Sari la conținut

O midie la bulgari pe 16.08? (dalboka)


Banzay
 Share

Postări Recomandate

Mi-e pofta de dubiosenii din astea, se baga careva?

 

Cta-Negru Voda- Gral. Toshevo-Kavarna-Dalboka si probabil retur pe acelasi traseu, vreau sa evit mult laudatele statiuni ale noastre. Pana la Gral. Tosevo e drumul f bun, lejer (chiar si in partea romaneasca), dupa pana la kavarna drumul e liiiber si decent, nu e chiar ca in palma, dar daca mie cu sportu' nu imi e frica, nu sunt probleme.

 

Ne putem vedea si direct acolo, daca considerati ca sunt o companie buna, nu e bai. sunt si sanse sa vin cu masina si sa mai am loc de o persoana, dar asta va zic vineri.

 

99% sunt liber pe 16, sper ca nu ne face faza cu zi libera pe 15 si dupa ne cheama sambata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai...la asta m-as baga si eu. Mai ales ca la intoarcere pot trece sa ii vad si pe ai mei , la Constanta.

 

Te-ai gandit si la o ora de plecare? Nu de alta, dar eu vin de la Bucuresti.

 

PS: Daca nu iti ies socotelile cu Sambata, merge facuta si Duminica.

 

Mai intru pe aici sa confirm 100% si sa vad ce s-a mai discutat.

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am gandit la ora in mod special, pana in pranz ziceam eu... Teoretic vine socrul cu masina, asta inseamna ca ma pot 'da' si eu linistit cu mobretul fara ... 'bagaj' :) Ei probabil merg pe vama veche, eu ocolesc un pic si vin pe negru voda ca ma cam indispune zona aia mangalia-2mai-vama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu bananai singur ca o sa mai vina un motorist. Oricum e echipa standard pt deplasari, ( eu+ea ) plus vehicul de asistenta tehnica (socru :)) ). E si el pasionat de fiare pe 2 roti deci nu e bai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, felicitari ca mergi cu pasagera, e supermisto asa...ca nu mai ai discutii...:) SI cu tata socru e ok...

 

Dar e mai nasol cand ajungem acolo, ca deh,....tu trebuie sa stai cu familia...si e ca naiba pentru altcineva care vine singur, mai ales...daca zici insa ca mai vine cineva...se schimba situatia.

 

Hai ca vad cum fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da omule! :) Sugerez un 8:30 sa prindem caldura pe drumul de la intoarcere, sa nu cumva sa ne fie frig. Daca vreti, o mai intindem spre balcik sau discutam la masa ce traseu avem. Asta daca nu cumva ploua, ca la meteo zic cate ceva, dar pe net 0% sanse de precipitatii. Si pana la urma e posibil sa vin cu pasagera pe trotineta...

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, oricum ne rupe caldura, cum ziceti si voi, ziceam ca 8:30 e mai ok dpdv al traficului si al temperaturii ca de dimineata e caldut, dar de la 10-11 e torpeala nasoala. Pai in cazul asta schimbam, balcick si la intoarcere luam midia de la dalboka?

 

E sigur, vin doar eu cu pasagera.

 

Loc de intalnire? Agipul de la Institulul de marina e ok?


» Post actualizat in 15 Aug 2014 12:18

S-a decis locul/ora de intalnire, MOL-ul de la Doraly/ora 9:30. Cine mai doreste, cine mai pofeste, participantii pana acum sunt urmatorii: zx9r, cbr f1 500 si un hornet 600.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbat, bagat midii ca spartii, ras cu nebunii, care erau sa il lase pe un sarac turist fara nevasta care ii urmarea insistent pe bikeri, per total o experienta f placuta, chiar daca inca ma dor mainile (Trebuie sa mai incerc plimbarile si fara pasager :D ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbat, bagat midii ca spartii, ras cu nebunii, care erau sa il lase pe un sarac turist fara nevasta care ii urmarea insistent pe bikeri, per total o experienta f placuta, chiar daca inca ma dor mainile (Trebuie sa mai incerc plimbarile si fara pasager :D ).

Invata sa te tii pe motocicleta din muschii lombari si din genunchi. Eu cand am facut cu ZX9-le primul drum Cheia-Siriu am crezut ca mi-au crescut niste oase in plus la incheieturi, asa de tare se umflasera. Am zis ca o vand, ca nu e de mine.

 

Apoi am mers la sala si am tras de lombari, mai ales hiperextensii, acum merg pe orice motoreta sport cu placere iar ZX9-le dupa 6 ani de folosire mi se parea o barca mare si larga, numai buna de touring sportiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Invata sa te tii pe motocicleta din muschii lombari si din genunchi. Eu cand am facut cu ZX9-le primul drum Cheia-Siriu am crezut ca mi-au crescut niste oase in plus la incheieturi, asa de tare se umflasera. Am zis ca o vand, ca nu e de mine.

 

Apoi am mers la sala si am tras de lombari, mai ales hiperextensii, acum merg pe orice motoreta sport cu placere iar ZX9-le dupa 6 ani de folosire mi se parea o barca mare si larga, numai buna de touring sportiv.

 

Intradevar, asta e secretul, pe drum normal merge si cu pasager, pe curbe singur fara probleme, dar si pe curbe si cu pasagera care mai vine pe mine la franare, incep durerile (mai mult la stanga); mi-am rearanjat maneta de ambreiaj si e un picut mai bine. Oricum asta e o ramasita de la durerile grecesti, inca nu mi-am revenit complet :-L ... In rest mobretul e superb. Trage bine si consuma 5.10%. Asta a fost consumul pe tura asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bune si la ei si la noi. Meniul lor parca are diversitate mai mare si ei au un strop de curaj in a le gati mai diferit. Mie de exemplu mi-au placut pane facute cu nuca de cocos. Si am mai incercat si vreo 2 salate, dintre care una cu vin, bune si alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...