Sari la conținut

SANZIENI 20 SEPTEMBRIE COMEMORARE


stefoctav
 Share

Postări Recomandate

În data de 20 septembrie a.c. Chopper Academy MC Romania organizeaza o deplasare catre Sanzieni in memoria motociclistului ce si-a pierdut viata aici.
Adunarea o vom face in Bucuresti, in fata Academiei Romane, vis a vis de Palatul Parlamentului, intre orele 8.30-9.30 urmand ca la 9.30 sa plecam pe ruta Bucuresti-Ploiesti-Brasov-Sanzieni.
Invitam oficial toate cluburile din Bucuresti (MC sau RC) sa participe pentru a face o deplasare organizata care sa demonstreze atat respectul pentru motociclist cat si faptul ca nu vom uita ce s-a intamplat si nu vom renunta pana aceste evenimente nu vor inceta.

Toti motociclistii din Bucuresti sau imprejurimi precum si cei care ni se pot alatura pe traseu sunt bineveniti.

 

https://www.facebook.com/events/707840102642836/

 

Ca si mic regulament al deplasarii :

Scopul deplasarii este, in primul rand, acela de a exprima regretul pentru o viata pierduta si, in al doilea rand, pentru a demonstra pentru respectarea vietii si pentru infaptuirea justitiei. In aceste conditii rugam participantii sa se deplaseze in conditii pasnice, sa se comporte in mod civilizat, fara a instiga la rasism si la violenta. Indiferent de nationalitatea celor vinovati asemenea intamplari nu trebuie sa se mai intample iar, daca se intampla, sa fie sanctionate cat se poate de aspru. Numai asa vom putea sa privim in ochii familiei si sa sustinem un punct de vedere respectabil.
În concluzie, mergem sa sustinem un punct de vedere si nu sa facem circ sau sa pedepsim pe cineva.
Multumim.

Editat de stefoctav
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Probabil vor fi. Nu putem organiza plecarea din Ardeal insa voi incerca sa contactez cateva persoane care ar putea organiza aceasta plecare din zona Cluj sau Sibiu. Daca exista useri aici care pot face acest lucru ii rog sa se ofere.

Evenimentul a fost preluat si de motoare.ro carora le multumim pentru suportul mediatic si - cunoscand spiritul civic transilvanean - ma indoiesc ca nu se vor gasi organizatori in aceasta zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Bacau am actualizat datele pe pagina eventului. Acolo vom fi ajutati de catre Moldavia Bikers RC (multumim pentru disponibilitate).

Probabil ca luni voi afla detalii si despre plecarea din Constanta.

 

@remu1 : sa iasa ochii ? :box: glumim. Serviciilor secrete le transmitem sa fie cu ochii pe noi si sa observe cum se comporta niste oameni civilizati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Bacau am actualizat datele pe pagina eventului. Acolo vom fi ajutati de catre Moldavia Bikers RC (multumim pentru disponibilitate).

Probabil ca luni voi afla detalii si despre plecarea din Constanta.

 

@remu1 : sa iasa ochii ? :box: glumim. Serviciilor secrete le transmitem sa fie cu ochii pe noi si sa observe cum se comporta niste oameni civilizati.

Salut poti pune te rog un link catre pagina eventului? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteti pune o poza de pe google cu locul exact de intalnire? Scuze, dar imi cam da cu virgula " in fata Academiei Romane, vis a vis de Palatul Parlamentului".

Si inca o intrebare: stie cineva situatia familiei victimei/ victimelor? Se impune cumva o mica cheta? Ma gandesc ca pentru cei ce participa un 5-10 ron nu va fi un capat de tara (numai benzina pana acolo ajunge la minim 150ron), dar pentru familiile in necaz banuiesc ca, la 300-400 de participanti, vor insemna ceva..... Scuze daca am dernajat cumva. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai deranjat cu nimic.

Locul de intalnire este acesta :

https://www.google.ro/maps/dir/44.4245373,26.0873559/44.4245485,26.087355/@44.4241886,26.0896894,17z/data=!4m4!4m3!1m0!1m0!3e2?hl=ro

Este vorba de cele doua alei care merg catre cladirea Academiei Romane de pe calea 13 septembrie. Daca cobori pe 13 septembrie de la Marriot aleile sunt pe dreapta dupa ce treci de blocuri.

 

In ceea ce priveste atat situatia familiei motociclistului decedat cat si situatia motociclistului ranit, nu cunoastem nimic oficial.

Sunt de acord ca participarea cu cativa lei nu este o problema pentru nimeni. Noi ne-am gandit la o varianta insa nu avem detaliile puse la punct. Va vom anunta. Daca aveti sugestii in aceasta privinta va rog sa ne ajutati.

Multumim.

 

Cu mai multe detalii vom reveni dupa festivalul de la Rasnov unde ne vom intalni cu mai multe parti implicate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, persoanele care pot lua legatura cu familia motociclistului decedat sau cu motociclistul ranit / familia acestuia, va rog sa le aduceti la cunostinta ca pot avea acces la dosarul de cercetare penala in conditiile art.81 din Noul cod de procedura penala. In traducere, personal sau prin aparator, pot merge la IPJ Covasna pentru a studia acest dosar. Si ne pot spune si noua daca cercetarea penala sed esfasoara intr-un mod corect sau nu. In orice caz, le recomand sa fie insotiti de o persoana de specialitate dat fiind faptul ca este o cauza delicata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA. Si eu dau ceva lei pt el sau ei.Sa faca cineva un cont sau ceva sa i depunem si putem face asta mereu pt un prieten aflat la necaz spital etc.Nu saracim din 20 30 50 lei cit poate fiecare.succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate greşesc. dar aşa am auzit pe aici pe la noi că Attila Sebestyen a fost din comuna Culciu Mare, judeţul Satu Mare, loc unde se şi zvoneşte că a fost înmormântat. E adevărat?

Nu ştiu cu cine să iau legătura, dar din Satu Mare ne-am gândit să mergem cel puţin cu două motociclete dar nu cred că suntem singurii. Ştiţi ceva de vreo plecare din Satu Mare? Acest topic ar putea servi şi ca centralizator al celor care vor să plece din alte zone ale ţării. Având în vedere că în 20 septembrie este vorba şi despre altceva decât comemorarea lui Attila, poate că nu ar strica ca acest topic să fie o perioadă pus sus, în banner.

P.S. cred că vor să vină şi din Ungaria câţiva.

Editat de Dr_krl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...