Sari la conținut

Postări Recomandate

Ahoi poseorilor de dragstar!

Am reusit sa pun si eu mana pe un xvs 1100 din 1999 si m-ar interesa un manual!

Apropo ce ulei folositi Motul, Castrol...etc eu m-am gandit la 10w40 sau la 20w40 (mai mult m-am gandit la 10w40 - ca de obicei e mai racoare la mine) si unde gasesci uleuri si filtre de ulei la preturi decente?

Filtru de aer unde gasesc si la ce preturi (de obicei am folosit Champion la virago si am fost multumit)?

Iar ceva ce ma surprinde e ca e cam galagios cand opresc motorul se aude un CRANK mare, ce stiti despre asta? se intampla si la voi acelasi lucru? si mi se pare dubios respectivul crank!

 

Ceva poze:

1.post-25613-1286919955_thumb.jpg

2.post-25613-1286919965_thumb.jpg

3.post-25613-1286919980_thumb.jpg

4.post-25613-1286919998_thumb.jpg

 

Am sa mai revin cu alte poze pentru ca o sa vreau sa vand: -aripa spate, far, sea!

 

L'am văzut pe bikeshop mai demult. Cum se comportă, esti mulțumit de el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

L'am văzut pe bikeshop mai demult. Cum se comportă, esti mulțumit de el?
In mare sunt multumit, in weekendul ce o trecut am bagat in el 250km si s-a comportat bine. Cand l-am luat era dus filtru de aer (plin de ulei), releu de incarcare dus, pe spate nu avea arc pe pistonul de la suspensie, avea scurturi in el...etc. O cerut 3490 euro l-am scos la 3200 dar am mai bagat cu toate (acte, modificari si reparatii) 500 de euro.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filtrul de aer este cumva din plasa metalica si are un burete peste el?

Nu mai stiu ca l-am aruncat cand am luat motorul! Cineva tot imi promite ca are unu la 82 de lei dar nu prea mai zice nimic! In schimb am gasit in alta parte cu 121 de lei si cred-ca o sa-l i-au pe ala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@IceLord: In lumea de gheata in care traiesti, motor de peste 1000cmc racit cu aer e binecuvantare. Felicitari, stiu ca visai de mult la un Dragstar.

 

Ha, ha, am vazut ce numere ai: te-ai upgradat de la WLF (wolf, lup) la URS. Dar sa stii ca mai pot urma RNC, ELF, BLN. Ai toata viata inainte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@IceLord: In lumea de gheata in care traiesti, motor de peste 1000cmc racit cu aer e binecuvantare. Felicitari, stiu ca visai de mult la un Dragstar.

 

Ha, ha, am vazut ce numere ai: te-ai upgradat de la WLF (wolf, lup) la URS. Dar sa stii ca mai pot urma RNC, ELF, BLN. Ai toata viata inainte!

Apoi aici nu are unde sa se supraincalzeasca pentru ca in 5 minute ies din "oras" bag pe serpentine cu el prin paduri de brad sau prin depresiune unde e un camp deschis din care admiri muntii cand te dai pe jucarie! Apoi alte numere o sa fie si HR 66 LUP sau HR 66 RAS ....etc. Sunt variante dar cine stie cand o sa am alt nr. pentru ca deocamdata mi-am implinit visul si cred-ca 5 ani nici nu o sa visez la altceva. Desigur poate mai incolo peste ani o sa-mi i-au un wildstar daca o sa-mi permit dar acum o sa ma bucur de jucarie asta vreo cativa ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mare sunt multumit, in weekendul ce o trecut am bagat in el 250km si s-a comportat bine. Cand l-am luat era dus filtru de aer (plin de ulei), releu de incarcare dus, pe spate nu avea arc pe pistonul de la suspensie, avea scurturi in el...etc. O cerut 3490 euro l-am scos la 3200 dar am mai bagat cu toate (acte, modificari si reparatii) 500 de euro.

hai tata cu poze ca mi-s fiert sa-l vad terminat :moto:

pregateste-l ca la vara ti-am promis ca te vizitez s-o punem de-o plimbare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai tata cu poze ca mi-s fiert sa-l vad terminat :kiss:

pregateste-l ca la vara ti-am promis ca te vizitez s-o punem de-o plimbare...

Ahoi! Prea multe nu am mai facut (schimbat releu de incarcare, facut cateva scurturi pe care le avea, montat arc pe pistonul de suspensie, numar lateral, taiat aripa spate si montat stop cu led, schimbat far....) si saptamana trecuta am facut un tribal flame pe rezervor dar asa numa din joaca cu un prieten care are aparat airbrush.

Ceva poze...

1.post-25613-1289309009_thumb.jpg

2.post-25613-1289309171_thumb.jpg

3.post-25613-1289309205_thumb.jpg

Apoi deja am bagat intr-o saptamana si cateva zile (de cand am nr-ul si talonul) 400 si ceva de km cu el....apoi la vara o rezolvam cu plimbarea :moto: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce bine i-ar sta cu un 190 sau chiar 200 pe spate ;) :(

frumos tribalu' fa-l si pe cealalta parte si fa-i si aripa spate, dar nu prea incarcata, ca sa fie complet. ;)

Ahoi, adevarul e ca i-ar sta mai bine cu un "fat boy" pe spate, ar fii mai sexoasa. Cu privire la vopseala cred-ca am sa-i trag un tribal flame doar pe partea dreapta (aripa fata/spate si rezervor) inclusiv la casca ca sa fie in concordanta.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut un site special pentru iubitorii STAR din Romania: www.moto1.ro/startouring

inca e in stadiul de macheta. mai e ceva de lucru dar in linii mari cred ca va puteti face o idee.

 

acum mi-as dori sa vad cum familia STAR din Romania creste cat mai mult. va invit pe toti iubitorii Star sa vizitati site-ul, sa imi transmiteti parerile si sugestiile voastre si ... sa intrati si voi in familie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut un site special pentru iubitorii STAR din Romania: www.moto1.ro/startouring

inca e in stadiul de macheta. mai e ceva de lucru dar in linii mari cred ca va puteti face o idee.

 

acum mi-as dori sa vad cum familia STAR din Romania creste cat mai mult. va invit pe toti iubitorii Star sa vizitati site-ul, sa imi transmiteti parerile si sugestiile voastre si ... sa intrati si voi in familie.

Eventual sa faci un forum asa micut :goodposting: ca sa stam la barfa cei cu astfel de modele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DStar

 

MAXIME FELICITARI !!! Site-ul arata bine de tot, zic eu. Curat, citibil, culori vii, etc. Hai cu forumul ala. Si zic eu ca ne mobilizam mai mult intalnindu-ne mai des, macar noi astia din Bucuresti.

Editat de Bogmad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut un site special pentru iubitorii STAR din Romania: www.moto1.ro/startouring

inca e in stadiul de macheta. mai e ceva de lucru dar in linii mari cred ca va puteti face o idee.

 

acum mi-as dori sa vad cum familia STAR din Romania creste cat mai mult. va invit pe toti iubitorii Star sa vizitati site-ul, sa imi transmiteti parerile si sugestiile voastre si ... sa intrati si voi in familie.

 

"hai cu noi!!" e mesajul principal. Asta vrem sa va convingem, si sa crestem o familie in spiritul motociclismului asa cum il vedem noi.

 

multumim pentru aprecieri si inca o data felicitari Radule pentru creatie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DStar

 

MAXIME FELICITARI !!! Site-ul arata bine de tot, zic eu. Curat, citibil, culori vii, etc. Hai cu forumul ala. Si zic eu ca ne mobilizam mai mult intalnindu-ne mai des, macar noi astia din Bucuresti.

 

Merci inca odata. Am avut noroc ca am gasit poze frumoase cu motoare Star si le-am luat si eu fara jena (cred ca nu m-o da compania Yamaha in judecata ca le fac reclama, nu?)

 

Cu mobilizarea... ar cam trebui. Sunt multe Staruri in Romania dar vad ca majoritatea stau la cutie. E pacat. E mult mai fain sa mergi la plimbare cu motoare de aceasi categorie (chopper/cruiser in cazul nostru) pentru ca poti mentine un ritm care sa fie satisfacator pentru toata lumea. Daca sunt motoare de aceeasi marca e cu atat mai bine, mai ales ca am avea mult mai multe subiecte de discutii.

Daca ne mobilizam poate reusim ca pentru la anul sa organizam o tura pe afara sa vizitam si alte STARuri. Astia din Ungaria au facut anul trecut STAR Days si s-au strans de prin Serbia, Croatia, Cehia, Italia. Anul care vine poate mergem si noi. Am vazut ca s-au mai tinut intalniri in Belgia, Franta, Olanda si chiar la Faak am See isi dau baietii intalnire. Ar fi frumos sa mergem si noi in grup cat mai mare. Stiu, criza, nu sunt bani. Mai vedem ce se intampla pana la anul. Important e sa vrei ca pe urma se gasesc si solutii, nu?

 

Am facut si un forum. Deocamdata e un forum gratuit. Nu prea ma pricep la facut forumuri si administrat asa ca s-ar putea sa mai fie greseli la inceput. De asemenea, fiind un forum gratuit nu stiu cata incredere sa avem in el pe termen lung. Deocamdata o sa mergem cu ce avem si mai tarziu o sa vedem (in functie si de cat de activ va fi acest forum).

 

De asemenea, exista forumul oficial STAR. S-a creat o sectiune pentru Europa si o sa fim si noi prezenti cu Romania.

 

adresele forumurilor o sa le gasiti in pagina de contact in engleza sau in romana

 

Ii rog pe cei care au activitati comerciale legate de lumea moto sa isi faca pomana si sa ofere ceva discounturi pentru STAR Romania. Cu cat vom avea mai multe beneficii pentru membri (macar la nivel simbolic pentru ca nu cred ca se gandeste nimeni ca s-ar putea imbogati daca devine membru intr-un club moto) cu atat va fi mai atractiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Magnetu

Hai sa vedem pozele, te rog. Si sunt curios...motivul vanzarii, daca nu-s prea indiscret? :goodposting:

 

@DStar

Astept in continuare o intalnire "fata in fata" pt. a pune multe lucuri la punct. Sunt disponibil in a ma implica (pe cat pot) in organizare si alte activitati. De asemenea, sunt deschis sa discutam si despre anumite discount-uri sau avantaje pt. cei inscrisi in Star Crew Romania (parca nu suna rau). :blink: Si ma refer aici la domeniile acoperite de mine: echipamente moto si transport. Daca prindem saptamana viitoare o zi frumoasa, sau poate in weekend, hai sa facem o intrevedere in alta parte decta pe forum aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

 

am la dragstarul meu de 650 o aripa de fata din inox - vezi pozele - http://picasaweb.google.com/startouring.ro...risDragstar650#

vreau sa fac toata mobra neagra si am nevoie de o aripa originala, sa o vopsesc.

se baga careva la un schimb rapid?

 

o seara buna tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

o vand pt. ca vreau sa imi iau un 1100 dcei nu tradez starul.:)

 

Foarte frumoasa motocicleta.

Cand o vinzi sa ii explici cumparatorului ca nu ii dai o motocicleta oarecare ci ii dai un Star :laugh: Daca nu stie despre STAR Romania fa-i capul mare si convinge-l.

 

Btw, va astept pe toti sa va inscrieti pe forumul pe care l-am facut pentru Staruri - http://star.forumers.ro/ Ma intereseaza cel mai mult sa reusim pana in primavara sa identificam cat mai multe trasee pentru iesiri cu motoarele (majoritatea iesiri de weekend dar si trasee mai lungi pentru perioada de concedii). Cei mai multi Star Owners sunt prin Bucuresti dar nu ar o idee rea sa incepem sa ne vizitam unii pe altii si in alte orase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Si-a montat careva hypercharger pe mobra? Se merita? Este vreo diferenta exceptand cea de estetica?

 

Multam'

 

Eu mi-am pus si nu e rau. Castigi vreo 2-3 caluti doar asa, dar cel mai bine e sa-i pui si niste tobe mai goale. Castigi cam 10-12% din cate spune producatorul. Pana si sunetul devine un pic mai gutural. Per ansamblu, nu e rau. Daca mai pui si look-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am pus si nu e rau. Castigi vreo 2-3 caluti doar asa, dar cel mai bine e sa-i pui si niste tobe mai goale. Castigi cam 10-12% din cate spune producatorul. Pana si sunetul devine un pic mai gutural. Per ansamblu, nu e rau. Daca mai pui si look-ul...

Ahoi!

Poze ai? Cat a costat (a fost nou sau second)?

 

Apropo are cineva apehanger pe dragstar? Ca eu vreau sa-mi fac rost si sa-mi pun mai incolo?

Momentan lucrez la airbrush....revin cu poze!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...