Sari la conținut

Postări Recomandate

@to moldovean

 

sa o stapanesti sanatos

la multi kilometri fara evenimente

 

si uite cum se mareste grupul nostru de dragstare... :lol:

 

poate ne si intalnim pe undeva la o plimbare

Editat de johnyebravo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@to moldovean

 

sa o stapanesti sanatos

la multi kilometri fara evenimente

 

si uite cum se mareste grupul nostru de dragstare... :lol:

 

poate ne si intalnim pe undeva la o plimbare

 

 

cu siguranta :P ! sper ca in max 2 luni sa ies cu ea pe strada. momentan ma plimb cu ea doar in parcare la work ! astept A-ul ! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
cum schimb si eu discurile de ambreiaj?

are cineva o catre tehnica ceva?

sau deemontez si ved eu ce e acolo :)

 

bro, ce an e motorul tau? pentru alea pana in 2003 am eu un manual de service complet in format electronic. dai un user de mess in pm si se rezolva. banuiesc ca merge si pentru modele mai noi, dar nu sunt sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu in format electronic Owners Manual si Service Manual atat pentru XVS 650 cat si pentru XVS 1100 Nu le pot pune aici pentru ca sunt cam mari fisierele dar, pentru cine are nevoie i le trimit cu placere.

 

Apropo de service. Am si eu cateva intrebari:

1 Cum e cu sincronizarea carburatoarelor? Trebuie facuta periodic sau cum iti dai seama ca sunt nesincronizate? Cine poate face asa ceva in Bucuresti?

 

2 A avut cineva probleme cu farul? Mie nu prea imi face bine contact ceva prin el. Pentru siguranta as vrea sa cumpar si un bec nou si un soclu inainte sa ma apuc sa il fac boabe. Asta pe care il am probabil ca e cel original - in manual scrie ca e cu quartz si intr-adevar face o lumina alb/albastruie aproape ca cele cu xenon - mi-as dori unul la fel ca imi place cum lumineaza. De unde pot lua asa ceva in Bucuresti? De asemenea imi puteti recomanda pe cineva care se pricepe la partea electrica (in caz ca imi prind urechile)?

 

3 Am cumparat motocicleta iarna trecuta si avea in jur de 5500 de mile (aprox 9000 km). In primavara, inainte sa ma apuc sa umblu cu ea i-am schimbat uleiul si filtrul de ulei. Am cumparat si filtru de aer dar nu l-am schimbat pentru ca era curat ala pe care il avea. Acum am ajuns pe la 8000 mile cu ea (12800 km) . Dupa mine functioneaza ok. Problema e ca vreau sa fac un drum mai lung pana la FAAK AM SEE la European Bike Week adica cel putin 3000 de kilometri dus intors. Exista vre-o operatie de mentenanta pe care ar trebui sa o fac inainte sa plec? Ar trebui sa am ceva piese de schimb si unelte la mine? Pana acum nu am carat dupa mine decat trusa ei de scule si un spray de umflat rotile dar nici de astea nu am avut nevoie. Sper sa nu am nevoie nici de acum incolo dar mai bine sa fiu prevazator si sa intreb decat sa zic pe urma ca am avut ghinion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu in format electronic Owners Manual si Service Manual atat pentru XVS 650 cat si pentru XVS 1100 Nu le pot pune aici pentru ca sunt cam mari fisierele dar, pentru cine are nevoie i le trimit cu placere.

 

Apropo de service. Am si eu cateva intrebari:

1 Cum e cu sincronizarea carburatoarelor? Trebuie facuta periodic sau cum iti dai seama ca sunt nesincronizate? Cine poate face asa ceva in Bucuresti?

 

2 A avut cineva probleme cu farul? Mie nu prea imi face bine contact ceva prin el. Pentru siguranta as vrea sa cumpar si un bec nou si un soclu inainte sa ma apuc sa il fac boabe. Asta pe care il am probabil ca e cel original - in manual scrie ca e cu quartz si intr-adevar face o lumina alb/albastruie aproape ca cele cu xenon - mi-as dori unul la fel ca imi place cum lumineaza. De unde pot lua asa ceva in Bucuresti? De asemenea imi puteti recomanda pe cineva care se pricepe la partea electrica (in caz ca imi prind urechile)?

 

3 Am cumparat motocicleta iarna trecuta si avea in jur de 5500 de mile (aprox 9000 km). In primavara, inainte sa ma apuc sa umblu cu ea i-am schimbat uleiul si filtrul de ulei. Am cumparat si filtru de aer dar nu l-am schimbat pentru ca era curat ala pe care il avea. Acum am ajuns pe la 8000 mile cu ea (12800 km) . Dupa mine functioneaza ok. Problema e ca vreau sa fac un drum mai lung pana la FAAK AM SEE la European Bike Weekadica cel putin 3000 de kilometri dus intors. Exista vre-o operatie de mentenanta pe care ar trebui sa o fac inainte sa plec? Ar trebui sa am ceva piese de schimb si unelte la mine? Pana acum nu am carat dupa mine decat trusa ei de scule si un spray de umflat rotile dar nici de astea nu am avut nevoie. Sper sa nu am nevoie nici de acum incolo dar mai bine sa fiu prevazator si sa intreb decat sa zic pe urma ca am avut ghinion.

petrecere frumoasa la European Bike Week !

eu zic ca inainte sa pleci ar trebui sa-i faci o revizie (schimb de ulei si filtre )tinand cont ca nu ai mai facut revizia de 12800 km ( asa am inteles eu ) si indicat ar fi sa o faci la fiecare 10 000 .ar trebui sa ei niste bujii de schimb la tine si niste becuri , in caz ca te prinde ploaia pe drum si ar fi bine sa ai si costum de ploaie.

multa bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune-mi te rog stii ceva mai mult despre dragstar-ul cu doua roti pe spate si grup?

Ahoi!

Ti-am zarit motorul la Radauti,si desigur ti l-am tras in poza :D mai erai cred-ca cu un prieten de al tau tot cu drag star!

Eu am un prieten din Suceava cu un drag star classic de 650cc (Cristi il cheama)

Uite acum si pozele pe care le-am facut :rolleyes: :

post-25613-1220606246_thumb.jpgAsta e a lui Cristi din Suceva!

 

Oricum frumos CUT in forma de FLAME pe aripa din spate!

post-25613-1220606130_thumb.jpg

post-25613-1220606152_thumb.jpg

post-25613-1220606169_thumb.jpg

post-25613-1220606203_thumb.jpg

post-25613-1220606224_thumb.jpg

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Domnilor... ma bag si eu cu Dragstarul meu printre voi :rolleyes: ... Astept cateva accesorii de nelipsit , gen crashbar-uri...insa ma gandesc sa o personalizez mai mult in toamna asta!...

 

post-12069-1221816664_thumb.jpg

 

post-12069-1221816782.jpg

Nici nu ai idee cat de mult de invidiez, mai ales ca e si CLASSIC, si daca imi zici ca e de 1100cc MOR AICI!!!!!!

Bravo tie pentru noua achizitie, sa aveti parte de drumuri uscate si fara faze de stress!

Ce bine la sta fetelor pe motor de genul asta!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*Choprider- multumesc!

 

 

 

Nici nu ai idee cat de mult de invidiez, mai ales ca e si CLASSIC, si daca imi zici ca e de 1100cc MOR AICI!!!!!!

Bravo tie pentru noua achizitie, sa aveti parte de drumuri uscate si fara faze de stress!

Ce bine la sta fetelor pe motor de genul asta!

 

 

 

Multumesc...ai dreptate, e un Cruiser Classic...insa nu e de 1100! :rolleyes: poate peste un timp...deocamdata, mi-e tare drag asa cum e ! :cheers:

Ai grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*Choprider- multumesc!

 

 

 

 

 

 

 

Multumesc...ai dreptate, e un Cruiser Classic...insa nu e de 1100! :rolleyes: poate peste un timp...deocamdata, mi-e tare drag asa cum e ! :cheers:

Ai grija!

Si eu aspir sa-mi i-au un drag star classic de 650cc macar ca de 1100cc inca nu am bani!

Hai sa vedem niste poze cu tine si motorul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu ai idee cat de mult de invidiez, mai ales ca e si CLASSIC, si daca imi zici ca e de 1100cc MOR AICI!!!!!!

Bravo tie pentru noua achizitie, sa aveti parte de drumuri uscate si fara faze de stress!

Ce bine la sta fetelor pe motor de genul asta!

excelent iti sta! felicitari. cunosc modelul si e f fain. eu am preferat sa renunt la classic si sa iau 1100cmc [cel de 1100clasic e putin cam scump pt mine]

atasez cateva poze cu noua mea achizitie

post-42448-1222172418_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

excelent iti sta! felicitari. cunosc modelul si e f fain. eu am preferat sa renunt la classic si sa iau 1100cmc [cel de 1100clasic e putin cam scump pt mine]

atasez cateva poze cu noua mea achizitie

Nice! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor... ma bag si eu cu Dragstarul meu printre voi :goodposting: ... Astept cateva accesorii de nelipsit , gen crashbar-uri...insa ma gandesc sa o personalizez mai mult in toamna asta!...

 

post-12069-1221816664_thumb.jpg

 

post-12069-1221816782.jpg

bine ai venit.......foarte bine va sta impreuna.....drumuri multe va doresc impreuna!!!!

parca ai avut virago de 250 inainte nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai mi-am luat un dragstar si tare as vrea sa aflu mai multe despre cum se poate pune un atas pe ea si de unde il pot cumpara.

am vazut poze undeva pe forum cu asa ceva special pentru drag star, cauta in paginile anterioare sau tot pe forum la sectiunea choppere cruiser si custom! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...