Sari la conținut

Accident in Covasna


razwww
 Share

Postări Recomandate

 

In privinta moderarii, unde ati vazut voi asemenea discutii pe un forum european? Arderea ciorilor, etc.Unde credeti voi ca se mai tolereaza trolajul deliberat practicat de o minoritate pentru a distruge orice discutie sau actiune mai presus de neputinta sau de frustrarile lor?

 

In Comunitatea Europeana:

 

Irlanda de Nord: O fetita nou-nascuta din grupul de tigani romani, amenintata cu taierea gitului

de Cristian Roman HotNews.ro

Miercuri, 17 iunie 2009, 12:45 Actualitate | Diasporă

 

Presa nord-irlandeza dezvolta rapid povestea celor peste 100 de romani de etnie rroma si relateaza ca grupul de tineri neo-nazisti ar fi amenintat ca ii vor taia gitul unei fetite nou-nascute din grupul de tigani romani care s-au refugiat din calea atacurilor.

 

Silviu Coacu, unul dintre romani, a declarat ca a venit in Belfast cu 8 luni in urma, alaturi de sotie, copii, frate, „pentru o viata mai buna, insa acum nu mai avem cum sa ne intoarcem acolo. Zilele trecute, unul dintre tinerii nazisti ne-a facut semne cu mina ca ii va taia gitul copilului meu nou-nascut. Vor sa ne omoare, asa ne-au zis”.

 

Intre timp, cei peste 100 de romani, majoritatea apartinind etniei rrome, au fost mutati miercuri de la biserica unde au petrecut noaptea intr-un complex sportiv, unde vor avea loc tot astazi si discutii intre Politie, Primarie si reprezentantii romanilor.

 

 

 

Un adolescent de etnie romă provenind din România a fost găsit, vinerea trecută, inconştient, la Pierrefitte-sur-Seine, în nordul Parisului. El a fost sechestrat de un grup de persoane, care l-au bătut până l-au lăsat inconştient, după care l-au abandonat într-un cărucior de supermarket. Motivul: îl bănuiau de furt. La momentul transmiterii acestei ştiri, Darius, care are 16 ani, se află între viaţă şi moarte. După un weekend de tăcere şi confruntată cu tot mai multă acoperire mediatică a acestui subiect, societatea franceză condamnă cu fermitate, cu preşedintele şi premierul în frunte, actele „incalificabile şi nejustificate” reprezentate de agresarea băiatului.

Editat de CrazyCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Domnul Galen trebuie sa raspunda fiecarui utilizator care nu e de acord cu parerea lui partinitoare. Nu are argumente, asa ca le inventeaza, probabil scoala lui (a se citi Stefan Gheorghiu) i-a pus pe tava modalitatea aceasta de gandire si el o aplica.

 

Dar cine citeste printre randuri isi da seama de manipulare.

 

Eu unul sunt ferm convins ca Galen are un rol clar, de a insinua ca mortul e de vina. De ce face asta? Sa ne spuna chiar el.

Editat de circel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma mir si ma intreb, si ma minunez, de ce nu IceLord a moderat acest topic.....

EL este din zona si ma gandesc ca este mai la curent cu treburile!! (si personal cred ca si pe cale oficiala stie el mai multe.....)

c'mon IceLord preia tu fraiele acestui topic...., mai ales ca lui Galen i s-a facut si sila.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simpla posesie a unui calculator nu da dreptul nimanui sa deformeze imaginea unei comunitati. Imi este imposibil sa cred ca aceasta comunitate moto este dominata de extremisti si rasisti, manipulatori si instigatori la violenta. Cunosc o multime de motociclisti care sunt oameni decenti si ii chem pe acestia sa-si faca auzit aici glasul.

 

De ce nu continui apriliacluj? Sa afle toata lumea cum ai instigat si ti-ai manifestat indignarea pentru ca am moderat stalcirea pe acest forum romanesc si in limba romana a numelui judetului Harghita ? A tunat si v-ati adunat aici toti trolii!

Fii linistit, cata vreme sunt moderator voi modera. Pentru inceput ai 7 zile de pauza pentru atitudine iredentista, instigare publica si din motive personale a eliminarii unui moderator.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simpla posesie a unui calculator nu da dreptul nimanui sa deformeze imaginea unei comunitati. Imi este imposibil sa cred ca aceasta comunitate moto este dominata de extremisti si rasisti, manipulatori si instigatori la violenta. Cunosc o multime de motociclisti care sunt oameni decenti si ii chem pe acestia sa-si faca auzit aici glasul.

 

De ce nu continui apriliacluj? Sa afle toata lumea cum ai instigat si ti-ai manifestat indignarea pentru ca am moderat stalcirea pe acest forum romanesc si in limba romana a numelui judetului Harghita ? A tunat si v-ati adunat aici toti trolii!

Fii linistit, cata vreme sunt moderator voi modera. Pentru inceput ai 7 zile de pauza pentru atitudine iredentista, instigare publica si din motive personale a eliminarii unui moderator.

Tare mi-as dori ca din motive personale sa pot hackui forumul asta si sa te scot nu pentru 7 zile ci pentru totdeauna. Cum poti da ban asa ca t-i se scoala tie din motive personale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Eu voi fi prezent la Sanzieni pe 20 septembrie si sper din tot sufletul ca lucrurile sa degenereze.

 

Nu are cum sa degenereze ...intai te fileaza cei de la SRI .daca totusi ajungi acolo cu ganduri de razbunare ,te controleaza si te f.t cei de la rutiera .daca treci de filtru ,mai sunt jandarmi !Daca nu te f.t jandarmii ,te f.t tiganii .Si daca vii si povestesti pe forum ,te f.te Galen ;)

 

Ideea e sa fie un protest pasnic,dar sa fim cat mai multi si sa punem presiune pe autoritati sa-si faca dreac` treaba !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare mi-as dori ca din motive personale sa pot hackui forumul asta si sa te scot nu pentru 7 zile ci pentru totdeauna. Cum poti da ban asa ca t-i se scoala tie din motive personale?

Are cine ma judeca, nu toti motociclistii au intelectul la nivelul poponetei sau invers. :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca se moderau deraierile de limbaj si nu opiniile exprimate.

Nu si cand acestea incalca prevederile constitutiei. Trebuie sa intelegeti colegilor ca nu puteti tara intreaga comunitate moto in vendeta voastra personala, de fiecare data cand gresiti si o incurcati. Mai ales cand sunteti instigati din interese obscure la actiunile pe care le instigati.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are cum sa degenereze ...intai te fileaza cei de la SRI .daca totusi ajungi acolo cu ganduri de razbunare ,te controleaza si te f.t cei de la rutiera .daca treci de filtru ,mai sunt jandarmi !Daca nu te f.t jandarmii ,te f.t tiganii .Si daca vii si povestesti pe forum ,te f.te Galen ;)

 

Ideea e sa fie un protest pasnic,dar sa fim cat mai multi si sa punem presiune pe autoritati sa-si faca dreac` treaba !

 

Foarte adevarat! Nici un stress de violenta si sarit calul la o chestie atat de mediatizata, posibil nici sa nu fie cu cine... dar se va sti, impactul va fi de alta natura.

» Post actualizat in 03 Sep 2014 07:23

Nu si cand acestea incalca prevederile constitutiei. Trebuie sa intelegeti colegilor ca nu puteti tara intreaga comunitate moto in vendeta voastra personala, de fiecare data cand gresiti si o incurcati. Mai ales cand sunteti instigati din interese obscure la actiunile pe care le instigati.

 

... qed.

Pe de alta parte Galen, cred ca poti sa fii mai relaxat. NU sunt convins de eficienta sistemului in rezolvarea situatiei, nici punctuala, nici generala. Sunt convins insa ca situatia este perfect monitorizata si controlata... Si da, impactul emotional de care vorbeai, din nefericire doar empatizand cu tiganii, justifica o reactie imediata; insa deturnarea lucrurilor e o posibilitate/realitate cat se poate de tinuta sub control, cred eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu si cand acestea incalca prevederile constitutiei. Trebuie sa intelegeti colegilor ca nu puteti tara intreaga comunitate moto in vendeta voastra personala, de fiecare data cand gresiti si o incurcati. Mai ales cand sunteti instigati din interese obscure la actiunile pe care le instigati.

Nu mai vorbi chiar asa de pompos, intelegem foarte multi ce se intampla.

 

Pe mine ma intereseaza doar adevarul,chiar daca se intoarce impotriva bikerilor. Vreau o ancheta corecta, vreau ca burtosii aia mancatori de shaorma sa nu fie lenesi si sa-si faca treaba. Sa nu uite in primul rand ca vream sa aflam adevarul.

Iar daca adevarul e ca un om a fost injunghiat aiurea agresorul sa faca puscarie. Atat.

 

Si intr-o societate muta ca a noastra, in care ne-au sodomizat 25 de ani si n-a zis nimeni nimic, nu ma intereseaza atat de mult subiectul pentru care se revolta oamenii. Mi se pare extrordinar ca o fac. Desi suntem atat de dezbinati de opinii politice, daca pe noi faptul ca ne urcam pe o motoreta ne face mai atenti la problemele acestui "grup" atunci so be it!

Vreau si eu sa vad un pic de revolta in Romania, pe orice subiect, vreau sa vad ca unii au curaj sa sparga o vitrina, sa dea foc la ceva, vreau sa imitam un pic alte tari care sunt in stare de proteste mai violente. Pentru ca dupa aceste proteste hotii aia care ne conduc o sa mai vireze un pic barca in directia aialalta ca sa inchida gura prostimii si asa usor-usor se castiga cate ceva.

 

Oricum nu cred ca o sa se ajunga la nicio violenta. Se vor strange iar niste sute de motorete si dupa cum s-a pus problema se va cere exact ce am spus la inceput, solutionarea cazului.

 

Asa ca nu vad de ce trebuie moderat la sange. In cazul Badea motoristii nu mai au cont pe forum si nu dau 2 bani pe ce se scrie pe forum. Fiecare e responsabil de faptele lui.

La revolutia aia un singur lucru am castigat si noi pe bune, putem da din gura cum ne place. Asa ca o cenzura a ideilor nu cred ca isi are locul chiar daca instiga la proteste, violente, marsuri,bataie lu Badea, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din ultimele pagini din topicu' asta inteleg ca Galen iubeste tiganii si e un fel de inger pazitor pentru ei, ca nu cumva sa le rapu capu' vreunu', antrenat de motociclistii rai si rasisti de pe forum :wacko:

Galen, esti tigan sau ai rude de genu' asta? Ca altfel nu-mi explic sincer de ce te agiti atata.

 

PS: Deci pe 20 la Sanzieni? :D

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

Cam asta rezulta din povestea asta. Macar noi cei batrani sa nu ne pierdem mintile si sa incercam sa gandim obiectiv. Tiganii cu toate tarele lor arhicunoscute cu toate coincidentele de agresivitate care culmea au rabufnit in presa exact in aceasta perioada, ei bine sunt si ei oameni si probabil ca majoritatea isi iubesc si ei copii.

 

Nu-i baga pe toti "batranii" in aceeasi oala cu tine.....si daca tot ai spus ca cei tineri si-au pierdut mintile, da-mi voie sa-ti spun ca este cel putin si un "batran" care si-a cam pierdut mintile.

Si da, tiganii poate isi iubesc copiii....dar cu toate astea ii arunca in fata masinilor ca sa faca un ban, si din cand in cand nu le iese pasenta si sufera copiii .Ce iubire o fi si asta, ca eu nu o inteleg.

Asa-i ca daca te musca un caine tu nu dai cu piciorul in el, ci te apleci si il mangai?

Rusine again.

Normal era, moderator fiind, sa te abtii de la comentarii...daca vroiai sa iti spui opinia puteai sa iti faci alt cont si nu era problema.

Unde am mai vazut gandire de genul "cei care nu sunt cu mine sunt impotriva mea"?!?! Hai sa te urmam toti, ca tu esti depozitarul adevarului absolut...hai sa renuntam toti la a gandi cu capul nostru si sa ne lasam condusi de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si drepturi de motociclist (opinie) nu doar de moderator. Am ajuns la niste concluzii logice pe care le sustin. Cazul asta nenorocit si complicat a fost o "mana cereasca" pentru cei care doresc destabilizarea autoritatilor locale romanesti. Nu ii acuz pe cei doi secui care au postat aici, dar simt ca in spatele lor sunt alte manipulari si interese. Cei care nu sunt de acord, pot sa mearga linistiti la comemorare. Doar sa se uite bine in stanga si in dreapta lor. Daca ia foc acolo si un singur fir de iarba vor fi complici, inclusiv cozi de topor impotriva propriei lor patrii.

 

Macar cu aceasta ocazie sa intelegeti cu totii cat de usor puteti fi manipulati, macar ca exercitiu teoretic si chiar daca ma insel (putin probabil dar nimeni nu este infailibil), fiti precauti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt roman. In buletin, in nume, in familie si peste tot. Dar m-am plimbat prin destule locuri cu regiuni autonome incat sa inteleg ca nu inseamna "astia vor sa ne fure pamantul", si autonomie nu inseamna Kosovo decat daca tinem noi cu tot dinadinsul sa fim balcanici.

 

Va inteleg pe astia batranii, crescuti cu Romania Mare, Cadrilaterul si alte povesti. Si e normal sa vreti sa-i trageti si pe altii, aveti o idee fixa si vreti sa o raspanditi cat mai departe.

 

E induiostor patriotismul asta, dar pana la urma e energie irosita, chiar deturnata. Fiindca interese sunt din toate partile, si manipularea este la fel, de peste tot. Patriotismul tot o forma de manipulare e, la fel ca rasismul. Aveti un atasament foarte ciudat pentru niste linii trasate pe o bucata de hartie.

 

Nu despre asta e discutia de fata, ci despre un contract social. Platesc niste taxe. Nu ma intereseaza daca tiganilor, ungurilor sau romanilor, ii vad cam la fel pe toti de la distanta. Astept in schimbul lor anumite garantii. Nu ma astept sa nu fiu injunghiat pe strada, nimeni nu poate garanta asta. Dar ma astept ca un om care injunghie un altul pe strada sa fie indepartat din societate, macar o vreme. Fiindca el prezinta un pericol pentru mine.

 

Cam asa ar suna substratul, chiar daca o dam in filozofii.

 

Problema o reprezinta faptul ca in cazul de fata sunt sanse mari ca asta sa nu se intample din anumite motive (coruptie si nepasare care au permis cumva aparitia problemei, apoi incercare de acoperire a propriilor greseli ale celor corupti si nepasatori pentru a nu-si pierde functia).

 

Si acum depre usoarele aluzii la faptul ca am putea fi manipulati sa ajutam cauza ungurilor care vor autonomie. In cazul de fata tigani care se declara ca fiind unguri au atacat/acidentat/injunghiat etc. unguri care se declara unguri. Sau ceva de genul asta. Chiar nu vad nimic aici care sa ajute cauza autonomiei. Sau ar trebui sa-i lasam sa rezolve intre ei acolo? Pe ideea daca tot vor autonomie s-o aiba si la accidente?

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prafrau, on 03 Sept 2014 - 12:26, said:

Sunt roman. In buletin, in nume, in familie si peste tot. Dar m-am plimbat prin destule locuri cu regiuni autonome incat sa inteleg ca nu inseamna "astia vor sa ne fure pamantul", si autonomie nu inseamna Kosovo decat daca tinem noi cu tot dinadinsul sa fim balcanici.

 

 

Dar ma astept ca un om care injunghie un altul pe strada sa fie indepartat din societate, macar o vreme. Fiindca el prezinta un pericol pentru mine.

Asta se va si intampla daca lasati justitia sa-si urmeze cursul si nu incercati sa va substituiti ei.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta se va si intampla daca lasati justitia sa-si urmeze cursul si nu incercati sa va substituiti ei.

Hahahahahahahahahahahaha, pe bune? Cine e justitia? Tu stii? Ai prieteni in justitie? Eu am. Iti spun eu ca te inseli, amarnic.

Cati oameni din justitie au intrat la puscarie? Cati au ramas? Tu stii cum se misca justitia la noi? Cat sta un dosar pe masa procurorului?

Avocatii stii cum sunt? Ai prieteni avocati(nu doar cu numele)?

Ca sa nu mai zic de cum a sunat fraza pe care ai scris-o...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simpla posesie a unui calculator nu da dreptul nimanui sa deformeze imaginea unei comunitati. Imi este imposibil sa cred ca aceasta comunitate moto este dominata de extremisti si rasisti, manipulatori si instigatori la violenta. Cunosc o multime de motociclisti care sunt oameni decenti si ii chem pe acestia sa-si faca auzit aici glasul.

 

Nu mai spune,si simpla posesie de motocicleta iti da dreptul sa stabilesti profilul motociclistului ideal,dupa standardele tale si a celorlalti smiorcaiti "comunitari",care in loc sa se simta bine pe motocicleta,se leaga de cei care stiu cu adevarat sa se bucure de ea.Sincer eu ma bucur mult sa nu fac parte din comunitatea voastra,considerand ca voi sunteti cei care ne faceti de rusine pe noi.eu am permis de 28 de ani dar cat timp functioneaza reflexele nu ma consider batran,nu stiu tu cat de mare expert esti blocandu-te la 50-60 de cai,ca te dai zeu pe aicea.Noroc,ca doar pe forumul vostru basinos puteti influenta ceva,ca in viata reala sunteti aproape inexistenti si ca numar,si ca prezenta (exceptie facand marsurile de "constientizare").Mai treceti pe la ginecologie sa va consulte,ca la cata barbatie aveti azi/maine incepeti sa menstruati.Baieti si fete,care organizati marsul,ce naiba incercati sa convingeti niste snobi,Ce naiba,va trebuie aprobare de la ei?Puteti sa va organizati si fara ajutorul forumului.Cei care impart aceeasi pasiune,sunt sigur ca pot comunica si prin alte cai.Lasati smiorcaitii astia plini de frustrari,sa improaste monitorul cu bale de nervi ca altii se distreaza si ei nu au curajul.

 

PS: Galen cel frustrat,de ce ai sters postul lui Cuki? Te simti mai macho? Aaa,si nu te deranja,ca-mi termin singur contul pe motomuism.ro

PS2: Sterge-mi tu contul,ca nu ma obosesc sa caut cum se face

Editat de TARZAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma de unde ideile astea cu incendierea, cozile de topor, holocaust ? Cine a vorbit de asa ceva la comemorarea asta ? Chiar de ar fi, pana la urma fiecare isi asuma faptele..! Cred ca cei rationali vor fi in numar mai mare decat restul...Pentru a nu mai fi invinovatiti de manipulare, cu acordul familiei, pentru credibilitate daca tot s-a pomenit de ea, poza aceea ar trebui vazuta cumva, fara a putea fi difuzata, copiata, de catre noi ceilalti motociclisti. Gasiti o varianta pentru asta cat mai din timp, caci acolo la fata locului ar imflama spiritele.!

Galen esti tare vocal aici pe acest topic, cu cozile de topor, cu firul de iarba ce ia foc, cu tradarea de patrie.

Despre cei ce au vandut tara asta si o vand in continuare pe bucati, o fura, fac fel de fel de miselii si masinatiuni, ce poti sa ne spui ? Astia ce fel de tradatori sunt, sau nu sunt ? Cei ce comemoreaza aceste victime, sunt tradatori de tara !? Auzi lume la ce s-a ajuns !

Fii sigur ca in caz de derapaj politic cu anumite nuante...noi romanii ne retragem din acest demers. Poate ar fi bine sa fii prezent, astfel nu vei mai crede tot ceea ce se va spune dupa ! Sunt convins ca totul se va filma, monitoriza, de ambele parti, deci...unde e problema.Tu crezi ca daca cineva, un grup sa zicem, ar avea de gand sa-i parjoleasca tocmai acum ar fi momentul ? Crezi ca niste oameni hotarati pot fi opriti? Crezi ca ei isi anunta pe forum aceasta actiune ? Crezi ca pot fi paziti vesnic ?Totul depinde de autoritati sa fie cu tact si diplomatie, sa nu interfereze cu participantii, sa nu ii sicaneze (vezi cazul Badea) sa nu ii impiedice sa participe la comemorare si sa-i starnesca. Sa promita ca se va face dreptate si pe viitor sa fie mai alerti in a preveni fapte de acest gen, sa faca dreptate !Atat !

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine e prea mult ce se intampla aici.

 

Imi iau si eu o pauza asa mai lunga de pe acest topic...inainte sa degenereze discutia si sa fiu acuzat ca reprezint un pericol pt integritatea Romaniei :crack: .... stiti sunt maghiar......chiar nu ma mai intereseaza ce se intampla aici.

 

Bafta!

 

"Be wise enough to walk away from the nonsense around you"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma de unde ideile astea cu incendierea, cozile de topor, holocaust ? Cine a vorbit de asa ceva la comemorarea asta ? Chiar de ar fi, pana la urma fiecare isi asuma faptele..! Cred ca cei rationali vor fi in numar mai mare decat restul...Pentru a nu mai fi invinovatiti de manipulare, cu acordul familiei, pentru credibilitate daca tot s-a pomenit de ea, poza aceea ar trebui vazuta cumva, fara a putea fi difuzata, copiata, de catre noi ceilalti motociclisti. Gasiti o varianta pentru asta cat mai din timp, caci acolo la fata locului ar imflama spiritele.!

Galen esti tare vocal aici pe acest topic, cu cozile de topor, cu firul de iarba ce ia foc, cu tradarea de patrie.

Despre cei ce au vandut tara asta si o vand in continuare pe bucati, o fura, fac fel de fel de miselii si masinatiuni, ce poti sa ne spui ? Astia ce fel de tradatori sunt, sau nu sunt ? Cei ce comemoreaza aceste victime, sunt tradatori de tara !? Auzi lume la ce s-a ajuns !

Fii sigur ca in caz de derapaj politic cu anumite nuante...noi romanii ne retragem din acest demers. Poate ar fi bine sa fii prezent, astfel nu vei mai crede tot ceea ce se va spune dupa ! Sunt convins ca totul se va filma, monitoriza, de ambele parti, deci...unde e problema.Tu crezi ca daca cineva, un grup sa zicem, ar avea de gand sa-i parjoleasca tocmai acum ar fi momentul ? Crezi ca niste oameni hotarati pot fi opriti? Crezi ca ei isi anunta pe forum aceasta actiune ? Totul depinde de autoritati sa fie cu tact si diplomatie, sa nu interfereze cu participantii, sa nu ii sicaneze (vezi cazul Badea) sa nu ii impiedice sa participe la comemorare si sa-i starnesca. Atat !

Eu nu ma deplasez la Sanzieni. In primul rand nu mi se pare din start o cauza dreapta, motivele le-am expus pe larg. Apoi exista in acest caz sigur si o componenta cel putin de manipulare politica intr-o perioada sensibila.

 

Inainte de a fi hotarati, trebuie sa judecam de doua ori cel putin. Solidaritatea motociclistilor este reala dar trebuie exercitata in bine nu in rau. In fine mai am un singur argument. Voi nu aveti cum sa stiti, dar pe topicul asta s-au adunat aproape toti sovinii, rasistii si trolii de pe forum. Eu ii stiu de la topicurile de profil de pe "protected" unde se reporteaza mereu unul pe altul. Daca voua va place compania lor (o s-o aveti doar de pe clape oricum)treaba voastra.

 

Nu mai am ce sa va spun, cum ai remarcat am vorbit destul. Aveti grija de voi si de ce faceti. Si incercati ca pe forum sa va exprimati civilizat, oricat sunteti in dezacord cu mine sau cu altii. Principala noastra problema este in primul rand raca asta constanta intre noi, atacul la om nu la idee. Altfel nu putem gandi cu totii la fel si nici nu trebuie.

» Post actualizat in 03 Sep 2014 10:53

Rusine again...si o sa continui cu asta.

 

In alta ordine de idei, ca un exercitiu doar, pt ca nu cred ca va avea vreo finalitate....nu face cineva un topic cu votare? Ceva de genul "Sondaj pentru retragerea calitatii de moderator a lui Galen"...sunt curios ce o sa iasa....cati au intelectul la nivelul poponetului sau invers :))

Faceti pool-ul, nimic impotriva.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma deplasez la Sanzieni. In primul rand nu mi se pare din start o cauza dreapta, motivele le-am expus pe larg. Apoi exista in acest caz sigur si o componenta cel putin de manipulare politica intr-o perioada sensibila.

E dreptul tau sa nu te duci...fiecare face ce vrea....numai ca din tot ce spui tu indemni sa nu se duca nimeni, ca nu are rost, sa lasam autoritatile sa isi faca treaba. Ceva de genul "motocislisti, nu va duceti la Sanzieni"...parca vad o similitudine cu alt personaj.

 

Inainte de a fi hotarati, trebuie sa judecam de doua ori cel putin. Solidaritatea motociclistilor este reala dar trebuie exercitata in bine nu in rau. In fine mai am un singur argument. Voi nu aveti cum sa stiti, dar pe topicul asta s-au adunat aproape toti sovinii, rasistii si trolii de pe forum. Eu ii stiu de la topicurile de profil de pe "protected" unde se reporteaza mereu unul pe altul. Daca voua va place compania lor (o s-o aveti doar de pe clape oricum)treaba voastra.

Ei zau?!?! Si ne curge si saliva din gura..."noi" nu stim ca astfel de topicuri atrag tot felul de persoane, mai mult sau mai putin onorabile...trebuie sa nu deschizi tu ochii,asa-i? Trebuie sa ne deschizi tu ochii, ca noi nu putem sa intelegem anumite aspecte subtile, ca suntem prea inapoiati mintal. Bravo...hai ca usor usor te proclami singurul cu inteligenta.

 

Nu mai am ce sa va spun, cum ai remarcat am vorbit destul. Aveti grija de voi si de ce faceti. Si incercati ca pe forum sa va exprimati civilizat, oricat sunteti in dezacord cu mine sau cu altii. Principala noastra problema este in primul rand raca asta constanta intre noi, atacul la om nu la idee. Altfel nu putem gandi cu totii la fel si nici nu trebuie.

Tu vorbesti de exprimare civilizata? Tu care spui "nu toti motociclistii au intelectul la nivelul poponetei sau invers"....tu care folosesti "les"...astea sunt exprimari civilizate? Sunt exprimari, dar nu civilizate

Apropo, mai era o reclama....dormi linistit, FNI vegheaza pentru tine....asa spui si tu...stati linititi, justitia lucreaza pentru voi...Bean ar trebui sa ia lectii de la tine.

» Post actualizat in 03 Sep 2014 10:53

Faceti pool-ul, nimic impotriva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am lamurit definitiv si cu tine Altair, esti doar un campion la dat reporturi. Du-te si ia-ti bacul! Esti submediocru in gandire, pe orice topic scrii. Eu zic sa renunti definitiv, ca te faci grav de ras.

 

Ar fi fost un lucru mare sa ma contrazici punctual si argumentat pe vreuna din afirmatiile mele dar e mai simplu (batraneste?in sensul de luat pe panta descendenta) sa te plangi ca o tarfa si sa o dai in wishful thinking. Ce te oprea sa-mi raspunzi la mesajul/raportul pe care ti l-am dat stiind ca ajunge la tine?

 

Am dat report de dragul situatiei, te-am raportat pe tine catre ....tine, adresandu-ma tie (ridicol nu?) incercand sa te aduc la normalitate si cel putin daca nu sa incetezi cu acuzatiile alea nesustinute cu nimic despre "viteza extrema, autorul accidentului, lesul:" macar sa te retragi ca moderator de pe acest topic unde e clar ca parerea ta e aproape singulara, din fericire. Cei care instigau la violenta s-au retras, au "re-evaluat" vorba lui Badea si bine au facut.

Sigur ca oamenii nu au incredere in justitie pentru ca au vazut-o de prea multe ori nu oarba ci multilateral handicapata, calarita si siluita in toate felurile in functie de interesele de moment.

 

Mesajul de a pune presiune pe autoritati sa-si faca treaba a fost si este cel mai important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man (circel), forumul are regim public, daca o autoritate decide ca forumul instiga si mijloceste organizarea unei actiuni violente - militia are dreptul sa rada domeniul pe loc si sa sparga cu ciocanelul hard-disk-ul cu tot forumul... Intre "comemorare" si sange la fata locului e o distanta mica - o piatra aruncata de vreun puradel sau ceva stinge distanta aia. Si tehnic vorbind, risca sa iasa precum comemorarea pe care au facut-o polonezii la Smolensk in Rusia in 2010. Aia au in continuare cutite si neocortexul suficient de inhibat incat sa le foloseasca din nou...

Editat de moshulik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...