Sari la conținut

Accident in Covasna


razwww
 Share

Postări Recomandate

Nu-i inteleg pe Pal si pe sotia decedatului, parca ar avea alt plan, nu prea pare ca sunt interesati cu adevarat sa aiba solutionarea justa a dosarului. Poate a preluat vreun ONG tiganesc problema alora si trateaza problema financiar acum.

 

Sau poate au fost amenintati?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Spaniolule, daca aveai rabdarea sa citesti vedeai ca seful politiei judetene a dat in mai multe randuri declaratii si a spus care sunt incadrarile facute, nici vorba de linsare, omor simplu sau calificat, nimic despre pasagera lui Attila (btw despre ea nu s-a vorbit mai deloc desi se spunea atunci ca a fost batuta atat de rau incat nu se stia daca va supravietui) nimic despre agresarea politistilor, nimic despre omor din culpa, nimic despre vinovatia parintilor pentru neglijenta in supravegherea minorului, etc, etc.

 

De-aia am zis ca marsul trebuia sa se faca la autoritatile care trebuie sa rezolve cazul si nu la poarta tiganilor (luati de autoritati si ascunsi sa nu li se intample doamneferi ceva).

 

Nu-i inteleg pe Pal si pe sotia decedatului, parca ar avea alt plan, nu prea pare ca sunt interesati cu adevarat sa aiba solutionarea justa a dosarului. Poate a preluat vreun ONG tiganesc problema alora si trateaza problema financiar acum.

 

Bai, voi aveti vreo marturie elocventa de la fata locului in afara de acel interviu in ungureste?

Avand in vedere ca omul ala a luat bataie si a fost injunghiat nu mi se pare relevanta declaratia lui cu privire la RESTUL faptelor care nu-l implica pe el. Nu de alta, dar cand esti cu cutitul in coaste si pumni in nas nu cred ca ai timp sa observi ce se intampla in jur, cine mai ia bataie, cine e omorat, s.a.m.d.

Asta intreb, voi pe ce baze vorbiti, unde sunt alte marturii? Exista?

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a deschis dosar de cercetare... incadrarea se poate schimba oricand, in functie de dovezi. Vorbind in teorie, desigur.

 

In teorie/practica nici nu exista tigani acolo. Despre ce vorbim, ceea ce ar trebui sa faca/fi facut autoritatile sau ceea ce trebuie fortate, acum cand e deja tarziu, sa faca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, voi aveti vreo marturie elocventa de la fata locului in afara de acel interviu in ungureste?

Avand in vedere ca omul ala a luat bataie si a fost injunghiat nu mi se pare relevanta declaratia lui cu privire la RESTUL faptelor care nu-l implica pe el. Nu de alta, dar cand esti cu cutitul in coaste si pumni in nas nu cred ca ai timp sa observi ce se intampla in jur, cine mai ia bataie, cine e omorat, s.a.m.d.

Asta intreb, voi pe ce baze vorbiti, unde sunt alte marturii? Exista?

baiete tu nici daca ai vedea evenimentul filmat 3D nu ai crede ca tiganii aia sunt criminali. cum poti sa zici ca marturia celor care au vazut cu ochii lor nu este relevanta ? tu cand iei un pumn in nas nu mai vezi nimic in jur inafara de tine sau cum ?

sincer nu te inteleg nici pe tine nici pe Galen cu atitudinea asta. si ca m-am intors la Galen.....demisia baaaaa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiete tu nici daca ai vedea evenimentul filmat 3D nu ai crede ca tiganii aia sunt criminali. cum poti sa zici ca marturia celor care au vazut cu ochii lor nu este relevanta ? tu cand iei un pumn in nas nu mai vezi nimic in jur inafara de tine sau cum ?

sincer nu te inteleg nici pe tine nici pe Galen cu atitudinea asta. si ca m-am intors la Galen.....demisia baaaaa!

 

E simplu.Si el si galen o fac din interes .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bai, voi aveti vreo marturie elocventa de la fata locului in afara de acel interviu in ungureste?

unde sunt alte marturii? Exista?

Da , gasesti in "Punctul.ro" , link postat de catre un alt MOTOCICLIST cateva pagini in urma . As fi vrut sa-l repostez si eu , dar imi prind urechile in botoane. Am sa mai incerc , sa nu va obositi prea tare in cautarea adevarului absolut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, voi aveti vreo marturie elocventa de la fata locului in afara de acel interviu in ungureste?

Avand in vedere ca omul ala a luat bataie si a fost injunghiat nu mi se pare relevanta declaratia lui cu privire la RESTUL faptelor care nu-l implica pe el. Nu de alta, dar cand esti cu cutitul in coaste si pumni in nas nu cred ca ai timp sa observi ce se intampla in jur, cine mai ia bataie, cine e omorat, s.a.m.d.

Asta intreb, voi pe ce baze vorbiti, unde sunt alte marturii? Exista?

are you for real?

ma intreb asta de cativa ani...

 

chiar te intrebi DACA este posibil ca niste tigani sa se comporte asa cum au facut-o?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

La viteza legala ar fi avut timp sa evite acea fetita sau sa franeze pana la 0.

De acord sau nu?

 

Sunt de acord cu Galen 100%.

 

"nu aveam mai mult de 100km/h" = lol = ok, aveati 99km/h

 

daca-ti sare la 1 m in fata poti sa ai si 20 la ora. si ce fetita visezi nene? eu n-am citit despre nici o fetita, erau intr-o zona tiganeasca, aia au puradei... nu mai dispar astia de pe pamant odata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si , referitor la viteza si "ce-as fi facut daca" , hai sa va mai spun una : Este mult mai probabil sa va fie luata femeia sau fetita adolescenta cu japca de catre tigani , decat sa dea un "vitezist" peste ele ! Lasati-o deci cu pierdutul cumpatului intr-o anumita situatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista alte marturii sau nu?

Repostati aici sa citesc si eu. Nici eu nu ma pricep la butoane prea bine.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Pana la urma, vor exaspera Europa si probabil va fi prima derogare la drepturile omului.

-Asta am spus de mult timp. Tot ceea ce fac rau azi, maine se intoarce impotriva lor. Europa se trezeste !

Am vazut din Italia vesti proaspete azi, un articol undeva. Batai intre ei si agresivi cu Politia Italiana.

Nu o sa ii mai apere nimeni la un moment dat, poate doar chinezii daca iese Ponta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este mult mai probabil sa va fie luata femeia sau fetita adolescenta cu japca de catre tigani ,

 

@Pana la urma, vor exaspera Europa si probabil va fi prima derogare la drepturile omului.

......

http://www.frontpress.ro/2012/06/bucuresti-student-omorat-de-tigani-pentru-ca-nu-i-placeau-manelele.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si atunci de ce sa nu raspunzi cu aceeasi moneda?

Haiducii, ninjutsu si alte categorii de oameni normali satui de a fi jucati in picioare de unu si altu' asta au facut... ISTORIE! Partea frumoasa a ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si atunci de ce sa nu raspunzi cu aceeasi moneda?

Haiducii, ninjutsu si alte categorii de oameni normali satui de a fi jucati in picioare de unu si altu' asta au facut... ISTORIE! Partea frumoasa a ei.

 

Si "haiducii" si "ninjutsu" au fost outlaws, oameni inadaptati sistemului, banditi de codru sau ucigasi platiti. Care e partea frumoasa?

Editat de Kevinn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteapta tu sa "traim bine" ca eu unu sunt satul de binele lor si necum al nostru.

 

Oricum observ ca nu stii prea multe despre haiduci si nici despre... haiducii altora. Ajuta chiar si wiki sau gugle la o chestie.

 

Partea frumoasa este ca dreptatea ti-o faci sau iti este impusa una pe placul altora. Tu ce alegi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si atunci de ce sa nu raspunzi cu aceeasi moneda?

Haiducii, ninjutsu si alte categorii de oameni normali satui de a fi jucati in picioare de unu si altu' asta au facut... ISTORIE! Partea frumoasa a ei.

pai alea au fost vremuri in care surubul nu era asa de strans ca acum...

ce o sa faci dupa? te ascunzi in padure?

in ziua de azi daca nu joci dupa reguli si deranjezi... ai rupt cuiul.

pare ca traim vremuri libertine, ca avem democratie... dar de fapt azi e de 1000 de ori mai greu sa lupti pentru dreptate, adevar si alte chestii deastea minore...

istoria are nevoie de inca un capitol. unu' nou, alltfel in care anumite personaje sa nu mai existe.

de ce totusi in lumea asta obsedata de control inca se mai intampla dalde Sanzienisme? tocmai pentru ca unii sa-si justifice ... salariile. si ca altii sa poata urla ca unii sunt anarhisti cand sustin ca statu' este degeaba. insa... totusi uite ca poti citi printre randuri si ... observa contrariul. acum este anarhie. dozata, exact unde, exact cata trebuie ca lumii sa aiba de ce sa-i fie frica. ordinea ar fi contraproductva pentru aia de sus. cum ar mai putea ramane in scaune daca ar trebui sa confirme, sa dea rezultate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteapta tu sa "traim bine" ca eu unu sunt satul de binele lor si necum al nostru.

 

Oricum observ ca nu stii prea multe despre haiduci si nici despre... haiducii altora. Ajuta chiar si wiki sau gugle la o chestie.

 

Partea frumoasa este ca dreptatea ti-o faci sau iti este impusa una pe placul altora. Tu ce alegi?

 

Cred ca tu nu stii ca haiducii astia au existat doar in fantezia populara, repet, erau banditi de codru, hoti, talhari. Luau de la bogati (ca de la saraci nu aveau ce lua, normal) si mai dadeau la sarantoci cate ceva, sa ii ascunda iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai alea au fost vremuri in care surubul nu era asa de strans ca acum...

ce o sa faci dupa? te ascunzi in padure?

in ziua de azi daca nu joci dupa reguli si deranjezi... ai rupt cuiul.

pare ca traim vremuri libertine, ca avem democratie... dar de fapt azi e de 1000 de ori mai greu sa lupti pentru dreptate, adevar si alte chestii deastea minore...

istoria are nevoie de inca un capitol. unu' nou, alltfel in care anumite personaje sa nu mai existe.

de ce totusi in lumea asta obsedata de control inca se mai intampla dalde Sanzienisme? tocmai pentru ca unii sa-si justifice ... salariile. si ca altii sa poata urla ca unii sunt anarhisti cand sustin ca statu' este degeaba. insa... totusi uite ca poti citi printre randuri si ... observa contrariul. acum este anarhie. dozata, exact unde, exact cata trebuie ca lumii sa aiba de ce sa-i fie frica. ordinea ar fi contraproductva pentru aia de sus. cum ar mai putea ramane in scaune daca ar trebui sa confirme, sa dea rezultate?

Total de acord jerry ...vremuri grele traim ...si...totul in numele" democratiei".in fine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e deloc sanatos discursul cu exterminarea, dar incolteste usor samanta urii cand vezi impotenta si discriminarea ce-o aplica autoritatile, in cazuri similare dar cu protagonisti de rase diferite.

poate ca masura cea mai sanatoasa pentru noi, pentru intreaga planeta, este sa se reintroduca pedeapsa cu moarte(violenta de preferat) si suspendarea drepturilor pe perioada detentiei. in felul asta, mai scadem din cheltuieli de intretinere si grobienii se gandesc de doua ori inainte sa nenoroceasca pe altii.

Editat de chubby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, voi aveti vreo marturie elocventa de la fata locului in afara de acel interviu in ungureste?

Avand in vedere ca omul ala a luat bataie si a fost injunghiat nu mi se pare relevanta declaratia lui cu privire la RESTUL faptelor care nu-l implica pe el. Nu de alta, dar cand esti cu cutitul in coaste si pumni in nas nu cred ca ai timp sa observi ce se intampla in jur, cine mai ia bataie, cine e omorat, s.a.m.d.

Asta intreb, voi pe ce baze vorbiti, unde sunt alte marturii? Exista?

 

Bebe, cea mai buna marturie este a omului care a fost de fata. Faptul ca a incasat pumni si un cutit in spate de la prietenii tai tigani nu inseamna ca nu-si mai aduce aminte ce s-a intamplat. Poate imediat dupa accident putem spune ca era omul bulversat dar acum nu mai este cazul.

 

Eu propun altceva, ca sa dam un exemplu si sa tragem un semnal de alarma sa gabjim un tigan, sa-l scopim si sa-i dam boasele sa si le manance. Si toata treaba sa fie filmata, sa vedeti atunci indignare din partea autoritatilor si a ONG-urilor, sa vedeti atunci cum toti prostii si toti dobitocii (chiar si de aici de pe forum) vor urla ca nu e bine, ca e barbarie, ca i se incalca drepturile, ca e rasism si alte caccaturi.

 

Dar nu vor spune nimic despre linsarea lui Attila. Sa linsezi un roman sau un maghiar, un sas, un lipovean, e ok. Caci mortul e de vina, avea viteza mare. Cum spune Galen tiganul.

Editat de CrazyCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...