Sari la conținut

Accident in Covasna


razwww
 Share

Postări Recomandate

hahhahah, am mai mult de 5 minute...

as pleca dar ... sunt niste complicatii.

am plecat odata dar am revenit ca bou ce sunt.

fuuny este ca era sa ma iau la bataie si in spania si in franta cu rromani dinastia...

 

nu am scris nimic "impotriva" ta sau a ceea ce ai scris.

am zis ca decat erou in condiitile alea... mai bine lasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

caz din Ungaria:

tipul i-a rugat pe tiganii PE CARE II CUNOSTEA sa ii lase in pace prietenii

si a fost atacat de vreo 15 cu sticle, cutite, topoare, sabii, furci

norocul lui e ca e luptator si asa a ramas in viata

i-au facut praf masina

procesul a durat 6 ani cu judecare IN STARE DE LIBERTATE

si vreo 3 au primit cite 2-3 ani (din care se executa de obicei 2/3)

cind pedeapsa pt recidivisti e de 15-22 DE ANI

 

e in lb maghiara

Editat de crazvy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Există şi câţiva ţigani de treabă, nimeni nu contestă acest fapt. Problema e că-s puţimi şi se află în mormânt.

Asa o fi, dar sangele apa nu se face si nici lupu' nu schimba naravul de dragul parului. Nu exista din etnia lor niciunul cu care conjunctural sa fi colaborat cumva si sa nu fi dat grav cu mucusu-n fasole, iar legendele pro gipsi nu-s tocmai pasinea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

declaratia/marturia pasagerei lui attila? indiferent cine e ea?

A terminat recuperarea, a invins frica de urmari si a dat o declaratie publica sau o marturie iar noi aci nu stim, sau ce vrei sa spui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fiecare comunitate de tigani sunt pregatiti 2 3 bolnavi mintal ...care de fapt nu sunt...dar au dunga pe buletin. ei sunt bagati la inaintare "sageti" pentru diferite actiuni de razbunare sau astfel de urgente. trebuiesc eradicati sau deportati in siberia. este un intreg sistem de la maturatorii de la 5 dimineata care dau diferite ponturi mai departe, la furturile de oglinzi, cersetorii din intersectii, parcangii din centru, plasatorii din centru vechi si escaladand ajungem la bercea mondialu si alte asemenea spete. indiferent ce verdict are justitia familiile de tigani din sanzieni trebuiesc eradicate, mutate, deportate batuti pana la sange pentru a trimite mesajul corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fiecare comunitate de tigani sunt pregatiti 2 3 bolnavi mintal ...care de fapt nu sunt...dar au dunga pe buletin. ei sunt bagati la inaintare "sageti" pentru diferite actiuni de razbunare sau astfel de urgente. trebuiesc eradicati sau deportati in siberia. este un intreg sistem de la maturatorii de la 5 dimineata care dau diferite ponturi mai departe, la furturile de oglinzi, cersetorii din intersectii, parcangii din centru, plasatorii din centru vechi si escaladand ajungem la bercea mondialu si alte asemenea spete. indiferent ce verdict are justitia familiile de tigani din sanzieni trebuiesc eradicate, mutate, deportate batuti pana la sange pentru a trimite mesajul corect.

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am fost in Mures.Tipul care ne-a gazduit,o cunostinta care este si motociclist,ne spunea ca ei rezolva problemele cu tiganii f simplu..In tacere si fara stiinta cuiva.In zona aia tiganii ii stiu de frica si sunt mielusei..Cand e pe nasoale se strang in gasca si fac ordine..Ce politisti? Aia nu fac nimic ca se rahatesc in pantaloni de frica..Ca vorbeam de cazul asta..Tipul fiind ungur..Deci sunt si barbati care nu asteapta,cu zecile de ani,ca legea sa-si spuna cuvantul..Sunt satui de furturi,agresiuni,etc asa ca trebuiau sa faca ceva.

Scenariu:

Niste barbati au sange in quaye si ce fac? Se strang in gasca (asta da dovada de barbatie) si se duc peste unii care devin mielusei.

Data viitoare cand unul din barbatii aia se va opri sa ajute un confrate accidentat ghici ce mielusei se vor strange (tot in gasca) si vor veni peste el, eventual sa il injunghie.

 

Cam de aici rezulta de ce e nevoie de lege si autoritati si de asta ar trebui pusa presiune pe autoritati (nu pe gasti) sa respecte si sa aplice legea.

 

El declara ce s-a intamplat in cazul lui, in dosarul lui, pentru el.

Nu cred ca s-a deschis vreun dosar de omucidere, cum visati voi, daca declaratia oficiala e ca Atila a murit din cauza accidentului.

Vezi ca despre declaratia legala a scris Galen acum cateva pagini in urma. Atila a murit din cauza accidentului, e oficial. Deci dosarul respectiv s-a deschis pentru tentativa de omor asupra celui de-al doilea, Tamas sau cum il cheama.

 

Vorbesc cumva chineza, voi nu intelegeti limba romana? :huh:

Vorbesti romana, dar ne pricepem si noi putin la chineza. Deci hai sa incercam sa traducem:

 

Daca declaratia oficiala e ca Atilla a murit din cauza accidentului inseamna in viziunea ta:

a) ca poza postata pe aici e trucata sau ca ranile ce se vad in ea sunt rezultatul accidentului?

 

B) ca ce se vede in poza i-a fost facut dupa moarte?

Crezi ca pentru cei ce nu s-au dat in laturi de la o tentativa de omor (de aici legatura cu declaratiile lui Tamas) ar fi contat daca Atilla murise? Presupunand (de dragul argumentarii) ca murise totusi, e mai putin condamnabil sa mutilezi in asa hal o persoana decedata? Si ce motiv ai mai avea sa o faci?

 

c) ca in urma ranilor din accident ar fi decedat oricum, el doar a fost ajutat sa moara si i s-a curmat suferinta, facandu-i se ceea ce se vede in poza?

 

d) ca autoritatile au ales varianta care le da cea mai putina bataie de cap?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea am mai scos motoreta de mult...ca am un furtunas crapat si mi se scurge niste benzina ...intr-o sticla :)

Daca iti curge in doua sticle vin si eu la plimbarea "educativa"......poate vine si "vladvlad" si mai invitam 9 prieteni (mm) ca sa nu fim singuri;)

Este pacat ca nu se intampla si in realitate ceea ce scriem pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti curge in doua sticle vin si eu la plimbarea "educativa"......poate vine si "vladvlad" si mai invitam 9 prieteni (mm) ca sa nu fim singuri;)

Este pacat ca nu se intampla si in realitate ceea ce scriem pe aici.

:) corect.. ca orice minune a tinut mai mult de 3 zile :) dar io intreb, un de sunt vinovati , de la bunica pin la tancul caruia tacsu o sa-i povesteasca cum o bagat el cutitu intr0unu si au venit 3000 de pasnici furiosi si au plecat dar nu au mai revenit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri pe la pranz am trecut pri Sanzieni.

 

Din "goana calului" am remarcat doua chestii:

1. in zona tiganeasca a satului nu se vedea aproape nici un fel de activitate. Nici pe strada nici prin curti.

2. la locul accidentului era o coronita de flori si parca si cateva lumanari. Acestea ori au fost puse in aceeasi zi, ori nu s-a obosit nimeni (localnicii) sa le mute de acolo.

 

In orice caz, semnele sunt destul de elocvente ca respectiva comunitate s-a cam mutat din zona.

 

N-am oprit sa culeg mai multe detalii deoarece eram singur si... nah, mi-a fost frica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri pe la pranz am trecut pri Sanzieni.

 

Din "goana calului" am remarcat doua chestii:

1. in zona tiganeasca a satului nu se vedea aproape nici un fel de activitate. Nici pe strada nici prin curti.

2. la locul accidentului era o coronita de flori si parca si cateva lumanari. Acestea ori au fost puse in aceeasi zi, ori nu s-a obosit nimeni (localnicii) sa le mute de acolo.

 

In orice caz, semnele sunt destul de elocvente ca respectiva comunitate s-a cam mutat din zona.

 

N-am oprit sa culeg mai multe detalii deoarece eram singur si... nah, mi-a fost frica.

ma mira faptul cum de mai sunt flori si lumanari IN DRUM INTRE TIGANI, E UN LUCRU FOARTE MAREeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai citeste punctul 1... nu mai sunt tigani. Probabil s-au mutat de tot. Si cum astia n-au buletine, n-au certificate de nastere... isi iau catrafusele si se muta, nu stie nimeni de unde sa-i mai ia si cine sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai citeste punctul 1... nu mai sunt tigani. Probabil s-au mutat de tot. Si cum astia n-au buletine, n-au certificate de nastere... isi iau catrafusele si se muta, nu stie nimeni de unde sa-i mai ia si cine sunt.

 

Conform povestii oficiale acolo nici nu au existat vreodata tigani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri pe la pranz am trecut pri Sanzieni.

 

Din "goana calului" am remarcat doua chestii:

1. in zona tiganeasca a satului nu se vedea aproape nici un fel de activitate. Nici pe strada nici prin curti.

2. la locul accidentului era o coronita de flori si parca si cateva lumanari. Acestea ori au fost puse in aceeasi zi, ori nu s-a obosit nimeni (localnicii) sa le mute de acolo.

 

In orice caz, semnele sunt destul de elocvente ca respectiva comunitate s-a cam mutat din zona.

 

N-am oprit sa culeg mai multe detalii deoarece eram singur si... nah, mi-a fost frica.

:) trea sa opresti . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scenariu:

Niste barbati au sange in quaye si ce fac? Se strang in gasca (asta da dovada de barbatie) si se duc peste unii care devin mielusei.

Data viitoare cand unul din barbatii aia se va opri sa ajute un confrate accidentat ghici ce mielusei se vor strange (tot in gasca) si vor veni peste el, eventual sa il injunghie.

Asta doar daca primii barbati nu si-au facut treaba cum trebuia ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si lumea scanda Uraaa! Uraaa!

Noph, eu ura o port in suflet. Promit ca la fiecare contact cu gipsilanti va fi una si pentru Attila sau mai multe, depinde de inspiratia de moment. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...