Sari la conținut

Honda cbr 500 f pareri


Effect20CM
 Share

Postări Recomandate

Salut prieteni! am gasit o honda cbr 500 f ( sau cbr f1 500 asa am mai gasit-o pe net) pe care as vrea sa o achizitionez insa nu stiu prea multe despre acest model...am cautat pe net dar nimic...tot ce stiu este ca este un 4l si ca s-a fabricat intre anii 1987 si 1993 si este cam la fel cu cbr f1 600...daca careva dintre voi a avut modelul i-as ruga sa imi spuna cate ceva despre el...Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un gunoi fara cai si cuplu...

fara suparare dar gunoi esti tu ! , cum poti vorbii asa de un motor la care au lucrat ingineri , tehnicienti etc...care te asigur ca sunt de 10 ori mai destepti decat tine ! cel putin ...nu vreau sa fiu rau dar nu am deschis acest topic ca sa am parte de raspunsuri de genu...mai bine taci decat sa spui asta! si e valabil si pentru tine superbec!...Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un gunoi fara cai si cuplu...

de ce spui asta? a fost construita cu mai putin cai si cilindree mai mica pentru Austria si Canada sau Australia parca din cauza legislatiei. Eu detin una de 8 sezoane si nu am avut nici cea mai mica problema cu ea. Parerea mea e ca este o motocicleta fiabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

fara suparare dar gunoi esti tu ! , cum poti vorbii asa de un motor la care au lucrat ingineri , tehnicienti etc...care te asigur ca sunt de 10 ori mai destepti decat tine ! cel putin ...nu vreau sa fiu rau dar nu am deschis acest topic ca sa am parte de raspunsuri de genu...mai bine taci decat sa spui asta! si e valabil si pentru tine superbec!...Multumesc

 

ahhhahahaha! da, o armata de ingineri au reusit sa faca un gunoi! stii macar cum sa tii o cheie in mana mai lindic-mic? :)

 

de ce spui asta? a fost construita cu mai putin cai si cilindree mai mica pentru Austria si Canada sau Australia parca din cauza legislatiei. Eu detin una de 8 sezoane si nu am avut nici cea mai mica problema cu ea. Parerea mea e ca este o motocicleta fiabila.

 

e fiabila si atat. tragi azi de acceleratie si pleaca maine. adica e un gunoi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e fiabila si atat. tragi azi de acceleratie si pleaca maine. adica e un gunoi...

 

 

pai poate ca pentru unii asta e pe primul loc, dupa aia restul. Asa a si fost construita, cu mai putini cai, avand in vedere legislatia. Si totusi dupa 25 ani vechime si multi km ajunge destul de repede la 200 km/h. Ai avut una? Eu merg cu ea de 8 sezoane si e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a dus p*lii forumu asta! Numai comentarii proaste si injurii gratuite!!

din pacate asa este...eu nu am jicnit pe mineni doar am cerut o simpla parere....si mi sa raspuns ca e un gunoi....daca intradevar e asa cum spun unii se putea vorbii si frumos parerea mea...:| nu inteleg unii oameni , probabil asa se fac si ei interesanti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai uitat ce mobre au in dotare? Cum vrei sa isi dovedeasca superioritatea? Limbajul agresiv probabil denota si agresivitatea de pe sosea.Sunt viitorii donatori de organe.Da-le ignor ca nu te costa nimic.

Mai bine citeste reviewuri ca sa-ti faci o parere daca te coafeaza sau sa incerci sa faci o tura cu ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai uitat ce mobre au in dotare? Cum vrei sa isi dovedeasca superioritatea? Limbajul agresiv probabil denota si agresivitatea de pe sosea.Sunt viitorii donatori de organe.Da-le ignor ca nu te costa nimic.

Mai bine citeste reviewuri ca sa-ti faci o parere daca te coafeaza sau sa incerci sa faci o tura cu ea

ai dreptate ! din cate am citit pe internet cred ca ma coafeaza eu sunt un tip mare...la propriu 186 inaltime si 90 kg ...observ ca si ea este destul de masiva...voluminoasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai uitat ce mobre au in dotare? Cum vrei sa isi dovedeasca superioritatea? Limbajul agresiv probabil denota si agresivitatea de pe sosea.Sunt viitorii donatori de organe.Da-le ignor ca nu te costa nimic.

Mai bine citeste reviewuri ca sa-ti faci o parere daca te coafeaza sau sa incerci sa faci o tura cu ea

daca atata ii duce capu , zici ca o avut cordonu ombilical prins de hayabusa , si orice are sub 100 de cai e gunoi infect si n-are ce cauta pe strada . Fa kilometri cu gs-ul si o sa vezi ca 50 de cai sunt destul cat sa iti ia permisu pe orice tip de drum din romania , valabil si pentru honda ce te intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un gunoi fara cai si cuplu...

unii dintre noi ne-am facut mari cu astfel de gunoaie. are si cuplu si cai, pentru cineva care se suie pe ea, ca prima motoreta. acum 10 ani pentru mine a fost super ok. Probleme nu am avut decat cu carburatia, care la iesirea din fiecare iarna/primavara trebuiau sincronizate. in rest consum scazut, fiabila. mai greu cu plasticele, se gasesc ceva mai greu avand in vedere varsta ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut asa ceva si am fost foarte multumit de ea. Avea 20 + ani, peste 60.000 km dar mergea motorul ala de minune. Toata lumea se mira de cat de bine merge. Intr-adevar nu e racheta ( tocmai de asta vad ca pentru unii e jaf, gunoi, petarda etc...dar la ce sa te astepti cand prima intrebare care ti se adreseaza in trafic sau cand esti in preajma ei e urmatoarea : "Cat prinde? " ) E perfecta pentru incepatori sau pentru cei care sunt cumpatati si nu fac liniute la fiecare semafor. Sa nu iti imaginezi ca e totusi melc, nu. Piese gasesti, pe multe site-uri le gasesti la 600F, multi neavand modelul asta in baza de date pentru ca s-a comercializat in putine tari ( daca nu ma insel in Europa a fost doar Austria). La carene poti intampina probleme daca le spargi, nu prea gasesti modelul asta pe la noi. Consumul e mic, e usor de condus. Nu stiu cat de bine te vei aseza pe ea ( la peste 1.85) nu e atat de masiva pe cat crezi, mi s-a parut chiar mititica. Cel mai bine e sa o vezi personal si apoi te decizi.

Editat de 220v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca atata ii duce capu , zici ca o avut cordonu ombilical prins de hayabusa , si orice are sub 100 de cai e gunoi infect si n-are ce cauta pe strada . Fa kilometri cu gs-ul si o sa vezi ca 50 de cai sunt destul cat sa iti ia permisu pe orice tip de drum din romania , valabil si pentru honda ce te intereseaza.

foarte buna asta cu cordonu ombilical :)) , bine zis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii dintre noi ne-am facut mari cu astfel de gunoaie. are si cuplu si cai, pentru cineva care se suie pe ea, ca prima motoreta. acum 10 ani pentru mine a fost super ok. Probleme nu am avut decat cu carburatia, care la iesirea din fiecare iarna/primavara trebuiau sincronizate. in rest consum scazut, fiabila. mai greu cu plasticele, se gasesc ceva mai greu avand in vedere varsta ei.

 

Si eu am avut la inceput problema cu carburatoarele dar dupa ce le-am curatat si sincronizat totul a fost ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut asa ceva si am fost foarte multumit de ea. Avea 20 + ani, peste 60.000 km dar mergea motorul ala de minune. Toata lumea se mira de cat de bine merge. Intr-adevar nu e racheta ( tocmai de asta vad ca pentru unii e jaf, gunoi, petarda etc...dar la ce sa te astepti cand prima intrebare care ti se adreseaza in trafic sau cand esti in preajma ei e urmatoarea : "Cat prinde? " ) E perfecta pentru incepatori sau pentru cei care sunt cumpatati si nu fac liniute la fiecare semafor. Sa nu iti imaginezi ca e totusi melc, nu. Piese gasesti, pe multe site-uri le gasesti la 600F, multi neavand modelul asta in baza de date pentru ca s-a comercializat in putine tari ( daca nu ma insel in Europa a fost doar Austria). La carene poti intampina probleme daca le spargi, nu prea gasesti modelul asta pe la noi. Consumul e mic, e usor de condus. Nu stiu cat de bine te vei aseza pe ea ( la peste 1.85) nu e atat de masiva pe cat crezi, mi s-a parut chiar mititica. Cel mai bine e sa o vezi personal si apoi te decizi.

am inteles , oricum fata de gs 500 cred ca este putin mai marisoara...si am 184 ...eu vreau o motocicleta cu care sa ma plimb si sa fac km...imi trebuie ceva fiabil si cu un consum mic...sunt tanar am 22 de ani si nu am situatia materiala foarte buna , sunt un om decent, imi place la nebunie sunetul de 4 pistoane in linie si modelele carnate , am luat gs-ul nestiind ca exista si modelul asta...Multumesc tuturor celor care au raspuns la subiect si au venit cu sfaturi , o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curiozitate. O vazusem live acum o saptamana parca si merge ok, se aude bine motorul. Are lipsa o carena despre care mi-a zis ca nu a prins-o bine si i-a 'zburat' de pe motor, dar in afara de estetica, pare chiar ok. Tinea pasul cu noi astialalti, cu motoare mai mari.

 

arata binisor.
Parerea mea e sa amani un pic achizitia, te mai dai cu GS-ul, ca si asa are reputatie de motor fiabil si vezi mai incolo ce faci...
Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...