Sari la conținut

frana fata blocata exc 250


Postări Recomandate

Salutare

 

Dupa o tura sapt trecuta am ramas cu roata fata putin blocata, daca pun moto pe stander si invart cu mana se invarte greu

 

Azi am desfacut etrierul si am dat cu spary de curatat, am schimbat si lichidul, a mers usor la inceput dar dupa o tura la padure constat aceleasi simptome.

 

Sa fie oare semeringurile de la pistonase? o sa desfac maine sa ma uit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate e stramb discul ... cu fata suspendata invarte cu mana ... sau ia un marker si vezi. daca e asta se poate indrepta din nervurile de aluminiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca ma bag in seama, dar am avut aceeasi problema la Virago. Garnitura dusa la pistonul de la etrier. Defapt prima garnitura, care e aparatoarea de praf. Inflorise si nu mai revenea pistonasul la pozitia initiala. Io am rezolvat problema prin inlocuirea etrierului cu totul, ca am gasit aproximativ ieftin, dar am inteles ca merge si cu scos aparatoarea respectiva si inlocuit cu vaselina din belsug. Nu stiu daca tine si la enduro a doua varianta, dar ar trebui sa gasesti set de garnituri pentru piston etrier pe dillypoint cred.

Multa bafta, Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat-o, nu a fost nevoie se smirghel, pistonasele sunt aproape noi, am desfacut etrierul si am curatat cu spray, semeringurile sunt noi, un pistonas era mai gripat, cred ca de la praf

 

oricum moto are 135 de ore, e apropae noua

 

dup[a tura de azi e ok, sper sa ramana asa :)

Editat de red
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...