Sari la conținut

Plimbare sambata, 09.08.2014


mariusEL
 Share

Postări Recomandate

Propun o tura scurta, de sambata(09.08.2014), dupa cum urmeaza:


https://goo.gl/maps/qYQlg

Pe traseu, pe alocuri drumul e putin denivelat si sunt prezente si gropi. Se poate face cu orice tip de moto, dar e putin deranjant pentru vitezane.

Intalnirea, cafeaua si plinul la ora 9 la Petrom Miorita.

 

De asemenea va invit sa va alaturati "Trasee Moto" pe Facebook.

 

 

post-68425-0-63758100-1407502489_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As veni si eu. Drumul bucureti targoviste, DN7, are de la un anumit moment dat un sant si umflatura pe marginea lui facute de rotile tirulior si este foarte stresant sa mergi pe el, mai bine ar fi fost gropi decat santurile alea.

 

Ce motoare aveti? Eu nu am nici vitezana si nici cu viteza nu sunt, 100-110 km viteza de croaziera e perfect pentru mine.

 

Se anunta ploi si in seara asta si maine, se merge oricum? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem de toate tipurile...Vitezane, choppere, naked-uri si enduro. Ploi se anunta in zona respectiva doar spre seara. Daca totul merge conform planului, pana seara ajungem uscati acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai si eu sunt destul de incepator (carnet din mai). In fine, eu n-am intrebat daca ma primesc, am zis ca daca a publicat omu aici anuntul se subintelege ca accepta cam pe toata lumea care accepta conditiile mentionate de el (traseu, viteza de croaziera, punct de intalnire etc.).

 

Veniti si voi sa nu fiu singurul care nu ii stie pe ceilalti :) Se face frumos pana maine.

 

Marius a facut si un event pe fb, puteti da join aici: https://www.facebook.com/events/275526512648857/?ref=4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasca e foarte simpatica. :hug:

Recomand celor care vor sa se bucure de plimbare si de companie. Cei mai incepatori pot merge linistiti , nu va lasa nimeni in urma.

 

Am facut o parte din traseu destul de recent si pot sa va zic cate ceva :

 

Intre Sinaia si Fieni drumul e mai anevoios din pricina soselei, cei cu vitezane o sa topaie putin .

 

In Moroeni aveti grija la " jamaicanii" din zona , care merg nestingheriti pe sosea .

 

Grija la carute , destul de multe.

 

In Pucioasa e o portiune unde se circula doar pe un sens.

 

Hai , sa fie soare si drum bun . :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca vremea nu va tine cu noi. Va ploua cam pe tot traseul de munte. Noi o schimbam. Mergem la calarasi la un bors de peste. Dus întors. Plecare la 9 din petromul de dupa cora Pantelimon.

Începătorii sunt bineveniti.

Mulțumesc Adi pentru recomandare. Sa stii ca bem si pt tine acum. Ne pare rau ca nu ai putut ajunge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of. In cazul asta ma retrag. Am mai facut drumul ala. Vedeti ca e o curba cu nisip dupa lehliu unde cand am fost la sea wolves cu mai multi o tipa a picat acolo si se vaita femeia din colt ca in fiecare saptamana pica cineva. Avea si gardu gaurit in vreo 3 locuri de masini care au derapat in gardul ei :)

Localitatea Plevna:

https://www.google.ro/maps/@44.362761,26.989033,3a,75y,151.66h,78.21t/data=!3m4!1e1!3m2!1sY88EsOsH-tpFndVKDHbXfA!2e0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@shumilica: stiu vestita curba. era sa o patesc si eu pe acolo. poate ca ai mai facut drumul, dar nu ai mancat un bors de peste la calarasi :)

@robertofulgos: maestre, de cand te tot astept la o tura. ne vedem dimineata.

 

Exista posibiliatea sa trecem si pe la Black & White Motor Fest de la Lehliu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ne-am intors. Superstitiile lui Robi au dat roade...desi am fugit de ploaia de la munte, ne-a prins una scurta la dunare.

 

Traseul a fost ACESTA

Vi-l recomand, daca suportati denivelarile acceptabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost supeeerb! Cand facem un Transfagarasean domnul organizator?

 

O sa stau cu ochii pe tine sa vad ce mai propui.

 

Cine a zis mai sus ca gasca este simpatica a fost zgarcit in afirmatii.

 

Va salut domnilor si domnisoarelor motociclisti/e!

Editat de robertofulgos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vă mulțumesc pentru aprecieri . Sunteți simpatici cu apelativul vostru. Ma bucur ca ne.am simțit bine împreună.

Săptămâna aceasta se lasă cu bere, barfa, propuneri de trasee și schimb de poze. Asa e traditia.

Va anunt eu ziua ora și locul de întâlnire. Somn usor.

» Post actualizat in 11 Aug 2014 17:19

Imagini din prima parte a traseului:

 

 

http://youtu.be/8708nDbI5UY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...