Sari la conținut

Intrebare: Cam cat costa sa vopsesti un rezervor?


Postări Recomandate

eu am vopsit toata moto cu 250 de lei (Bandit naked) + stikere 60 lei facute de Hondafan (/index.php?/user/32310-hondafan/)

 

Unde ai obtinut pretul respectiv si ce inseamna "toata moto"? Pe mine m-a costat cam de 5 ori mai mult :|

 

Esti multumit de calitatea lucrarii?

» Post actualizat in 12 Aug 2014 13:30

Ma gandesc ca mai mult de 250-300 n-are cum sa-ti ia. Eu la astia mi-am facut-o.

Mai multe detalii pe PM.

 

Pacat ca in Cluj nu exista un service care se ocupa si cu asa ceva, trebuie sa alergi in 100 de locuri sa rezolvi.

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vopsit piesele (rezervor, codita, manere codita, aripa fata) la un service auto care cu asta se ocupa...

Vopseaua este metalizata...

Din cauza ca nu a necesitat reparatii (pe mine ma enerva vopseaua matuita) a durat sub 24 de h.

Dezmembrarea/montarea de pe motor am facut-o eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm.. eu am avut de vopsit mai multe piese pe langa cele enumerate de tine (jante, amortizoare, jug etc), iar pt vopsitorie am apelat la fel la un service auto, care m-au taxat destul de mult, insa calitatea este doar acceptabila, nu ma pot declara multumit.

 

Demontare/montare asigurata de un service moto, pt alti bani, alta distractie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezervor de CBR F3 , indreptata o cuta mica , cositorita si vopsit : 100 ron . Au fost pastrate toate stickerele originale . Lucrarea a fost facut in Timisoara , la FoxPaint , cu cca doi ani in urma .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai.. pielea mea e cat de cat noua motocicleta nu e DKW-u lu frate-meu :) Asa prost rezervor sa fie?

Eu cred ca e reparata prost ca a fost picata usor pe dreapta si unde i-a vopsit coltul la rezervor i-au dat naspa palma aia unde au revopsit... parerea mea.

In rest e tipla motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa prost rezervor sa fie?

Nu, dar daca a picat si s-o fi crapat si dupa reparat prost se poate. (caz intalnit in batatura, cu un rezervor de VFR adaptat pe VF cu ciocanul, noroc ca rezervorul original era ok si am facut swap-ul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inteapa cu un ac vopseaua unde este umflata si vezi daca curge sau miroase a benzina,exact asa am avut si eu umflatura in vopsea si s-a dovedit a fi por pe unde iesea benzina dar daca e asa merge cositorit


» Post actualizat in 12 Aug 2014 17:50

era vb de un suzuki gs500


» Post actualizat in 12 Aug 2014 17:52

daca e in colt e f probabil sa fie por pe unde scapa benzina eu am avut chiar pe muchia inferioara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sapa adanc. sunt firme care iau 100 euro per element, sunt care au preturi cu mult mai mici, si chiar fac treaba. mai conteaza si tipul de vopsea (solvent sau apa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...