Sari la conținut

Accident in Covasna


razwww
 Share

Postări Recomandate

Galen, ia vezi cate postari sunt pe data de 5 sept...3 doar...cate sunt de pe 5 pana azi, 8 septembrie?

ZEROOOOOO!!!!!!!!!

Nu ti se aprinde un beculet?

Cum nu ai mai aparut tu cum s-a lasat linistea si calmul.

Acum ai aparut si iarasi ai agitat spiritele....nu te-a rabdat orgoliu personal sa nu "platesti" niste polite...daca aveai ceva de spus puteai spune in particular, dar nu te-ai abtinut sa nu te manifesti din nou....asta iarasi spune multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca si moderatorilor li s-ar retrage moderarea cum noua conturile, atunci cand calcam grav pe bec, atunci admin ar trebui sa-i dea lui Galen un warn ceva nu fiti... subiectivi in judecata voastra! Deja a facut-o l.u.v. ... voi nu va mai saturati de paine si circ? Zic si eu, cu riscul de a deveni tinta oualelor si a invectivelor voalate care se practica intr-un astfel de mediu de socializare.

Asfalt si consumabile interminabile sa aveti, ca de restu' va ocupati cum ati sti mai bine!

 

http://youtu.be/Sq9oR9x171w

Editat de high_dive_eagle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut recent pe facebook o chestie de genul "COMUNITATEA MOTO SE UNESTE!!!Uniti, tacuti, cerem sa se faca dreptate!"

Pe scurt, oamenii vor sa faca un mars al tacerii in fata primariilor din toata tara ca sa traga un semnal de alarma bla bla bla.

Dar de ce nu vine nimeni cu propunerea unei deplasari spontane in sinzieni pentru a pune problema intr-un mod mai eficient? Ce rezultate asteapta oamenii astia? Atat de idioti sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut recent pe facebook o chestie de genul "COMUNITATEA MOTO SE UNESTE!!!Uniti, tacuti, cerem sa se faca dreptate!"

Pe scurt, oamenii vor sa faca un mars al tacerii in fata primariilor din toata tara ca sa traga un semnal de alarma bla bla bla.

Dar de ce nu vine nimeni cu propunerea unei deplasari spontane in sinzieni pentru a pune problema intr-un mod mai eficient? Ce rezultate asteapta oamenii astia? Atat de idioti sunt?

Pai cica se face....nu mai stiu ce club din bucuresti face parca o deplasare...Chopper Academy parca....si din alte parti din tara cica se fac plecari spre sanzieni pe 20 ..intalnirea se face in tg secuiesc, la 14,30 in parcarea unui supermarket...si de acolo cica mers in comuna....este topic la "intalniri,evenimente,excursii"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura idee a mea ce se contureaza dupa balacareala asta pe aici, este aceea ca Antonescu trebuia sa o mai tina vreo juma de an, maxim un an.

Nu a inventat Antonescu nici roata si nici civilizatia. Exceptand perioada cand comunismul i-a tinut sub control, inainte de Antonescu si chiar post '89, au fost momente periodice in care "s-o umflat rânza in ţâgani". Erau calmati instant (nu convinsi) si apoi era iar liniste o perioada... (care mai aveti batrani intrebati-i; nu sunt subiecte de manuale de istorie clasice).

Asta e una dintre cele mai chill reactii la astfel de incidente. Si daca nu i-a incalzit nimeni in propriile "case" sub impulsul momentului, dupa o luna, maximum de asteptari la subiect e ca vreun nefericit d'asta sa se laude vreo 3 ani prin parnaie ca a omorat doi motociclisti (oricum cazat in conditii mai ok decat cocioaba titulara).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut recent pe facebook o chestie de genul "COMUNITATEA MOTO SE UNESTE!!!Uniti, tacuti, cerem sa se faca dreptate!"

Pe scurt, oamenii vor sa faca un mars al tacerii in fata primariilor din toata tara ca sa traga un semnal de alarma bla bla bla.

Dar de ce nu vine nimeni cu propunerea unei deplasari spontane in sinzieni pentru a pune problema intr-un mod mai eficient? Ce rezultate asteapta oamenii astia? Atat de idioti sunt?

C..ie " idioti" astia sunt motociclistii care merg cu motocicleta! Si eu consider tiganii animale nu oameni dar, nici animalele nu le omor, le inchid! Daca tu si altii va considerati motociclisti ai treceti prin localitati precum Sanzieni, Stefanesti ( Ilfov), Gradinari ( Olt) si altele asemenea fara sa aveti ochii pe margine si sa mergeti cu 40 km h inseamna ca va considerati gresit motociclisti!

Animalele, fie ele pe doua sau patru picioare, nu au discernant, tu ar trb sa ai!

Mai departe, daca tocmai noi incalcam legea, ne bagam p..a in ea de lege si Constitutie ( asa cum fac unii politicieni) si ce am rezolvat?

Daca majoritatea vom cere respectarea legii, continuu si constant si din ce in ce cu mai multa darzenie, pana la urma vom avea o tara normala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CeReBralF3, on 12 Sept 2014 - 08:33, said:

C..ie " idioti" astia sunt motociclistii care merg cu motocicleta! Si eu consider tiganii animale nu oameni dar, nici animalele nu le omor, le inchid! Daca tu si altii va considerati motociclisti ai treceti prin localitati precum Sanzieni, Stefanesti ( Ilfov), Gradinari ( Olt) si altele asemenea fara sa aveti ochii pe margine si sa mergeti cu 40 km h inseamna ca va considerati gresit motociclisti!

Animalele, fie ele pe doua sau patru picioare, nu au discernant, tu ar trb sa ai!

Mai departe, daca tocmai noi incalcam legea, ne bagam p..a in ea de lege si Constitutie ( asa cum fac unii politicieni) si ce am rezolvat?

Daca majoritatea vom cere respectarea legii, continuu si constant si din ce in ce cu mai multa darzenie, pana la urma vom avea o tara normala!

Noroc ca pe langa atata bruiaj mai sunt si minti lucide pe forum. Capabile sa ierarhizeze si sa faca ordine in dialectica cauza/efect. Sunt in viata situatii in care poti sa-ti faci dreptate singur (si e chiar indicat), dar in chestiuni care privesc colectivitatea sau interactiunea cu colectivitatea, LEGEA! Asta este singura posibilitate in statul de drept, sprijinirea legii daca legea este slaba si sovaielnica, iar daca legea este proasta, haideti s-o facem impreuna mai buna la urna de vot. Dar sa nu incalcam legea si in special constitutia, legea suprema. Pentru ca ne situam sub cei ce ne-au gresit pe de o parte si apoi rade cu dreptate lumea civilizata de noi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stire Observator

 

Pana la urma e oficial rezultatul autopsiei din care reiese ca nu a murit in urma accidentului?

Si daca da, de ce nu mai zice nimeni (stiti la cine ma refer) nimic?

 

Iar cu privire la viteza prin localitati infestate de zerlingi ... e discutabil. Daca o lalai cu viteza mica te expui prea mult, daca treci cat mai repede e posibil sa se intample ce s-a intamplat aici. Cum faci pana la urma?

Asta ma enerveaza cel mai mult, trebuie sa gasesc eu solutii sa ma feresc de tigani, sa ma ascund etc cand de fapt ar trebui dezinfectate satele de zerlingi (si aici nu ma refer la rascoale, linsaje etc)

Editat de Tormented
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C..ie " idioti" astia sunt motociclistii care merg cu motocicleta! Si eu consider tiganii animale nu oameni dar, nici animalele nu le omor, le inchid! Daca tu si altii va considerati motociclisti ai treceti prin localitati precum Sanzieni, Stefanesti ( Ilfov), Gradinari ( Olt) si altele asemenea fara sa aveti ochii pe margine si sa mergeti cu 40 km h inseamna ca va considerati gresit motociclisti!

Animalele, fie ele pe doua sau patru picioare, nu au discernant, tu ar trb sa ai!

Mai departe, daca tocmai noi incalcam legea, ne bagam p..a in ea de lege si Constitutie ( asa cum fac unii politicieni) si ce am rezolvat?

Daca majoritatea vom cere respectarea legii, continuu si constant si din ce in ce cu mai multa darzenie, pana la urma vom avea o tara normala!

 

E bine ca ai gasit tara in care sa fii pasnic si docil. Bravo, domnule, ne meritam soarta atunci. Ar trebui reglementari legislative pentru ca aceste localitati sa fie catalogate cu grad ridicat de risc si, de ce nu, sa se instaureze si vami. Unii nu au prins inca ideea ca in romania morti cu dreptatea in mana

» Post actualizat in 12 Sep 2014 08:05

somn usor in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ galen : poate nu esti rau intentionat, poate asa esti tu, dar, te rog io frumos, foloseste cuvinte al caror sens il intelegi bine si nu mai lungi frazele inutil :)

"dialectica cauza/efect" - pai ce inseamna dialectica? poate ai auzit tu pe undeva cuvintele astea puse in aceasta ordine, pe la vreo sedinta ceva, dar - trust me, sunt de-am xxxlea :)

mai departe, la faza cu urna de vot, e cazul sa iti reamintesc ce parere ai avut - tot in topicul asta- despre votul romanilor :)

in alta ordine de idei, daca, asa cum ai sugerat, toata agitatia asta e facuta intentionat, pt destabilizare sau mai stiu eu ce, as aprecia daca ai putea sa vii si cu niste dovezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lege exista si acum si a existat dintotdeauna, aplicarea ei insa este marea si singura problema.

Cel putin pe parte de penal votul cetateanului nu are absolut nici o relevanta in incadrarea faptelor si modul in care-si face treaba criminalistica. Poate amnistierile si perioadele de stat la zdup, dar nu altceva... Hai sa stam stramb si sa judecam drept! Nu cred ca exista vreun interes de masa care sa justifice sa ne mintim ca nu este asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rugamintea sa nu intinati memoria unui om, indiferent de nationalitate, pe care multi dintre noi l-au considerat un camarad pe doua roti, prin afirmatii care instiga la violenta. Multumesc forumistilor care sustin adoptarea unei atitudini normale, in concordanta cu legislatia (nu am citit tot topicul asa ca ma rezum sa multumesc lui cerebral si galen).

 

Daca vreti intr-adevar sa faceti ceva, va astept in Piata Alba Iulia (cei din bucuresti) si in fata autoritatilor locale (provincia) si pe drumul catre Sanzieni pe 20. In pace. Cu scopul de a comemora.

 

Respect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Timisoara este alaturi!

Pacat ca pentru unii "motociclism" inseamna a te rezuma doar la a calari 2 roti.

Respect pentru cei prezenti.

Condoleante familiilor victimelor

Odihneste-te in pace Atilla

2nEkmcf.jpgIslCbRm.jpg

 

si binenteles Jandarmeria s-a sesizat la 10 min dupa ce am ajuns, cate unu pentru fiecare 2 dintre noi.

Y2PP1yK.jpg

Editat de vulpe1166
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(nu am citit tot topicul asa ca ma rezum sa multumesc lui cerebral si galen).

 

 

Respect !

Mai bine faceai un efort si citeai totusi topicul, macar oblic.

 

Cam asta e pe scurt opinia lui Galen despre ceea ce s-a intamplat la Sanzieni. Multumeste-i inca odata!

 

Eu nu ma deplasez la Sanzieni. In primul rand nu mi se pare din start o cauza dreapta, motivele le-am expus pe larg. Apoi exista in acest caz sigur si o componenta cel putin de manipulare politica intr-o perioada sensibila.Inainte de a fi hotarati, trebuie sa judecam de doua ori cel putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine faceai un efort si citeai totusi topicul, macar oblic.

 

Cam asta e pe scurt opinia lui Galen despre ceea ce s-a intamplat la Sanzieni. Multumeste-i inca odata!

 

trebuie sa-i respectam opinia fiecaruia fara a impune vointa sau opinia altora , se anunta participara a 4000 de motociclisti, :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se anunta participara a 4000 de motociclisti, :)

 

Pe cand asta ? maine sau pe 20 ?

 

Felicitari celor care au iesit la protest !!Foarte bine ,macar in momentele astea sa aratam ca suntem uniti,suntem o forta !

Bravo baieti si fete,imi plac pozele de pe ultima pagina !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la Arad am fost solidari cu victimele si cu familiile acestora. Paziti atent de Politie si dupa coltul Primariei jandarmii bine echipati. Odihneste-te in pace Attilá!

 

Autoritatile au un comportament absolut dubios, nu imi dau seama daca sunt rau intentionati sau cretini. Deci daca niste cetateni onesti se strang intr-o piata e musai sa-i pazesti dar pe tiganii din Sanzieni (si nu numai) nu-i supravegheaza nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...