Sari la conținut

SANZIENI 20 SEPTEMBRIE COMEMORARE


stefoctav
 Share

Postări Recomandate

Nu e cumva si an electoral,din greseala?Sunt 100% convins ca se va minimiza culpa tiganului ucigas,ma-ntelegeti ce vreau sa zic!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 333
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

casca exista, daca a ramas pe cap si ranile alea au survenit in urma accidentului, ar trebui sa fie plina de sange si cu tesut prin ea. oricum, ar fi trebuit sa fie pastrata ca proba de catre criminalisti. precum si restul echipamentului, pentru amprente, probe biologice, etc...nush, nu ma pricep, dar cand exista suspiciunea de crima, abordezi situatia ca si cum chira ar fi crima, confirmand sau infirmand ulterior dupa ce analizezi toate probele disponibile, inclusiv martorii. asa mi se pare de bun simt. sper ca cineva lucreaza la cazul asta si ca avocatul familiei e destul de priceput sa scoata untul din autoritati.

 

E clar ca si fara a fi criminalist, doar cu ajutorul bunului simt si a unei logici primare te "descurci" usor cand vezi o astfel de situatie.

 

Din toate declaratiile oficiale de pana acum nu a reiesit cum ca ar fi fost inceputa o ancheta penala pentru infractiunea de omor calificat. Timpul pentru depunerea unei plangeri penale de catre rude, in cazul in care procuratura nu s-a sesizat in mod automat asa cum era cazul aici, este de 3 luni de la data luarii la cunostinta. Daca avocatul era cat de cat priceput se vorbea deja de dosarul penal de omor calificat, de dosar penal impotriva fetei si a parintilor fetei pentru ucidere din culpa respectiv neglijenta cauzatoare de vatamare corporala a mai multor persoane / moarte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cele 3 poze , articolul nu ma lasa sa postez

 

imposibil ca ranile alea sa apara n cazul in care casca nu a sarit din cap.

ORICUM urechea chiar daca casca ar fi sarit NU ar fi aratat asa. cand te polizezi de asfalt sau de ce o fi nu o faci pe o suprafata asa de mica. ar fi fost mai mare "pata" de contact si 'lunguiata" in directia de deplasare oricare ar fi fost ea.

aia arata a ... tortura nu a rana de impact sau a frecare cu asfaltul.

 

vai de mama aluia care are vreo idee cat de mica sa ma deranjeze cumva printr-un sat de genul. sa mai fie si conlocuitor dinasta.

 

unde draqu traim? in jungla? in lumea a treia? draqu sa-l ia de stat cu institutiile lui degeaba cand nu sunt interesate cumva...

unde sunt mascatii aia cu rambo ala de urla asa de jalnic si penal in frunte cand ar fi vorba sa ne APERE nu sa ne bata / imprastie?

 

ar trebui sa mergem la fiecare sfarsit de luna in Sanzieni.

Pana cand aia cativa care au facut ce au facut acolo vor infunda puscaria pe viata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mergem acolo sa le dam "lumina din lumina",dar noaptea...

Pentru cei ceva mai in varsta,a mai existat un caz,in anul 1991,dar nu pe fond motociclistic,unde taganii au luat bataie de la romanii si maghiarii din acel sat.Se numeste HADARENI,jud.Mures...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut pozele... nu lasati treaba asa baieti. nu e posibil. daca eram acasa, participam. cunosc senzatia, de la Mitingul pentru ALEX din 2006, care parca fusese omorat de un/din cauza unui politist sau ceva de genul(mai am si acum tricoul portocaliu cu o yamaha si alex). si atunci parca, presiunea comunitatii(care era poate 1/2 sau 1/3 din actuala) a ''ghidat'' autoritatile spre lumina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut pozele... nu lasati treaba asa baieti. nu e posibil. daca eram acasa, participam. cunosc senzatia, de la Mitingul pentru ALEX din 2006, care parca fusese omorat de un/din cauza unui politist sau ceva de genul(mai am si acum tricoul portocaliu cu o yamaha si alex). si atunci parca, presiunea comunitatii(care era poate 1/2 sau 1/3 din actuala) a ''ghidat'' autoritatile spre lumina

 

Cred ca intelegi acum de ce ridicam intrebari asupra medicului legist si rapiditatii, usurintei si lipsei de profesionalism (ca sa nu zic mai mult) cu care a eliberat acel certificat de deces.

 

Astept sa ma lamureasca cineva daca s-a facut plangere penala pentru omor calificat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o idee.Daca am sesiza noi organele printr-o plangere penala, semnata de toti ? Nu stiu daca este legal asa ceva, poate un jurist ar putea sa ne lamureasca.

 

Doar persoana vatamata/familia victimei poate depune plangere penala. Se poate depune insa un memoriu procurorului general / corpului de control al primului ministru / ministrului de interen / comisiei superioare de expertiza medico-legala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunoaşte cineva de pe forum familia lui Attila S.? Am mai întrebat odată şi întreb din nou: era cumva de origine din Satu Mare, localitatea Culciu? Pe aici pe la noi se zvoneşte că ar fi fost înmormântat în zona noastră (judeţul Satu Mare) iar asta ar putea explica lipsa din "peisaj" a aparţinătorilor, distanţa de la Satu Mare la Sânzieni fiind cam măricică.

Dacă tot presupunem atât.de multe, la fel de bine putem presupune că aparţinătorii şi Tamás sunt şantajaţi sau plătiţi să tacă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am cunoscut pe Sebestyén Attila, dar stiu sigur ca este din comuna Sovata , Jud: Harghita.

Cel mai bine ar fii ca sa contactam cumva cu celalat motociclist, el pot sa lamureasca toate lucrulire care nu cunoastem, el se numeste: Pál Tamás.

Asa cum am aflat:

 

1. Cind a ajuns acolo Pál Tamás atunci, decedatul Sebestyén Attila inca era in viata , casca era pe cap

2. Pál Tamás asa sa declarat, ca nu a vazut nici un fel de urma a sangelui cind sa uitat la Attila, numai viziera a fost sarit de pe casca.

 

Dupa accidentul acesta am avut ocazia sa-l vad is stirii ce sa intimplat unui motociclist care a lovit o duba din lateral, kilometrajul ei sa oprit la 160 km, dar motociclistul a ramas in viata. Acum ma intreb cum se poate ca Attila a decedat? Sunt sigur ca nu din cauza accidentului'!!!

Editat de KĂśllĂľ Robert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă tot presupunem atât.de multe, la fel de bine putem presupune că aparţinătorii şi Tamás sunt şantajaţi sau plătiţi să tacă.

 

S-au vazut si una si alta in multe cazuri.

 

Intrebare, la comemorarea asta a fost vreun membru de familie al decedatului? Organizatorii au luat legatura cu familia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cele 3 poze , articolul nu ma lasa sa postez

» Post actualizat in 27 Sep 2014 09:07

Daca se sterg pozele , cei care vor sa le aiba va trimit pe mail numai da adresa de mail am nevoie oloszlevi@yahoo.com

Respect si Dreptate .... dorim ... atat nimic mai mult

 

Se vede de la o posta ca victima a fost linsata. Moarte ciorilor! Cea mai spurcata natie de pe fata pamantului!

 

Nu degeaba spuneau nemtii ca teroarea se combate prin teroare.

Editat de CrazyCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum v-am spus si in posturile anterioare, nu am lasat lucrurile sa "moara". Imediat ce vom avea noutati, va vom tine la curent. Atat Pal Tamas cat si Agnes Sebestyen au tinut legatura cu noi si lucram la documente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mergem acolo sa le dam "lumina din lumina",dar noaptea...

Pentru cei ceva mai in varsta,a mai existat un caz,in anul 1991,dar nu pe fond motociclistic,unde taganii au luat bataie de la romanii si maghiarii din acel sat.Se numeste HADARENI,jud.Mures...

Fight Fire with Fire (Metallica)...... cam singura solutie.....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fight Fire with Fire (Metallica)...... cam singura solutie.....

Sau Kill'em all,jump in the fire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

am gasit numai procesul cu cel care a oprit sa ajute si a fost atacat

http://portal.just.ro/119/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=11900000000026156&id_inst=119

s-au dat 3 ani jumate, vreo 15.000 euro daune si cheltuieli judecata, medicale, translator

anul asta poate deja iese de la racoare si bani nu cred ca au de unde sa-i ia

 

celalalt proces poate nu e public...

 

Stie cineva stadiul procesului penal ? S-au gasit vinovatii, au fost condamnati ?

 

PS: anul asta am vorbit cu vaduva si nu prea vrea sa mai aiba de-a face cu motociclismul

Editat de crazvy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte important sa se tina o comemorare anul acesta, chiar si fara violenta desi eu cred ca ar fi bine sa dam un exemplu. Ar fi bine ca tiganii borati sa stie ca in fiecare an vin unii care sa-i intrebe de sanatate.

 

Sînt de acord cu partea evidențiată!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...