Sari la conținut

Accident in Covasna


razwww
 Share

Postări Recomandate

Pentru asemenea specimene, puscaria e o binecuvantare: mancare, asternut cald, socializare, sex in fiecare seara... Astia nu merita asa ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

» Post actualizat in 14 Aug 2014 08:25

 

hmmm...

pentru amenintare trebuia sa depuneti plangere.

 

ce dobitoci... macar au platit daunele? ca amenda... nici o sansa...

Eeeeii, da! Au platit un cacao! Am plecat si ne-am reparat masina pe casco. Dar important este ca politia cunoaste aceasta practica a lor si cu toate astea, nu monitorizeaza deloc zona respectiva. Si nici nu ii pedepsesc cumva, asa incat sa ii determine sa nu mai faca asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nevoie sa va duceti pina la Covasna, aceeasi practica cu aruncat puradeii pe masini se intimpla si in Bucuresti, in centru.

Politia da din umeri pentru ca, legal, nu le pot face nimic. Ii pot amenda, dar pentru ca "nu au nici o sursa de venituri", e egal cu zero. La puscarie nu-i pot baga pentru ca au puradei in intretinere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Ii rog respectos pe cei care ne indeamna sa ''tacem si sa inghitim ... ca suntem intr-o tara europeana 'civilizata''' sa se abtina ... cat timp tara se numeste inca Romania si eu platesc taxe si impozite, legile sunt acolo ca sa ma apere pe mine nu pe toti nenorocitii care oricum nu le respecta ... domne', negru pe alb: furi, dai in cap, talharesti, omori ... esti inafara legi ... de ce te mai apara ea?!? ... nu domne', ca in vestul salbatic, stransa potera si alergati cu torte!

3. Cei care ne indeamna sa ''inghitim rahat de cioara'' aduc in discutie si viteza motociclistului ... va zic eu o treaba, am incercat sa merg incet in sat de romulani tocmai de frica puradeilor ... 50km/h .. m-am trezit instant cu oua si pietre in parbriz ... bine ca eram cu masina, cu motocicleta sigur ma opream in stalp ... probabil asta e si tactica, a doua oara o sa treci repede si-ti sar puradeii in fata ca sa ceara bani ... pfff, abia astept sa-i matur pe cativa de pe asfalt la 150km/h in timp ce stau linistit la aer conditionat ascultand muzica ... sper ca matzele nu pateaza vopseaua ....

 

Nu sustin, nici nu condamn gesturile de genul , pt ca tocmai inteleg unde traim. Nu iti zice nimeni sa taci si sa inghiti, pt. ca tocmai, nu suntem intr-o tara europeana si sigur (in unele zone) nu e nici civilizata. Zici ca nu iti convine sa platesti taxe si impozite si sa traiasa tristii aia pe salariul tau, care iti mai si f.t nervii (si te mai si omoara). Ce ai de gand sa faci pt. a remedia asta? Zicea cineva (daca nu ma insel chiar baselu) ca se fac eforturi de integrare, bla-bla pt. 2 milioane dintre mebrii minoritatilor, dar pt. cei X milioane de romani din afara tarii, nu se face nimic. Pai frumos aceeasi potera si demonstrat in fata guvernului in stilul grecilor, turcilor, bulgarilor (ca tot a fost ceva interesant impotriva bulibasilor acum vreun an), nu labareala cu penionari gen Antena 3. Dar nici asta un poti sa o faci cum vrei, ca te iau astia ca esti rasist, nazist plm. Rezisti in jungla ok, te adaptezi, ori cauti solutii de a pleca. eu deja caut solutii :).

 

Zici ca maturi cativa crocanti cu 150 la ora. Pai nu gandesti bine. Pt. ca tu ai de pierdut o gramada in cazul asta. Cum ziceam, el pierde un borac, mai are 10, se face ca boceste, mai primeste un ajutor de inmormantare si il arunca la groapa si restul banilor ii bea. Tu stai cu permis suspendat, nu poti sa iesi din tara, pierzi timp si bani ca nu te poti folosi de masina, etc. Mers cativa si prins vreo 2, aflat cine cu cine, dar astea dureaza ceva si tot nu stii sigur 100% ca aia au fost.

 

Nu e nevoie sa va duceti pina la Covasna, aceeasi practica cu aruncat puradeii pe masini se intimpla si in Bucuresti, in centru.

Politia da din umeri pentru ca, legal, nu le pot face nimic. Ii pot amenda, dar pentru ca "nu au nici o sursa de venituri", e egal cu zero. La puscarie nu-i pot baga pentru ca au puradei in intretinere.

Nu, zice ca nu prezinta pericol social, caz intalnit de mine pt. furtul unui casetofon. Ei ca natie sunt scarbosi si refuza integrarea, ca doar munca e grea. Sunt exceptii ca peste tot bineinteles (nu ma refer aici la medelin care e un scarbos si ala). Sunt sustinuti de primarii, mazariche i-a scos din zona veche (zona cu interes) sa isi mai traga ceva terenuri prin retrocedari si le-a facut cartier, unde a bagat toata negrimea. Chiar daca pare curatica zona respectiva, sa vezi ce e prin jur... Iti zice unul care a stat la 2 strazi distanta de zona respectiva si stie efectul "before/after".
Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Galen, baga frate o injectie cu testosteron ce dracu si nu mai face pe inteleptu' pasiv pe-aici. Tu realizezi ce s-a intamplat acolo, sau ti s-a uscat mintea odata cu oole?

 

Cand mai trec prin cacatu' ala de sat cu masina n'o sa am numere. Si nici n'o sa ies cu tabla intreaga de'acolo :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea lor functioneaza, a noastra nu. Chiar si in cazul legilor noastre, functioneaza doar din razbunare. E o falsa parere ca suntem tara europeana civilizata.

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Ma intreb cum pot citi familiile victimelor unele postari care indeamna la calm si la asteptat pana cand autoritatile o sa-si faca treaba.

Ma intreb cum ar reactiona postacii pacifisti daca fratele lor ar fi omorat de aceste gunoaie dupa scenariul de mai sus.

Vezi cazul EUGEN GRIGORE din Iasi. Dati un google, daca nu stiti despre ce vorbesc.

OCHI PENTRU OCHI SI DINTE PENTRU DINTE !!!!!

 

2. Nu sunt xenofob, chiar am un prieten foarte bun, care e tigan. Omul este insurat, are un copil, ambii parinti lucreaza si poti discuta cu ei linistit despre o carte.

3. Multi nu inteleg, pana nu o patesc. Eu am patit-o, in primul an de facultate. De atunci simt o repulsie peste care mi-e greu sa trec uneori.

4. Partea proasta e ca daca se ajunge la razbunare, alte familii vor fi distruse(ma refer la familiile celor care isi cauta dreptatea singuri). Vezi cazurile Hadareni, Eugen Grigore.

5. Pe zi ce trece imi dau seama ca tara noastra nu mai este un loc bun in care sa traiesti, in care sa iti poti creste copilul fara griji.

Una din solutii ar fi emigrarea, dar nu in Spania,Italia etc. ci cat mai departe: Australia, Canada....

6.Tigania, incultura, smecheria e promovata la aproape televiziunile.

Deschideti doar televizorul pe Protv in orice moment al zilei si veti vedea ce apreciati sunt unii care sunt analfabeti dar "au valoare". Ma cac pe Maruta/Badea/Capatos si restul care indobitocesc si mai tare oamenii slabi de inger.

7. FOARTE TRIST, dar de cele mai multe ori justita e injustitie in ROMANIA. Unul din cei mai buni prieteni ai mei(Spicu, din Tg Neamt, in 2008) a murit pentru ca unul i-a intors in fata fara sa se uite. Ghiciti ce a patit vinovatul. Exact. NImic.

8. ........

9. ......

 

FRUSTARE, asta e ce simt cand vad ce se intampla, cand imi dau seama ca puteam fi eu cu nevasta-mea pe motorul ala. Sau frate-miu. Sau oricine apropiat.

Pe tiganii care au facut asta nu o sa-i educe nimeni niciodata.

In schimb, ar trebui trasi in teapa cei care sunt platiti din banii nostri sa faca dreptate si stau cu mana in poponeata. Faptul ca mai e demis cate un ministru din cand in cand e fix laba trista. Isi gasesc loc intotdeauna in alte ministere.

 

Imi vine sa urlu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

73 user(s) are reading this topic

39 members, 33 guests, 0 anonymous users

 

33 guests, deci atentie ce se mai organizeaza in viitor... totul ar trebui discutat in privat.

 

Chiar nu ii stie nimeni numele motociclistului decedat?

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am vazut la tv imagini de la locul tragediei. respectele mele tuturor colegilor care au mers acolo. asa ar trebui sa ne strangem de fiecare data cand unul dintre noi are necazuri. trebuie data o lectie celor care procedeaza in asa hal. nu au rost atatea discutii, nu ai cu cine, astia sunt animale, nu oameni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

absolut!!! era doar o remarca, ca nu era momentul in asemenea situatie, sa ne "impungem" si intre noi.

 

Eu nu sunt de acord cu pretentiile maghiarilor dar trebuie sa recunoastem, maghiarii sunt oameni, sunt civilizati, samd. Pana la urma cu ei o scoti la capat si nici nu ti-e frica sa traiesti printre ei, dar cu tiganii e alta poveste.

 

Ii felicit pe cei care s-au mobilizat si au particicpat la aceasta actiune!

Editat de CrazyCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UPDATE ora 12.40

În urma continuării cercetărilor in cazul atacului asupra bărbatului care s-a oprit pentru a acorda ajutor victimelor accidentului grav ce a avut loc duminică la Sânzieni, a fost identificat principalul suspect, un bărbat în vârstă de 27 de ani.

Cercetările sunt continuate cu suspectul în stare de reţinere, el fiind acuzat de tentativă de omor, urmând ca în cursul acestei zile să fie prezentat Tribunalului Covasna cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile.

http://stiri.covasnamedia.ro/2014/08/13/lumanari-durere-si-revolta-foto/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Ma intreb cum pot citi familiile victimelor unele postari care indeamna la calm si la asteptat pana cand autoritatile o sa-si faca treaba.

Ma intreb cum ar reactiona postacii pacifisti daca fratele lor ar fi omorat de aceste gunoaie dupa scenariul de mai sus.

Vezi cazul EUGEN GRIGORE din Iasi. Dati un google, daca nu stiti despre ce vorbesc.

OCHI PENTRU OCHI SI DINTE PENTRU DINTE !!!!!

 

2. Nu sunt xenofob, chiar am un prieten foarte bun, care e tigan. Omul este insurat, are un copil, ambii parinti lucreaza si poti discuta cu ei linistit despre o carte.

3. Multi nu inteleg, pana nu o patesc. Eu am patit-o, in primul an de facultate. De atunci simt o repulsie peste care mi-e greu sa trec uneori.

4. Partea proasta e ca daca se ajunge la razbunare, alte familii vor fi distruse(ma refer la familiile celor care isi cauta dreptatea singuri). Vezi cazurile Hadareni, Eugen Grigore.

5. Pe zi ce trece imi dau seama ca tara noastra nu mai este un loc bun in care sa traiesti, in care sa iti poti creste copilul fara griji.

Una din solutii ar fi emigrarea, dar nu in Spania,Italia etc. ci cat mai departe: Australia, Canada....

6.Tigania, incultura, smecheria e promovata la aproape televiziunile.

Deschideti doar televizorul pe Protv in orice moment al zilei si veti vedea ce apreciati sunt unii care sunt analfabeti dar "au valoare". Ma cac pe Maruta/Badea/Capatos si restul care indobitocesc si mai tare oamenii slabi de inger.

7. FOARTE TRIST, dar de cele mai multe ori justita e injustitie in ROMANIA. Unul din cei mai buni prieteni ai mei(Spicu, din Tg Neamt, in 2008) a murit pentru ca unul i-a intors in fata fara sa se uite. Ghiciti ce a patit vinovatul. Exact. NImic.

8. ........

9. ......

 

FRUSTARE, asta e ce simt cand vad ce se intampla, cand imi dau seama ca puteam fi eu cu nevasta-mea pe motorul ala. Sau frate-miu. Sau oricine apropiat.

Pe tiganii care au facut asta nu o sa-i educe nimeni niciodata.

In schimb, ar trebui trasi in teapa cei care sunt platiti din banii nostri sa faca dreptate si stau cu mana in poponeata. Faptul ca mai e demis cate un ministru din cand in cand e fix laba trista. Isi gasesc loc intotdeauna in alte ministere.

 

Imi vine sa urlu.

Pentru ca te cunosc ca om echilibrat si pozitiv in gandire, am sa-ti raspund. Da, ai dreptate cu totii suntem frustrati la maximum in tara asta de o gramada de realitati/nedreptati unele dintre ele flagrante. Acum vre-o 30 de ani gandeam si eu cam la fel cu tine. Intre timp am trecut prin suficiente intamplari edificatoare care mi-au demonstram ca greseam. Pare un paradox, dar intr-o zi am sa-mi scriu memoriile (poate ca un inceput am facut deja la "social politic") cand am incercat sa sintetizez istoria ultimilor mai bine de 20 de ani. Pana reusim sa povestim la o bere, mai discuta si tu cu altii la fel trecuti prin viata ca mine si iti garantez ca toti iti vor vor confirma faptul ca cine seamana vant culege la urma furtuna. Indiferent carei parti a baricadei apartine!

 

Nimic nu se rezolva prin violenta, nimic nu se rezolva fara rabdare. Nu se poate face dreptate ACUM peste noapte,chiar daca faptele s-au derulat in cateva minute, ancheta dureaza destul de mult timp din motive obiective procedurale. Daca victimele si suporterii acestora se coboara la nivelul agresorilor, care mai este diferenta intre cele doua parti?? Dincolo de violenta asta de clape o parte legitima, o parte venind din zona frustratilor de profesie, motociclistii s-au comportat corect si decent in actiunea CONCRETA de protest de la Sanzieni. O demonstratie de forta si unitate, dar si de calm si maturitate.Sper ca acest comportament instinctiv si de bun simt va continua pana cand presiunea pusa pe autoritati va duce la aflarea intregului adevar si la pedepsirea exemplara a vinovatilor.

 

 

Se pare ca valul de caldura le ia tuturor mintile, http://www.informatiata.ro/stire/Scandal-in-strada-in-urma-unui-accident-mortal-200-de-rromi-au-aruncat-cu-pietre-in-politisti-si-au-intervenit-mascatii-VIDEO/3947

Este evident ca trebuie luate masuri de sistem, in special pentru respectarea legilor in mod nediscriminatoriu de catre toti cetatenii. Inclusiv de catre pozitiv discriminata etnie romulana.A devenit sper clar si autoritatilor ca aceasta discriminare pozitiva are efectul invers celui dorit. Si ca trebuie luate de urgenta masuri drastice.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Ordinarilor aia le duceam facturi in urma cu ceva ani cand faceau purici pe strada Buzescu la vreo 2 cladiri de hotelul Marna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@galen 'pedepsirea exemplara a vinovatilor'?!?! departe de mine gandul sa doresc raul cuiva, dar fa un exercitiu de imaginatie: am curaj sa pariez ca daca attila ar fi fost fiul tau maximum prevazut in codul penal nu ti s-ar fi parut nici pe departe exemplar sau rezonabil. Asta in varianta cea mai optimista in care cineva are sa fie tras la raspundere pana la urma. Te incurajez sa dai un telefon sa iei legatura cu domnisoara purtator de cuvant de la IPJ Covasna. incearca sa pui trei intrebari din aria incomodului si vezi ce-ti va spune tie intuitia de om trecut prin viata.

Editat de vld86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sigur, masuri de sistem! ... pusi toti pe cruce, jupuiti de vi, pudrati cu sare si apoi incendiati! ... sa fim seriosi, cine traieste ''dupa sabie'' merita sa moara ''dupa sabie'' ... supui oameni la tortura (nu stiu cum sa o numesc altfel si nu vreau sa-mi imaginez ce a simtit motociclistul cand era calcat in picioare ... auziti si voi ''capul strivit si totusi casca intreaga langa el'' ), meriti sa mori in cele mai cumplite chinuri, nu in ''puf'' la adapostul legilor pro-minoritare ... si la cat de nervos sunt din cauza situatiei i-as baga in aceeasi oala si pe jandarmi (cu toata ca nu au nici o vina) pentru ca sunt platiti din banii nostri si totusi ii apara de noi fix pe cei care ne fura copii si-i trimit la cersit ... in Romania, in 2014, se cere sange! mult sange, precum in evul mediu .. hal de civilizatie cand niste jigodii de aduc in pragul disperarii si nea' base ii ''reintegreaza'' (cred si eu, acum ca-i neam cu ei) ...

 

post-66628-0-18518800-1408014630_thumb.jpg

Editat de Dan.Andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...