Sari la conținut

Accident Pod DRPCIV


Ady_R_001
 Share

Postări Recomandate

Accident destul de urat, intre un Vstrom, din cate am vazut si un Logan. Nu stiu circumstantele si nici starea riderului.. Impactul a fost destul de puternic ..Sa speram ca este ok riderul

» Post actualizat in 22 Aug 2014 05:19

Scz calitatea pozeipost-61776-0-82506100-1408684728_thumb.jpg

post-61776-0-40547500-1408684438_thumb.jpg

Editat de Ady_R_001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si pe acolo, un prieten a oprit.

Eu am intrebat doar prin semne daca e totul "ok".

Urat, din ce-am inteles de la prietenul asta al meu, loganul venea dinspre porsche si a vrut sa intoarca dupa ce se termina parapetul de ciment, probabil ca se uita dupa vreun cuib de berze.
Pot sa inteleg ca vrei sa intorci pe acolo, esti un pic mai sarit de pe fix, da' beleste in (cuvant urat) mea ochii aia, frate, mai ales ca e ditamai soseaua cu 2 benzi si vezi ca se merge repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu pe acolo la putin timp dupa ce s-a intamplat - pe la 7:20

 

riderul era deja in ambulanta si din cate am inteles, ar avea un picior rupt...avand in vedere cat de urat a fost impactul, eu zic ca a scapat relativ usor.

Un logan alb a intors pe dubla continua iar moto care venea dupa pod a intrat fix in portiera... impactul destul de nasol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, la ora 8 am trecut si eu pe acolo. Politistul care tinea coloana sa nu plece mi-a zis ca avea maini si picioare rupte si ceva la cap, nu pot nici infirma nici confirma cele spuse, totusi nu prea parea sa stie foarte bine care e situatia.

 

Motocicleta este un Varadero, nr de inm. B 999 FYO. (vedeti poze mai jos)

 

Loganul i-a intors in fata pe linie dubla continua, nu stiu daca a avut timp sa reactioneze prea mult. A si lovit intr-o zona foarte nasoala, fix in dreptul portierei.

 

Sper ca e bine....

post-10982-0-95218200-1408693714_thumb.jpg

post-10982-0-09404300-1408693732_thumb.jpg

post-10982-0-24036900-1408693850_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,eu am fost acolo cand il suise deja in ambulanta pe prietenul meu.Am vorbit cu el si era constient.Are tibia de la piciorul stang fracturata si mana stanga ii sangera.Este internat la floreasca si am vorbit cu sotia lui si urma sa intre in operatie.Din cate il cunos este un om prudent.... ce sa zic cred ca i-a intors brusc in fata.Lovitura a fost destul de puternica.Motoreta,un varadero,este dauna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate raiderului ! Permis de conducere anulat soferului.

vise frumoase...

in cel mult 3 luni intoarce din nou pe dubla continua...

 

Sanatate riderului, si recuperare cat mai usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La acelasi pod dar in capatul celalalt fata de DRPCIV am vazut cum taie dubla continua echipajul de politie deci orice este posibil. Din pacate nu mai gasesc filmarea GoPro. Ii doresc recuperare rapida motociclistului.

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

vise frumoase...

in cel mult 3 luni intoarce din nou pe dubla continua...

 

Sanatate riderului, si recuperare cat mai usoara!

 

neah, mai mult de 3 luni ca-i cu vatamare. dar da, destul de repede va intoarce din nou...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la spital si pot sa va spun ca a scapat doar cu o tija in femur... in rest este ok..A avut zile ca sa zic asa....

 

Iar in privinta conservarului..... nici macar nu a avut bunul simt sa vina sa vorbeasca cu el la spital,sau macar cu familia....cu toate ca politia i-ar fii recomandat lucrul asta..Oricum ,amicul meu a zis ca nu il va ierta si va merge cat se poate de departe ca sa isi recupereze toate pagubele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am o idee de dat: in zona este cladirea Oracle, nu bate vreo camera de supraveghere de-a lungul soselei? Sa vorbeasca cu administratorul si poate pune mana pe inregistrare, si sa il friga pe nemernic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si multumesc tuturor

pentru gandurile bune!

Eu sunt cel implicat in acest nefericit

eveniment. Pe scurt

vroiam sa va spun ca ati intuit bine. Individul(ca

sa nu-i spun altfel) mi-a

intos la mai putin de 20

m in fata fara nici o treaba. Parca a asteptat sa ajung si dupa aia mi-a intrat in fata. La piciorul stang am femurul rupt si perineul fisurat +entorse si alte lucruri mai putin grave. Am sa revin cu informatii cand ma voi externa din spital si ma voi simti mai bine. .omentan scriu de pe o tableta ce nu-mi apartine si cu mana stanga,motiv pentru care-mi cer scuze pentru eventualele greseli de ortografie.

Editat de JohnnyD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...