Sari la conținut

Auras (taurasu) a incetat din viata...


old_scorpion
 Share

Postări Recomandate

O veste trista pt cei mai vechi pe forum,pt cei ce l-au cunoscut sau doar l-au intalnit pe sosele sau la intruniri moto...userul Taurasu,a murit...Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca...

 

http://www.agerpres.ro/social/2014/07/28/buzau-turist-din-capitala-decedat-in-zona-asezarilor-rupestre-18-37-54

Editat de old_scorpion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare,

 

Odihneasca-se in pace.

 

Imi este foarte greu sa accept acest lucru. Auras a fost unul din cei mai buni oameni pe care eu i-am cunoscut, bun atat ca profesionist dar in mod special ca om. Pasionat de motociclism, posesor de Aprilia MANA, pasionat de detectia de metale, in tot ce s-a implicat a reusit sa faca numai lucruri bune. Impreuna am lansat www.detectori.ro, ulterior el a creat si www.detectii.ro, site-uri in care s-a implicat foarte mult si pe care l-a facut sa functioneze.

 

Auras este cel care a facut ca acest forum sa functioneze din punct de vedere tehnic in ultimii ani, el a ales serverul, el l-a instalat si intretinut pana in prezent.

 

Cateva detalii de la Adi, coleg de detectie, cel care era cu el la momentul decesului: http://www.detectori.ro/index.php/topic,2579.0.html

 

post-2-0-41344800-1406647840_thumb.jpg

 

Cu stima,

Dan Dobrescu

Editat de Dobrescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine greu sa cred ce spun jurnalistii... ca a baut energizante si de la asta i s-a facut rau.

RIP... ne-am conversat doar legat de cautarile cu detectorul si descoperirile lui... dar parca tot mi-e greu sa cred ca a murit asa, aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Salutare,

 

Ieri a incetat din viata Auras, pe forum avand userul taurasu.

 

Decesul a fost anuntat de catre Adi, un prieten cu care Auras iesea mereu la detectie, fiind un pasionat cautator de metale:

Sint nevoit sa va dau o veste dintre cele mai triste. Astazi am iesit la o detectie cu Taurasu in zona Buzaului. Odata ajunsi la locu cu pricina, lu Taurasu i s-a facut rau si s-a asezat sa-si revina timp de 10 minute. De fapt suferise un infart care i-a fost fatal. Smurdul ajuns cu elicopterul dupa mai bine de o ora si nu a putut decit sa constate decesul. Va scriu din fata politiei din Parscov. As vrea sa fie o gluma proasta dar nu e!!! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace. Alte cuvinte momentan sunt de prisos. Incerc sa-mi revin din soc si i-mi cer scuze ca v-am stricat ziua.

 

Pe forum, anuntul a fost facut de catre Sorin, aici: /index.php?/topic/716175-o-veste-trista/?p=3804800

 

Auras o fost pentru MOTOCICLISM.ro cel mai important user, si asta pentru ca de cativa ani el s-a ocupat de tot ce a insemnat partea tehnica, hardware si software. Alegerea unui server nou, instalarea, refacerea bazelor de date, upgrade, mentenanta zilnica... toate acestea au fost facute de catre Auras.

 

"Cred ca stramosii l-au apreciat atat de mult incat l-au dorit langa ei." - sunt cuvintele spuse de catre un user de pe www.detectori.ro, stiind pasiunea pe care Auras o avea pentru istorie si arheologie.

 

Inmormantarea va avea loc joi, 31 iulie, in Aldeni, judetul Buzau (drumul prin Sapoca).

 

Condoleante familiei. Auras, odihneste-te in pace.

 

Comentariile se pot face pe topicul deschis initial: /index.php?/topic/716175-o-veste-trista/?p=3804800

 

Cu stima,

Admin

Dan Dobrescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Dumnezeu sa-l ierte!

 

 

Se pare ca nu este singurul caz de moarte de la energizante, un adolescent a murit saptamana trecuta in mamaia...

Pe asta cu energizantele de unde ai scos-o frate?

Prietenul lui a spus ca a baut energizante si a fumat, nu ca a murit din cauza lor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Infarct fatal la 40 de ani??!!?!? Cineva a avut musai nevoie de el acolo sus.

 

Condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...