Sari la conținut

Accident pe Splai, zona metrou Petrache Poenaru


Ativix
 Share

Postări Recomandate

Motor implicat : Yamaha R6 / B 299 XOX - Cristi

Masina implicata : Dacia Sandero / MH 02 FJT - O domnisoara.

 

Locul > Pe splai , langa statia de metrou Petrache Poenaru , sensul spre Pod. Grozavesti.

 

https://www.google.ro/maps/dir//44.4453101,26.0476471/@44.445245,26.047969,17z/data=!4m3!4m2!1m0!1m0

 

Eu am oprit pe la 18:20. Masina inca era in pozitie, motorul parcat pe trotuar.

 

Sandero a iesit din Sema parc, avea obligatoriu la dreapta, a facut dreapta , incadrat pe banda 1 , a mers 20-30m pana la primul loc cu linie discontinua a facut stanga de pe banda 1 cu intentia de a intoarce .

 

Motociclistul venea din spate pe banda 2 .

 

schema post-19487-0-36407200-1406743264_thumb.jpg

 

motorul : post-19487-0-17485200-1406743317_thumb.jpgpost-19487-0-65038800-1406743326_thumb.jpgpost-19487-0-00220700-1406743335_thumb.jpg

 

masina nemiscata : post-19487-0-30214400-1406743352_thumb.jpg

 

masina : post-19487-0-81626500-1406743388_thumb.jpgpost-19487-0-34606900-1406743461_thumb.jpg

 

 

Motociclistul fara fracturi , luat de ambulanta probabil de la fata locului , zgariat pe maini si pe picioare .

Echipament: casca si manusi.

 

Informatiile le am de la Alex, fratele lui Cristi care era acolo cand am oprit , si de la politist .

 

 

 

Cei care au mai multe detalii sau au fost martori, sunt rugati sa il contacteze pe Alex - nr lui de tel. il dau pe pm .

 

Tot el tine sa multumeasca tuturor celor care au oprit si s-au interesat de starea lui Cristi .

 

Insanatosire grabnica si asfalt uscat !

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipament : manusi si casca !

Cand vrei sa iti arati muschii , suferi.

Nu ma intelegeti gresit ! Soferita trebuie sa fie "pedepsita" DAR si motociclistul nu a fost corespunzator echipat .

Aici nu vad niciunul in tricou sau in 3 sferturi si cu toate ca se circula muuult mai civilizat decat la noi in tara ... fara cuvinte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipament : manusi si casca !

Cand vrei sa iti arati muschii , suferi.

Nu ma intelegeti gresit ! Soferita trebuie sa fie "pedepsita" DAR si motociclistul nu a fost corespunzator echipat .

Aici nu vad niciunul in tricou sau in 3 sferturi si cu toate ca se circula muuult mai civilizat decat la noi in tara ... fara cuvinte

Hai, nu o arde ca la manastire acum... ai vazut vreodata cum se merge in Grecia? In slip, la propriu. Si nu da nici dracu peste ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipament : manusi si casca !

Cand vrei sa iti arati muschii , suferi.

Nu ma intelegeti gresit ! Soferita trebuie sa fie "pedepsita" DAR si motociclistul nu a fost corespunzator echipat .

Aici nu vad niciunul in tricou sau in 3 sferturi si cu toate ca se circula muuult mai civilizat decat la noi in tara ... fara cuvinte

LASA NEEEE!!!!!

uiti limita PENIBILULUI!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plm sunt 37 de grade.vrei combinezon de piele in oras.

asa a ajuns.... unii confunda 3 ture de circuit in combinezon cu traficul prin oras la canicula

nasol e ca abia s au apucat de invartit ghidonul si dau din gura impotriva colegilor de pasiune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, nu o arde ca la manastire acum... ai vazut vreodata cum se merge in Grecia? In slip, la propriu. Si nu da nici dracu peste ei.

pai cred si eu colegu' ca daca vezi o tipa in slip si sutien clar nu da nimeni peste ea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, nu o arde ca la manastire acum... ai vazut vreodata cum se merge in Grecia? In slip, la propriu. Si nu da nici dracu peste ei.

 

In primul rand sa nu comparam Grecia cu Romania si in al doilea rand asta nu e o atitudine corecta. Prefer sa merg pe caldura cu geaca de piele pe mine....voi ajunge transpirat dar macar mai putin afectat de un eventual accident. In plus cu aproximativ 100 de euro se pot gasi armuri moto, speciale pentru mersul in oras iar genunchierele sunt destul de ieftine.... le poti gasi si sub 100 de lei.

 

E doar parerea mea.... dar cred ca niste coaste sau cine stie ce oase intregi sau in general sanatatea ta ca morociclist merita o investitie de 100 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vrei sa iti arati muschii , suferi.

Nu ma intelegeti gresit ! Soferita trebuie sa fie "pedepsita" DAR si motociclistul nu a fost corespunzator echipat .

Aici nu vad niciunul in tricou sau in 3 sferturi si cu toate ca se circula muuult mai civilizat decat la noi in tara ... fara cuvinte

Ne lași ? Acolo e frig, de-aia. Nemții tăi merg în tricou pe Transalpina cu echipamentul în coburi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne lași ? Acolo e frig, de-aia. Nemții tăi merg în tricou pe Transalpina cu echipamentul în coburi.

Lasa dom'le oamenii sa se infofoleasca, crezi ca toti au un fizic de Adonis ca al tau...?in plus nu toti au Transalpina la cateva minute de usa casei, sa-si permita astfel de arogante....:P

Iar sunteti offtopic, lasati in pace izmenele baiatului accidentat, nu's ele de vina ca in zona aia intorc toti idiotii pe linia continua...bine ca s-a ales doar cu zgarieturi, geaca si genuncherele pe 40 grade afara sunt uneori un factor de discomfort major si te pot face sa iti pierzi din atentia la trafic. Eu merg mai incet cand am doar casca si manusile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand sa nu comparam Grecia cu Romania si in al doilea rand asta nu e o atitudine corecta. Prefer sa merg pe caldura cu geaca de piele pe mine....voi ajunge transpirat dar macar mai putin afectat de un eventual accident. In plus cu aproximativ 100 de euro se pot gasi armuri moto, speciale pentru mersul in oras iar genunchierele sunt destul de ieftine.... le poti gasi si sub 100 de lei.

 

E doar parerea mea.... dar cred ca niste coaste sau cine stie ce oase intregi sau in general sanatatea ta ca morociclist merita o investitie de 100 de euro.

Nu eu incepusem cu comparatiile in alte tari...

 

Ne lași ? Acolo e frig, de-aia. Nemții tăi merg în tricou pe Transalpina cu echipamentul în coburi.

Corect! Am fost acum 2 saptamani la MotoGP si in Germania erau 9 grade. Da, 9 grade. Merge careva in tricou la temperatura asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipament : manusi si casca !

Cand vrei sa iti arati muschii , suferi.

Nu ma intelegeti gresit ! Soferita trebuie sa fie "pedepsita" DAR si motociclistul nu a fost corespunzator echipat .

Aici nu vad niciunul in tricou sau in 3 sferturi si cu toate ca se circula muuult mai civilizat decat la noi in tara ... fara cuvinte

 

Sa stii ca am oprit sa intreb de sanatatea motociclistului in tricou si pantaloni scurti si cu adidasi ce acopereau glezna =))

Asa merg in oras.. de oras, desi am cam 2 seturi de echipament acasa.. toamna + vara. E cald, voi risca sa mor de durere decat de caldura.

Bine ca a scapat cu doar cateva zgarieturi.. restul sunt doar fiare. Recuperare rapida!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si eu o ard in tricou si bermude, dar belesc ochii cat cepele dupa isteti d-astia... acuma na, se mai intampla si necazuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare grija la coborarea dinspre virtutii, ies frecvent basculante din sema park poarta 2, chiar dupa curba aia larga, si fac stanga peste dubla continua... era sa iau un jegos d-asta intr-o zi asa ca mergeti incet acolo.. in cazul asta no comment soferita corporatista robot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va vad eu postind pro tricou in momentul in care aveti juma de metru patrat de coaja groasa de 1cm pe rana. Cind nu te doare, e usor sa minimalizezi bubele astea "superficiale" .

 

In alta ordine de idei, al citelea accident tras la indigo este acesta? Al 200-lea? Cine urmeaza? Cite premise cat A se obtin lunar numai in Bucuresti?

 

Povestea continua, stati pe aproape.


» Post actualizat in 31 Jul 2014 07:50

Accidentul s-a intimplat deoarece motociclistul credea ca nimic nu-l poate opri. Fufe chioare se gasesc din kilometru in kilometru, pot fi chiar mamele, surorile, amantele voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ar strica de loc sa puratam echipamentul...

ex. eu ma trezesc dimineata, citesc topicul asta, pun cizmele, blugii, tricoul si casca si plec la lucru...

na. am geaca, am pantaloni am tot ce trebe... dar e mare lenea pentru maxim 10 minute sa ma robocopez...

daca o luam de la vreun land rover iarasi... era frumos maxim in blugi si tricou....

 

sunt atent la fel chit ca sunt echipat ori in tricou...

dar ma coc in geaca. avantaj la confort atata vreme cat nu patez asfaltul cu sange.

 

daca plec la drum ma echipez cat de cald o fi. in ultima vreme... am facut si drumuri de sute de km in maieu si vesta si pantaloni de piele... am avut bafta... puteam sa o belesc bine de tot...

 

sanatate riderului. sfaturi nu am ce sa-i dau, el a fost la fata locului... nu eu.

am un amic care mergea drept pe drum cu prioritate, de pe o straduta laterala o tanti s-a uitat fix la el si imediat dupa a demarat lovindu-l in fata in lateral in plin...

asa ca ... atentia noastra poate fi cateodata inutila. a vazut-o uitandu-se la el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...