantele noastre sincere familiei. Indiferent de ceea ce s-a intamplat, s-a intamplat prea devreme. Odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoliante familiei si prietenilor, prea devreme a parasit aceasta lume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei sale indurerate si in special copiilor sai care si l-ar fi dorit alaturi pentru inca multa vreme. Este pacat de pierdere pentru ca din relatarile celor de dinaintea mea Auras pare a fi fost un om cu adevarat bun iar cu totii credem ca oamenii buni n-ar trebui "luati" atat de usor si atat de devreme insa aici este vorba de Destin si despre cinismul de care acesta da dovada de cele mai multe ori. Nu le pot spune celor dragi lui decat ceea ce mi-a fost spus si mie, la randu-mi cand tatal meu s-a decis ca a fost suficient: MAKTOUB (Asa a fost scris)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...