Sari la conținut

parere honda sh150


corecox
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Detin un sh 150 din pacate fara acte.

Am in gand sa-i fac acte si sa-l inmatriculez. Problema ar fi ca eu detin permis categoria A1.

Avand in vedere ca scuterul este de 150 si 11,6 kw exista vreo posibilitate sa il inmatriculez ca 125 sau sa o limitez la 11kw ca sa pot merge cu ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' oare cum o sa faci asta?

Contranct vanzare-cumparare pe propria raspundere,,,, cu cineva din neam' care ulterior primeste litru de tuica. ? Mai merg treburi deastea ? Candva mergeau la scutere,care apoi se inmatriculau pe primarie,fara talon,fara nici un alt act,doar cu un contract de v-c.

Editat de niniarges
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu e furat.. :-j pur si simplu fostul proprietar a pierdut actele... Dupa care scuterul mi l.a dat mie pe motiv ca nu.i mai trebuie. Ma rog. Ideea este daca i se poate limita cumva puterea la 11kw sau mai putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E incredibilia treaba asta cu pierdutul actelor.Italienii astia sunt tare neatenti.

 

-De prin alte topicuri adunate :

" Trebuie sa rezolvi cu actele,apoi sa omologhezi la RAR kit-ul si procedura de montaj. "

" Limitarea presupune montarea unui kit de limitare care se poate efectua NUMAI la reprezentanta producatorului motocicletei si care costa de la 150-200 de euro in sus in functie de motocicleta, apoi reprezentata va emite actele doveditoare montarii kitului si cu acestea mergi la RAR pentru omologare "

 

-Nu stiu exact care e procedura,dar te asigur ca te complici degeaba.Iesi mult mai ieftin,mai bine,si mai repede daca cumperi ceva care sa se incadreze din fabrica dupa categoria ta de permis,si neaparat sa aiba toate actele.

 

Vezi daca gasesti ceva util mai jos :

/index.php?/topic/704757-limitare-motocicleta-pentru-a2/

/index.php?/topic/697884-kituri-limitare-motociclete/

Editat de niniarges
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai cum sa limitezi capacitatea cilindrica, A1 este pana in 125cc, asta e de 153cc si are 11kw conform siteului honda.

http://www.hondamc.eu/bikes/sh150i-2/

 

Vezi sa n-ai vreo surpriza sa figureze furat daca te duci la rar, cum naiba sa cumperi fara acte ma depaseste dar nu e treaba mea.Daca nu e "imprumutat" poti sa refaci actele(defapt ultimul proprietar poate, daca are chef), schimbi motorul, reomologhezi si cand termini toate procedurile iti dai seama ca luai 3 sootere cu acte/inscrise de banii astia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am citit titlul topicului, "parere sh150", m-a dus cu gandul ca ai cere parere despre scuter si nu cum sa faci sa-l inmatriculezi daca n-ai acte. :)

Scuterul in sine e printre cele mai faine posibil, cred ca daca ar fi sa-mi mai iau scuter pe asta l-as lua sau pe ala de 300 cmc. ( si am studiat destul de mult piata scuterelor )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...